Elektrik Fatura Desteği

Adana Büyükşehir Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu. Adana Büyükşehir Belediyesi Elektrik Fatura Desteği. Elektrik Fatura Desteği Ne Kadar? Adana Büyükşehir Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Adana Büyükşehir Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Adana Belediyesi Elektrik Fatura desteği başladı. Birçok vatandaşın hizmetine sunulan sosyal yardımlar yıllardır ülkemizde ailelerin ve yoksul kişilerin ihtiyacını karşılayan son derece gerekli bir çalışmadır.

Özellikle gıda, barınma ve ısınma yardımlarından günümüzde çok sayıda kişi tarafından yararlanmaktadır. Maddi geliri yeterli olmayan ve kısıtlı imkanları bulunan dar gelirli ailelerin yaşam kalitesini yükseltmek ve refah seviyesini bir nebze de olsa iyileştirmek için yapılan bu yardımlar, yardıma muhtaç olduğu teyit edilen hemen herkese verilmektedir.

Bu konuda özellikle Adana Büyükşehir Belediyesi elektrik yardım başvurusu, faturaları kabarık gelen ve bunları ödemekte zorluk yaşayan vatandaşların bu ihtiyacını karşılıyor. Dar gelirli aileler için oldukça gerekli bir ihtiyaç olan elektrik yardımı, onların aydınlık evlerinde oturmalarına yardımcı oluyor.

Gece olunca ışıkların yakılması, elektronik cihazların çalışması gibi sebepler neticesinde maddi zorluğa düşebilen bu aileler, kendilerine sağlanan elektrik faturası desteği sayesinde bir nebze de olsa rahatlayabiliyor.

Ayrıca bu projeler sayesinde bu vatandaşlar üzerlerinde oluşan maddi yüklerden kurtuldukları gibi psikolojik baskıdan da kurtulmuş oluyorlar. Yardıma muhtaç ve dar gelirli birçok kişi, bu yardımlardan yararlanarak gerçek anlamda rahat bir nefes alabiliyor. Elektrik fatura desteği, sürekli artan elektrik fiyatları nedeniyle vatandaşlar için adeta bir ilaç oluyor.

adana belediyesi elektrik fatura desteği
adana belediyesi elektrik fatura desteği

Adana Büyükşehir Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Dar gelirli ve çok çocuklu ailelerin en çok ihtiyaç duyduğu ve merak ettiği şeylerden biri de Adana Büyükşehir Belediyesi elektrik yardım başvurusu oluyor. Bu konu herkes tarafından oldukça fazla araştırılan ve takip edilen bir durum.

Elektrik fatura desteği özellikle fatura kabarık gelecek korkusuyla elektronik cihazlarını kullanmaktan çekinen kişiler için en çok ihtiyaç duyulan desteklerin başında geliyor. Çünkü küresel boyutta hızla artan maliyetler, birçok kişinin cebini yakmaya devam ediyor. Özellikle vatandaşın alım gücünün de azalması, söz konusu yardıma duyulan ihtiyacı daha da artırıyor.

Elektrik Fatura Desteği Ne Kadar?

1 ve 2 kişiden oluşan aileler için 75 kilovatsaat elektrik için (40 TL)
3 kişiden oluşan aileler için aylık olarak 100 kilovatsaat elektrik için (53TL)
4 kişiden oluşan bir ailenin aylık 125 kilovatsaat elektrik için (67 TL)
5 ve üzeri kişiden oluşan ailenin aylık 150 kilovatsaat elektrik tüketimi için (80 TL)  Elektrik fatura desteği verilecektir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Adana Büyükşehir Belediyesi’nden elektrik faturası desteği alabilmek için ilk olarak E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Eğer isterseniz de belediye binasına giderek de orada bulunan görevlilerin yardımıyla başvuruda bulunabilirsiniz.

Eğer başvurunuzu E-Devlet üzerinden yapacaksanız kimlik bilgileriniz ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra arama kısmına “sosyal yardım başvuru hizmeti” yazmanız gerekiyor. Bunu yazdıktan sonra karşınıza ilgili sonuç çıkacaktır. Ekranda çıkan adımları takip ettikten sonra karşınıza başvuru formu çıkacaktır. Başvuru linkini ve iletişim bilgilerini aşağıda sizlerle paylaştık.

Bu formu tam ve eksiksiz bir şekilde doldurmak, yapılan yardımdan yararlanmak için son derece önemlidir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

  • Engel durumu belli bir seviyenin üstünde olmak.
  • İlgili il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
  • Herhangi bir yerden geliri olmamak.
  • Eşinden ayrılmış dul kadınlar
  • Şehit ve gazi yakınları
  • Fakirlik belgesi bulunanlar
  • Ayrıca hanede yaşayan ve çalışan kişi sayısına göre de bir değerlendirme yapılır.

Dar gelirli ve yardıma muhtaç aileler için oluşturulan bu sosyal yardım projesi, vatandaşlar için son derece gereklidir. Özellikle küçük çocuğu bulunan dar gelirli vatandaşlar, emekliler ve engelli kişiler yapılan bu yardımlara en çok ihtiyaç duyan kişiler olarak gösterilebilir.

Adana Büyükşehir Belediyesi elektrik fatura desteğinden yararlanabilmek için gerekli olan şartlardan birkaçını burada belirttik. Ancak bu konuda en doğru bilgiyi belediyenin web adresinde giderek edinebilirsiniz.

Devletin sağladığı yardımlar için  https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayarak elektrik fatura destek yardımı için başvuru yapabilirsiniz.

ALO 153 çağrı merkezi aracılığı ile veya info@adana.bel.tr adresine mail atarak ve son olarak 0322 455 35 00 numaralı destek hattı ile yapılan tüm yardımlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Seyhan ilçesinde ikamet eden vatandaşlar, ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından yürütülen diğer yardım projelerine https://www.seyhansydv.gov.tr/?tekd=99&syf=e-vakif-basvuru-secimi tıklayarak ulaşabilir.

Bu formda maddi geliriniz, evde yaşayan kişi sayısı, evdeki çalışan sayısı, ikamet adresiniz, iletişim numaranız ve ikamet ettiğiniz evin mülkiyeti gibi bazı bilgiler istenecek. İstenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra yaptığınız başvuruyu onaylamanız gerekiyor. Başvurunuzun onaylanması halinde elektrik faturası desteği almaya başlayacaksınız.

Elektrik Fatura Desteği için hemen https://www.devletodemeleri.com/elektrik-fatura-destegi/ tıklayın.

5/5 - (22 Oy )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu