Sosyal Yardım

700 TL Gıda Yardım Başvuru Formu 2023. Gıda Yardım Desteği Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

700 TL Gıda Yardım Başvuru Formu 2023. 700 TL Gıda Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? 700 TL Yardım Başvurusu Kimler Alabilir? Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

700 TL Gıda Yardım Başvuru Formu 2023

700 TL Gıda Yardım Başvuru Formu 2023. 700 TL Gıda Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? 700 TL Yardım Başvurusu Kimler Alabilir? Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muhtaçlık sınırının altında yaşayan dar gelirli aileler, çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından başlatılan yardımlara başvuru yaparak ekonomik anlamda bir nebze de olsa rahatlayabilmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti kapsamında dar gelirli vatandaşlara 700 TL gıda yardımında bulunmaktadır.

Gıda yardımına başvuruda bulunabilmek için 700 TL gıda yardım başvuru formu doldurulmalıdır. Bu form e-devlet üzerinden doldurulabileceği gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına giderek veya ALO 144 sosyal yardım hattı aranarak doldurulabilir.

700 TL Gıda Yardım Başvuru Formu
700 TL Gıda Yardım Başvuru Formu
PTT 700 Tl Maddi Yardım Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/ptt-700-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ Tıklayın.

Başvurunuz alındıktan sonra 30 gün içerisinde tarafınıza bir dönüş yapılacak ve başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı kısa mesajla belirtilecektir.

700 TL Gıda Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

700 TL gıda başvuru formu nasıl doldurulur sorusu da bu yardıma başvurmak isteyen dar gelirli aileler tarafından merak edilmektedir. 700 TL gıda yardımı başvurusunda bulunabilmek için şu adımları izlemeniz gerekir:

 • Kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Eğer bir şifreniz yoksa PTT şubelerini ziyaret ederek şifre alabilirsiniz.
 • Hesabınıza giriş yaptığınızda sizi bir ana sayfa karşılar. Ana sayfada üst kısımda yer alan arama çubuğuna ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’’ yazmalısınız.
 • Çıkan sonuçlar arasından kurum hizmetlerini görüntüleyerek ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Başvurusu’’ ekranına gitmelisiniz.
 • Bu ekranda kişisel bilgileriniz yer alacak ve bir ‘’Başvur’’ butonu bulunacaktır. Bu butona tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek e-devlet üzerinden başvurunuzu tamamlayabilir ve sonucu beklemeye başlayabilirsiniz. Sonuçlar 14-30 gün içerisinde kayıtlı cep telefonunuza gönderilir.

Ayrıca vakıf binasını ziyaret ederek veya ALO 144 numaralı hattı arayarak başvuruda bulunmanız mümkündür. Ancak formu doldururken sizlerden istenen bilgileri kendinize göre doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmayı unutmamalısınız. Yanlış bilgiler vermeniz durumunda başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir.

700 TL Yardım Başvurusu Kimler Alabilir?

700 TL yardım başvurusu kimler alabilir sorusu da dar gelirli vatandaşlar ve aileleri tarafından sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu yardım hizmetine başvuruda bulunabilmek için birtakım şartları taşımanız gerekir. Aşağıdaki kişiler bu yardım hizmetinden faydalanabilmektedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları
 • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
 • Sosyal güvencesi olmayanlar
 • 65 yaş üzeri yaşlı ve gelire sahip olmayan vatandaşlar
 • Düzensiz ve yetersiz geliri olanlar
 • Çalışmaya engel bir durumu olanlar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • Evinde yaşlılara bakmakla yükümlü olan işsizler
 • Afet meydana gelen bir bölgede olumsuz etkilenen afetzedeler
 • Eşi vefat eden dul ve işsiz kadınlar

Eğer yukarıdaki şartlardan birini veya birkaçını sağlıyorsanız, sizler de 700 TL değerinde gıda yardımından faydalanabilirsiniz. Ancak öncelikle başvuru yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Başvurunun ardından yapılan incelemeler sonucunda yardım alıp almayacağınıza karar verilecektir.

Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gıda yardım başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak edilir. Gıda yardımı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelere verilen bir sosyal yardım türüdür.

Bu yardıma başvuru yapabilmek için öncelikle e-devlet hesabınıza giriş yapmalı ve ardından bakanlık hizmetlerinin yer aldığı sayfaya gitmelisiniz. Buradan sosyal ve ekonomik destek hizmeti sekmesine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

700 tl Gıda Yardım Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/700-tl-gida-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ Tıklayın

Başvurunuzu telefon yoluyla da yapmanız mümkündür. Bunun için telefonunuzdan 144 numaralı hattı aramalısınız. Bu hat sosyal yardımlar için özel olarak oluşturulan bir destek hattıdır.

Sizi karşılayan operatöre arama nedeninizi belirtirseniz yardımcı olacak ve sizi yönlendirecektir. Sizler de bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak gıda yardım başvurusunda bulunabilir, ekonomik zorluklarınızı hafifletebilirsiniz.

Geliriniz Yetersiz Mi Kalıyor? Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak İster Misiniz? Gelir Yuvan ve Gelirim Evden İş Fikirleri İçin https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan/ Tıklayın.

5/5 - (16 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

16 Yorum

 1. Merhaba benim eşim ceza evde iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım edersin çok zorundayım hiçbir şey yok ıstiyorum yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki tane var çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki tane var çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım edersin çok sevinrim eşim ceza evde

 2. Merhaba benim eşim ceza evde iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım edersin çok zorundayım hiçbir şey yok ıstiyorum yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım edersin çok sevinrim eşim ceza evde iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım ıstiyorum iki çocuklarım bana yardım

 3. Çok zordur dayım para ya ihtiyacım var ke

  4 çocuğum var yiyecek alacağım yok eşim attı gitti

 4. Benimde beş çocuğum var geçenemiyoruz üçü okula gidiyor iki tane de küçük ikisinde süt veriyorum hayat zor olmuş yardım istiyorum rica ediyorum

  1. 3 cocum var eşim askeri ücret çalışıyor yetmiyor çocuklarıma süt bez alamıyorum sizden yardım isdiyorum

 5. Eşim askerî ücretle çalışıyor evimiz kira 3 çocuğumun okul için beslenmelerini hazirlayamiyorum yeri geliyor sade ekmek koyduğum oluyor desteklerinizi bekliyorum lütfen dikkate almanızı rica ediyorum teşekkür ederim

 6. 2sene önce boşandım anne babamin yanında kalıyorum sığıntı gibiyim günde iki üç kez bayilmalarim oluyo oyuzden çalışamıyorum da lütfen yardımcı olun lütfen yardım elinizi uzatın bana

   1. Ailemin yanında kalıyorum nnem vefat etti iki tane çocuğum var yardım ellerinizi uzatmamanızı istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu