Sosyal Yardım

1800 TL Üniversite Öğrencilerine Beslenme Yardımı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Üniversite Öğrencilerine Beslenme Yardımı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Beslenme Yardımı Nedir? Beslenme Yardımı Nasıl Alınır? Beslenme Yardımı Ne Kadar?

1800 TL Üniversite Öğrencilerine Beslenme Yardımı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Üniversite öğrencilerine beslenme yardımı KYK yani Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanıyor. Peki KYK beslenme yardımı kimlere veriliyor?

Şartları neler? Kaç TL? Bununla ilgili en güncel bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Beslenme Yardımı Nedir?

Burs ve kredi konusunda öğrencilere geniş imkânlar sunulan ülkemiz, beslenme yardımına da büyük önem veriliyor. Beslenme yardımı öğrencilerin yemekhanelerde ücretsiz yemek yiyebilmesine olanak tanıyan bir devlet desteği şeklinde tanımlanıyor.

Beslenme yardımı kapsamında verilen bu destek başka amaçlar için kullanılamıyor. Her gün o günkü yemek hakkınızı KYK yurdunun yemekhanesinde değerlendirmeniz gerekiyor. Bunu bir sonraki öğüne ya da ertesi güne veya daha ileri bir tarihe devredemiyorsunuz.

Ayrıca KYK beslenme yardımı kantinlerde, büfe ve benzeri farklı yemek alanlarında geçmiyor.

1800 TL Üniversite Öğrencilerine Beslenme Yardımı
1800 TL Üniversite Öğrencilerine Beslenme Yardımı

Beslenme Yardımı Nasıl Alınır?

KYK yurdunda kalan bütün öğrenciler beslenme yardımından faydalanabiliyor. Bu sayede her öğrenci yemekhanede bedavaya yemek yiyebiliyor, bunun için ekstra ücret ödenmesi gerekmiyor.

En güvenli ve ekonomik yurt tercihi olarak ilk sıralarda yer alan KYK yurtları, beslenme yardımı konusunda da öğrencilere böyle kolaylık sağlıyor.

Beslenme yardımından faydalanabilmek için özel bir şey yapmaya ihtiyaç yok. KYK yurdunda kalan öğrenciler bu yardımdan herhangi bir başvuru, onay süreci, özel evrak ibrazı gibi şartlar olmadan istifade edebiliyor.

Beslenme Yardımı Ne Kadar?

Geçtiğimiz gün Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla beslenme yardımı ne kadar? Sorusu yanıt buldu.

‘2,5 katlık bir artış yaparak beslenme yardımını yükselttik.’ Diyen Erdoğan, ilgili destek tutarının aylık 1800 TL olacağını söyledi.

2022-2023 KYK beslenme yardımı miktarı da böylece netlik kazandı. Buna göre beslenme yardımı şu an 750 TL iken, önümüzdeki günlerde 25 liradan 60 liraya çıkarılarak ayda 1800 TL olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konudaki açıklaması şu şekilde:

‘‘Fiyatlarını değiştirmediğimiz, ek yerleştirmelerin devam etmekte olduğu yurtlarda kalan öğrencilerimiz için beslenme yardımı 60 TL’ye çıkarılacak. Bu sayede iki buçuk katlık bir artış söz konusu olacak.

Amacımız tüm öğrencilerimize yurtlarımızda her zaman doyurucu, kaliteli yemek sunabilmeye devam etmektir.’’

KYK beslenme yardımı konusundaki bu yeni düzenlemenin en kısa sürede hayata geçirilmesi bekleniyor.

5/5 - (18 Oy )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu