Maddi Yardım

1200 TL Burs Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

1200 TL Burs Nasıl Alınır? 1200 TL Burs Başvurusu Nasıl Alınır? Kimler 1200 TL Burs Alabilir? Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

1200 TL Burs Nasıl Alınır?

1200 tl burs başvurusu. Son yıllarda artan enflasyon oranları, hayatın her alanını ciddi anlamda etkilemeye başladı. Özellikle de artan hayat pahalılığı ve alım gücünün gün geçtikçe hızla düşmesi öğrencileri de çok fazla etkilemeye başladı.

Yurt paralarının çok fazla olması öğrencilere ve onların ailelerine barınma sorununu düşünmeye teşvik etti. Hal böyle olunca da öğrenciler kendileri için başka bir gelir kapısı aramaya başladı. Tam da bu arayışların ortasında, öğrencilerin yüreğine su serpen ve yüzlerini güldüren haber, Esenler belediyesinden geldi.

Bu haber sayesinde yükseköğretim öğrencileri artık okul masraflarını düşünmek zorunda kalmayarak, eğitim ve öğretim hayatına devam edebilecekler. Aynı zamanda verilen bu burs sayesinde öğrenci okutan anne ve babalar da derin bir nefes aldı.

1200 TL burs nasıl alınır diye merak etmeye başladıysanız bu yazı dizimiz tam da tüm sorularınıza cevap verecek nitelikte. Esev vakfının açılımı ise, esenler belediyesi sanat evi olarak biliniyor. Bu vakıf 2012 senesinde faaliyet göstermeye başlamıştır. Kendi bünyesinde eğitim ve sağlık alanında bazı burslar veriyor.

Özellikle de çölyak hastalığı ile savaşan kişilere verdikleri maddi destek oldukça takdir topladı. Bu faaliyetlerinin yanı sıra; engelli ve yardıma muhtaç olan kimsesiz vatandaşlara da yardım eden resmi bir kuruluştur.

Aynı zamanda bu kuruluş, kendi bünyesinde birçok farklı alanda ücretsiz kurs vermektedir. Esenler belediyesi sanat evi, eğitim ve öğretim hayatına devam eden her öğrenciye burs imkânı sunar. Unutmadan söyleyelim ki, öğrencilere verilecek olan bu burs, tamamen geri ödemesiz bir şekilde ihtiyacı olanlara hibe edilecektir. ESEV vakfı, bünyesinde kayıtlı olan tüm ihtiyacı sahibi öğrencilere yardım eder.

1200 tl burs desteği nasıl alınır
1200 tl burs desteği nasıl alınır

1200 TL Burs Başvurusu Nasıl Alınır?

Esenler belediyesi sanat evinin vereceği bu burs yardımından faydalanmak isteyen öğrenciler ve öğrencilerin aileleri 1200 TL burs başvurusu nasıl alınır sorusunu yakın çevrelerine sormaya başladı. Bu sorunun cevabını internet ortamında arayan kişiler için ise cevaplar belli oldu. Bu bursa başvuruda bulunmak için 2022-2023 dönemi için yapacağınız başvuruları, esenler belediyesi sitesi üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Yapacağınız tüm başvurular, bu site üzerinden değerlendirmeye alınır ve sonuçlanır. Kazandığınız burs yardımını da aynı şekilde bu site üzerinden tahkik edebilir ve daha sonra siz de bu burstan faydalanmaya başlayabilirsiniz. Esenler belediyesi sanat evi (ESEV) tarafından verilecek olan bu bursa ait tüm detayları, Esenler belediyesi sanat evine ait olan bu site linkinden hızlı ve güvenilir bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kredi ve yurtlar kurumu sitesinin giriş linki için https://esenler.bel.tr/ adresine tıklamanız yeterlidir.

Kimler 1200 TL Burs Alabilir?

Esenler belediyesi sanat evi tarafından verilecek burs imkânından faydalanmak isteyen öğrenciler, bu bursun kimlere verileceğini merak ediyorlar.

Kimler 1200 TL burs alabilir diye araştırma yapan kişiler için gerekli cevaplar, devlet tarafından verildi. Bu burstan yararlanacak kişilerin kimler olacağı ise şu şekilde sıralanmıştır;

  • Maddi durumu iyi olmayan öğrenciler
  • Okul ihtiyaçlarını aile desteği ile görmekte zorlanan öğrenciler
  • Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olan öğrenciler
  • Başarılı olan öğrenciler
  • Burs aldığı zamana kadar hiçbir şekilde taksirli suçlardan hüküm giymemiş olan öğrenciler
  • Eğitim ve öğretimine başladığı yıldan itibaren, hiçbir şekilde yüz kızartıcı suçları işlememiş olmak,
  • 28 yaşından büyük olmayan öğrenciler
  • Aynı aileden başka bir öğrencinin de ESEV bursu almaması,
  • Özel ve vakıf üniversitelerinde %100 tam burslu bir şekilde okuyan öğrenciler

Esenler Belediyesi Sanat Evi tarafından verilecek olan bursa sahip olabileceklerdir.

4.4/5 - (48 Oy )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu