Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu
Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir? Konya Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal...

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir? Konya Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Limit Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kart başvurusu; koronavirüs dönemiyle birlikte yaşanan ekonomik olumsuzluklardan dolayı sosyal yardımlar düzenleyerek zor durumda kalan vatandaşlara sosyal yardım kartı dağıtımını sağlamaktadır. Sosyal yardım kartı sayesinde dar gelirde olan vatandaşlara temel ihtiyaçlarını alabilecekleri ve daha rahat bir şekilde ayı geçirmelerini sağlamıştır. Yaşanan fiyat artışlarından dolayı da kart limitleri artırılma kararı alınmasıyla birlikte oldukça yüz güldüren sosyal yardım hizmeti olmuştur.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi

’nin çıkarmış olduğu sosyal yardım kartı dar gelirli vatandaşlara verilen ve temel ihtiyaçlarının alınabileceği yardım kartı türüdür. Konya Büyükşehir Belediyesi yardım kartını “El Ele Gönül Vererek Birlikte Başaracağız” solgunuyla birlikte yardımlarını sağlamaktadır. Alınan kart sayesinde vatandaşların ihtiyaçlarını kendi karşılamasıyla bir nevi problemleri çözülmeye çalışılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu internet sitesinden, ALO 153 Açık kapı veya Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Başvuruyu sağlamanız için başvurularının açık olması gerekmektedir. Sosyal yardım kartı başvurusunun açık olup olmadığını güncel olarak

https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ 

sitesine giderek öğrenim sağlayabilirsiniz. Yer alan sitede başvuru sonuçları açıklandı mesajı veriyorsa başvuruların kapatıldığı ve yardıma hak kazanan kişilere dağımı sağlandıktan sonra ilerleyen dönemlerde tekrardan başvurular açılacaktır.

Konya Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Konya Sosyal yardım kartı limiti ne kadar? Gelişen durumlar sonucunda yardım limitlerine zam yapılmıştır. Yapılan zamlı yardım kart limitleri ise listede verilmiştir.

  • 3 kişilik aile 225 ₺,
  • 4 ve 5 kişilik 300 ₺,
  • 6 ve daha fazla kişi için 450 ₺ yardım parası yatırılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru formu doldurulmasında haneyle ilgili bilgiler alınmaktadır.  Başvuru formu değerlendirileceğinden ve her bir başvuru tek tek inceleme altına alınacağından dolayı güncel bilgiler verilmeniz gerekmektedir. Başvuru sağlayacak kişi hanesini temsil etmektedir. İçerisinde aile durum bilgisi, maddiyat durumu, hanede çalışan kişi sayısı, çocuk sayısı vs. bilgiler doldurularak teslim edilmesi gerekmektedir. Yardım başvuru kabul olduğunda bulunduğunuz ilçe belediyelerden yardım kartını teslim alabileceksiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Limit Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Bürosu Telefon Numarası

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı gerekli başvuru bilgisi için ALO 153 Açık Kapı hattını arama yaparak öğrenim sağlayabilirsiniz. Diğer iletişim yöntemlerinden yararlanmak istiyorsanız;

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Sosyal Kartı Nereden Alınır?

Konya sosyal kartı nereden alınır? Konya ili içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan yardım kartı, tek seferlik ya da sürekli kullanımlı olmak şartıyla 2 farklı şekilde bulunmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi'nden yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardım kartı ile temel ihtiyaçlarını rencide edilmeden ya da ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılmadan alışveriş yapmasını sağlamaktadır. Sosyal yardım kartı Konya Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinden

https://sosyalyardim.konya.bel.tr/

başvuruları kabul etmektedir. Ancak dönemsel olarak başvuru yapılmaktadır. Karşınıza başvurular sona ermiştir yazısıyla karşılaşabilirsiniz.

Konya Sosyal Kart Başvuru Sorgulama

Konya Sosyal Kart başvuru sorgulama işlemli için ALO 153 Açık Kapı arama yaparak sorgulama işlemlerini sağlayabilirsiniz. Ancak telefondan arama işlemleri için yaklaşık olarak 2-3 hafta içerisinde gelmediyse yapmanız daha iyi olacaktır. Yardım başvuru sonucu SMS ile sistem tarafından bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Ne Zaman Yüklenir?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı ne zaman yüklenir?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limitleri ilk verildiğinde Ramazan Bayramı öncesinde yapılarak vatandaşların rahat bir şekilde alışveriş yapılmasını sağlamıştı. Yeni verilen kartlarda bir hafta içerisinde yükleme yapılmaktadır. Yardım kartı türünüze göre de değişiklik gösterebilmektedir. Konya ilçe belediyelerinden alınacağından dolayı detaylı bilgiyi alım yerinden öğrenebilirsiniz. Genellikle yardım kartları Kurban ve Ramazan Bayramı öncesinde düzenli yapılması sağlanarak ayın ilk haftasında limitleri yüklenmesi sağlanmaktadır.

Konya Sosyal Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Konya sosyal kart hangi marketlerde geçerli? Konya Sosyal Kart vatandaşların pos cihazı geçerli olan her yerde alışveriş yapabileceği yer olarak ayarlanmıştır. Vatandaşlar A101, BİM, ŞOK, Migros gibi marketlerde limitine göre harcama yapabilmektedir. Bakkallarda kullanabileceği gibi kırtasiye gibi alışverişlerini sağlayabilmektedir.

Konya Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Konya sosyal yardım kartı bakiye sorgulama; Konya sosyal yardım kartı kullanıcılarının merak ettiği sorulardan biri kaç para kaldığı sorusudur. Alışveriş yaptığınızda SMS olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır. Eğer SMS mesajıyla bilgilendirme gelmediyse ALO 153 Açık Kapı sisteminden yararlanarak gerekli yardım talebi oluşturabilirsiniz.

Konya Sosyal Kart Ayın Kaçında Yatıyor

Konya sosyal kart ayın kaçında yatıyor? Konya sosyal kart verilen kart türünde ödeme düzeni bulunmaktadır. Kart türleri düzenli ve tek kullanımlık olarak verilmektedir. İhtiyaç sahibi kişilere göre verilen kart türünde tek kullanımlık kart türünü kullananlar bireylere Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde yatarak bayramları daha iyi geçirmeleri sağlanmaktadır. Düzenli kart türünde olan gruptakilere de genellikle ayın başında yatmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği ödeme periyotları değişebilir. Kart teslim aldığınızda veya ALO 153 Açık Kapı sistemine arama yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konya Sosyal Yardım Kartı Tek Seferlik Mi?

Konya sosyal yardım kartı tek seferlik mi? Konya sosyal yardım kartı ihtiyaç sahibi gruplarına ayrılarak hareket edilmektedir. Tek seferlik grubunda olan kişilerde bayram zamanları öncesinde yatarak kullanım sağlamaktadır. Sürekli ihtiyaç sahibi grubunda olarak ayın ilk haftasında yatarak devam etmektedir. Eğer hangi grupta olduğunuzu bilmiyorsanız ALO 153 Açık Kapı sistemine arama yaparak detaylı bilgilere öğrenim sağlayabilirsiniz. İhtiyaç sahibi grupları ailedeki kişi sayısı, çocuk sayısı, çalışan sayısı, sigorta durumu vs. durumlar araştırılarak karar verilmektedir. Başvuru sırasında alınan bilgilere göre hareket edilerek sosyal hizmetler tarafından belirlenerek verilmektedir.

Konya Genç Kültür Kart Başvurusu

Konya genç kültür kart başvurusu için, Konya'da ikamet eden ya da Konya'ya eğitim sebebiyle gelen bütün üniversite öğrencilerine sosyal, kültürel, eğitim amaçlı ve sportif faaliyetlere yönelik ilginin artmasını amaçlamak için yapılan sosyal yardımdır. Konya genç kültür kart başvurusu yapmak için Konya'da örgün eğitim gören üniversite öğrencilerinin 25 yaşını geçmemiş olması gerekiyor. Başvurular https://www.genckultur.com/kayit internet sitesinden gerçekleştirilmektedir. Konya Genç Kültür Kart Hibe Destek Programı adı altında Konya ilinde örgün öğretimde okuyan üniversite öğrencilerine bu kapsamda 5 bin ile 20 bin TL arasında hibe verileceği belirtilmiştir.

Konya Sosyal Kart A101 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya sosyal kart A101 başvurusu yapmanız gerekmiyor. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin anlaşma sağladığı marketlerde alışveriş yaparken direk olarak ödemelerinizi sosyal kart üzerinden yapabilirsiniz.

Konya Sosyal Kart Nerede Geçerli?

Konya sosyal kart nerelerde geçerli? Konya sosyal kart ihtiyaç sahibi ailelerin, ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılmadan alışveriş yapmasını sağlamak amaçlı temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmıştır. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin anlaşmalı olan bütün marketler ya da mağazalarda sosyal kart ile alışveriş yapabilirsiniz.

Konya Sosyal Kart Limit Sorgulama

Konya sosyal kart limit sorgulama işlemi için herhangi bir internet sitesi veya SMS sistemi bulunmamaktadır. Konya sosyal kart ile alışveriş yaparken kasada görevli personelden limitinizi ve bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Nerelerde Geçerli?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart nerelerde geçerli? Aslında bu soruyu bir çok sosyal kart kullanan ihtiyaç sahibi vatandaş sormaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin anlaşmalı olduğu bütün marketlerde sosyal kartınızı kullanabilirsiniz.

Devlet Ödemeleri yardım başvurusu için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum