İstanbulkart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbulkart Başvurusu Nasıl Yapılır?
İstanbulkart Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbulkart Nasıl Alınır? İstanbulkart Bakiye Sorgulama. İstanbulkart HES Kodu Eşleştirme Yükleme  İstanbulkart Başvurusu Nasıl Yapılır?İstanbulkart başvurusu nasıl yapılır?...

İstanbulkart Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbulkart Nasıl Alınır? İstanbulkart Bakiye Sorgulama. İstanbulkart HES Kodu Eşleştirme Yükleme  

İstanbulkart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbulkart başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen özellikle şehir için otobüs, metrobüs, metro, marmaray, vapur, tramvay gibi ve market, otopark, belediyenin sosyal tesislerinde kullanılması için kolaylık sağlayan akıllı karta denir. İstanbulkart BELBİM A.Ş. tarafından 2007 yılında hayata geçirilmiştir. "İstanbulkart" içinde 28 farklı uygulamayı barındırabilen, farklı elektronik para uygulamalarıyla çeşitli iş modelleri geliştirmeye müsait, örnek bir şehir kartı olarak tasarlanmıştır. BELBİM, yetkili elektronik para kuruluşu olarak, “İstanbulkart”ın toplu ulaşımda kullanılan bilet olma niteliğini, ulaşım dışındaki alanlarda da kullanılabilen bir elektronik para kartına dönüştürmüştür.

İstanbulkart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbulkart başvurusu nasıl yapılır? Başvuru yapmak için online işlem merkezini kullanabilir, isterseniz de size yakın olan İstanbulkart Başvuru Merkezine giderek başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru yapmaya gittiğiniz zaman yanınızda nüfus cüzdanınızın aslını ve 1 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğrafınızı da götürmelisiniz. Online olarak İstanbulkart başvurusu yapmak isterseniz bireysel kart başvurusu

https://bireysel.istanbulkart.istanbul/

internet adresine giderek sizden istenen bilgileri girdikten sonra gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbulkart Nasıl Alınır?

İstanbul şehrinde yaşayıp gün içinde toplu taşıma araçlarını kullanan kişilerin sordukları sorular arasında İstanbulkart nasıl alınır sorusu yer almaktadır. İstanbulkart almak isteyen kişilerin yapması gereken işlemler ise oldukça basittir. Öncelikli olarak kişilerin İstanbulkart satış noktası olan yerlere başvurması gerekir. İstanbulkartlar, elektronik para yükleme makinelerinden ve satış, dolum işlemleri yapılan bayilerden alınabilmektedir. Kişilerin elektronik para yükleme makinelerinden kart almak istemesi halinde gerekli tuşlamaları yapması yeterli olmaktadır. Kısa sürede kişilerin istedikleri şekilde içerisinde para olan kartı alma işlemleri tamamlanmaktadır.

İstanbulkart Bakiye Sorgulama

İstanbulkart bakiye sorgulama işlemleri ise farklı şekillerde yapılabilmektedir. Öncelikli olarak kişilerin kart bakiyelerini öğrenebilecekleri elektronik para yükleme makineleri bulunmaktadır. Kartı belirtilen alana koyan kişilerin bakiyeleri ekranda yazacak şekilde kişiler için sunulmaktadır. Gerekli bakiyelerin öğrenilmesinin ardından kişilerin yükleme yapmak istemesi halinde yapabilmesi mümkündür. Bakiye sorgulamak için sunulan bir diğer seçenek ise kişilerin kart dolum ve satış işlemlerini yapan bayilerdir. Kişiler bayilere giderek kartlarının bakiyelerini öğrenmek istediğini belirterek bakiyelerini öğrenebilmektedir. Aynı zamanda İstanbul Belediyesi tarafından sunulan mobil uygulamaya veya internet sitesine kartın tanımlamasının yapılarak bakiye hareketlerinin ve kalan bakiyenin öğrenilmesi mümkün olmaktadır.

İstanbulkart HES Kodu Eşleştirme Yükleme

İstanbulkart HES kodu tanımlama, yükleme nasıl yapılır? Koronivürs tedbirleri kapsamında toplu ulaşımda HES kodu kontrolü yapılması zorunlu hale geldi. Bu gerekçe ile Şehir içi ulaşımda kullanılan İstanbulkart ile HES kodu eşleştirmenizi yapmanız gerekiyor.

İstanbulkartınıza HES kodunuzu tanımlamak için öncelikle

https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/

adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor. İstanbulKart Kişiselleştirme Formu17 Eşleme ve yükleme işlemlerinizi cep telefonunuza yüklediğiniz uygulama ile yapabileceğiniz gibi  internet üzerinden yapılabiliyor. Ayrıca İstanbul Kart Dolum Merkezleri’ne uğrayaraktan bu işlemleri yaptıra bilirsiniz.

İstanbulkart Hes Kodu Tanımlama Nasıl Yapılır?

İstanbulkart ile yolculuk yapmak isteyen kişilerin HES kodlarının kartlarına tanımlı olması zorunlu tutulan bir kuraldır. Kişilerin İstanbulkart HES kodu tanımlama nasıl yapılır sorusu bu noktada sordukları sorular arasında yer almaktadır. İstanbul kartlarına HES kodunu tanımlamak isteyen kişilerin internet sitesinden yardım alması gerekmektedir. İstanbul Belediyesi’nin yaptığı yönlendirme ile kişiselleştirme web sitesine erişen kişilerin gerekli alanları doldurması ile HES kodu tanımlaması yapılmaktadır. Kart numarası ve HES numarası kodunu içeren formda kişiselleştirme için doğru bilgilerin girilmesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda HES kodunun İstanbul kartlara tanımlanması noktasında bayiler yardımcı olabilmektedir. İstanbulkart Başvurusu Nasıl Yapılır? Bakiye Sorgulama ve Kişiselleştirme


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


İBB Yardım Çeki ( Kartı ) Ne Kadar? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?


İstanbulkart Nereden Alınır?

İstanbulkart nereden alınır sorusunun cevabı farklı olarak verilebilmektedir. Kişilerin kart almak istemesi halinde farklı seçenekleri bulunmaktadır. İstanbulkartın alınabileceği satış ve dolum yapan bayilikler bulunmaktadır. Kişiler bayiliklere giderek istedikleri karta ulaşım sağlayabilmektedir. Ancak öğrenci kartı gibi özel kartların çıkarılmasında belediyeler tarafından görevlendirilmiş olan bayilere başvuruda bulunması gerekmektedir. İstanbulkart almak için başvuru yapılabilecek olan bir diğer yer ise elektronik para yükleme makineleridir. Elektronik para yükleme makineleri üzerinde gerekli yönlendirmelerin takip edilerek kartlara ulaşım sağlanması mümkün olmaktadır.

İstanbulkart Kişiselleştirme Nasıl Yapılır?

İstanbulkart kişiselleştirme nasıl yapılır sorusu HES kodu eşleştirmeleri ile birlikte daha çok gündeme gelmeye başlamıştır. Kişilerin öncelikle belirli uygulamalar üzerinden alabilecekleri bir HES koduna sahip olması gerekir. Daha sonra alınan HES kodunun kişiselleştirme için belediye tarafından sunulan web sitesi üzerinde işleme alınması gerekmektedir. İstanbul belediyesinin sağlamış olduğu web sitesini ziyaret ederek kişilerin kişiselleştirme işlemlerini yapması mümkündür. Kişilerin T.C kimlik numaraları, ad ve soyad bilgilerinin olduğu bir formu doldurduktan sonra kart numarası ve telefon numarası ile formu tamamlaması mümkündür. En son noktada formun alt kısmında HES kodunun girilmesi ve gerekli onayların verilmesi halinde İstanbul kart kişiselleştirme işlemleri tamamlanmaktadır.

İstanbulkart Kişiselleştirme Sorgulama

İstanbulkartların alındıktan sonra kişiselleştirme işlemlerinin sorgulanması gerekebilir. İstanbulkart kişiselleştirme sorgulama işlemleri için izlenebilecek olan adımlar formun tekrar doldurulması şeklindedir. Formu tekrar dolduran kişilerin kişiselleştirme işlemleri başaralı olmuş ise hata alınacaktır. Aynı zamanda İstanbulkart sms hattı üzerinden kişiselleştirmenin gerçekleşip gerçekleşmediğine dair sorgulama yapılması mümkün olmaktadır.

İstanbulkart Kişiselleştirme İptali

İstanbulkart kişiselleştirme iptali işlemlerinin yapılması için kişilerin gerekli olan mobil uygulamaya sahip olması gerekir. Uygulama üzerinden eklemiş olduğu kartların bilgileri kişiler ile eşleştirilmiş demektir. İstanbulkart kişiselleştirme iptali için kişilerin uygulama üzerinden kartları silmeleri ve kart silme nedenlerini belirtmeleri bu noktada yeterli olmaktadır.

İstanbulkart Hata Veriyor

İstanbulkart üzerinde işlem yapmaya çalışırken kişilerin hata durumları ile karşılaşması mümkün olabilmektedir. Gerek web site yoğunlukları gerekse kartların yanlış bilgiler ile eşleştirilmeye çalışması nedeniyle hata alınması mümkündür. İstanbulkart hata veriyor uyarısı ile karşılaşan kişilerin öncelikli olarak bilgilerini kontrol etmesi gerekir. Bilgilerin doğru doldurulmamış olması halinde hata süresi geçene kadar beklenmesi gerekmektedir.

İstanbulkart Öğrenci Başvurusu

İstanbulkart öğrenci başvurusu yaparak öğrencilerin indirimli olarak yolculuk yapması mümkün olmaktadır. Bunun için öncelikli olarak kişilerin belirli şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Öğrenci kartına sahip olabilmek için kişilerin hali hazırda eğitim görmeye devam ediyor olması gerekmektedir. Daha sonra belediye tarafından görevlendirilmiş olan bayilere başvuru yapılarak öğrenci kartı için başvuruda bulunması mümkün olmaktadır.

İstanbul Öğrenci Kartı Nasıl Çıkarılır?

İstanbul öğrenci kartı nasıl çıkarılır sorusu öğrenciler tarafından sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Öğrenci kartı çıkarmak için ilgili bayilere başvuruda bulunması gerekmektedir. Öğrenci olmak ve eğitim hayatına devam etmek kişilerin başvuruda bulunması için yeterli olmaktadır.

İstanbulkart Başvurusu Sorgulama

İstanbulkart başvurusu sorgulama işlemleri için kişilerin e-devlet uygulamasını kullanması yeterli olmaktadır. Sisteme giriş yapan kullanıcıların başvuruda bulunduğu karta göre arama yaparak sorgulama işlemlerini yapması mümkün olmaktadır. Yapılan sorgulama ile kart almaya uygun olunup olunmadığının öğrenilmesi mümkün olmaktadır.

İstanbulkart Başvuru Formu

İstanbulkart başvuru formu doldururken sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.

İstanbulkart İçin Gerekli Belgeler

İstanbulkart için gerekli belgeler sağlanarak çeşitli kartlardan yararlanılması mümkün olmaktadır. Kart çeşitlerine göre kişilerin sağlaması gereken belgeler değişim göstermektedir. Öncelikli olarak öğrencilerin öğrenci belgesine sahip olması gerekmektedir. Diğer kartlara sahip olunabilmesi içinse farklı belgeler aranmaktadır.

İstanbulkart Kimlere Verilir?

İstanbulkart almak isteyen kişilerin sordukları sorular arasında İstanbulkart kimlere verilir sorusu yer almaktadır. İstanbulkart sahibi olmak için herhangi bir kısıt bulunmamaktadır. Kart sahibi olmak isteyen herkes gerekli yerlere giderek kartlara sahip olabilmektedir.

İstanbulkart Nereden Alınır?

İstanbulkart nereden alınır sorusu kartlara kısa sürede erişim sağlayabilmek için oldukça önemlidir. Kartların alınabilecekleri noktalara giderek kişilerin kısa sürede kartlarını alması ve kullanmaya başlaması mümkündür. Bunun için yetkili olan yerlere ulaşım sağlanması yeterli olmaktadır.

İstanbulkart Alma Şartları Nelerdir?

İstanbulkart alma şartları nelerdir sorusu kart almak isteyen kişilerin sordukları sorular arasında bulunur. Ancak kart almak için herhangi bir şart aranmamaktadır. Bayilere giden herkesin kartlara kolay şekilde erişim sağlaması mümkündür.

İstanbulkart Başvuru Merkezleri

İstanbulkart başvuru merkezleri her ilçede yer almaktadır. İlçe belediyeleri tarafından başvuru merkezlerinin yerleri önceden belirlenerek açıklanmaktadır. Kişiler belediyelerden bilgi alarak başvuru merkezlerinin yerini öğrenebilir.

İstanbulkart Doğrulama Kodu Nedir?

İstanbulkart üzerinden işlem yapacak olan kişiler doğrulama kodları ile karşılaşabilmektedir. İstanbulkart doğrulama kodu nedir sorusu bu noktada sorulan sorular arasında yer alır. Telefon numaralarına ulaşan doğrulama kodu kişilerin bilgileri ile kartın eşleşmesine yardımcı olmaktadır.

İstanbulkart Hangi Marketlerde Geçerli?

İstanbulkartını marketlerde kullanmak isteyen kişilerin belirli noktalara dikkat etmesi gerekir. Belediyeler tarafından kartın geçerli olduğu marketler belirtilmektedir. İstanbulkart hangi marketlerde geçerlidir aramasının yapılması ile birlikte sonuçlara ulaşılması mümkündür.

İstanbulkart Hangi İllerde Geçerli?

İstanbulkart hangi ilerde geçerlidir sorusunun cevabı merak edilen konular arasında bulunmaktadır. Satın alanına kartlar İstanbul şehrinde geçerli olmaktadır. Başka bir şehirde kullanılması mümkün değildir.

İstanbulkart Hangi Araçlarda Geçerli?

İstanbulkartını alan kişilerin sordukları sorular arasında İstanbulkart hangi araçlarda geçerlidir sorusu yer almaktadır. İstanbul şehrinde toplu taşımaya yardımcı olan tüm araçlarda kartlar geçerli olmaktadır.

İstanbulkart Kaç Günde Gelir?

İstanbulkart kaç günde gelir sorusunun cevabı başvuruda bulunulan karta göre değişim göstermektedir. Kartların öğrenci kartı gibi kişisel olması halinde başvurudan sonra yaklaşık iki hafta içinde alınması mümkün olmaktadır. İstanbulkart alımlarında ise aynı gün içinde karta ulaşılması mümkündür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.