İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
İBB sosyal yardım kartı başvurusu ile ihtiyaç sahibi ailelere destek oluyor. Beyaz Masa aracılığıyla dağıtımına başlanan sosyal yardım kartı ile, temel ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Dar gelirli ailelere destek olan İstanbul...

İBB sosyal yardım kartı başvurusu ile ihtiyaç sahibi ailelere destek oluyor. Beyaz Masa aracılığıyla dağıtımına başlanan sosyal yardım kartı ile, temel ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Dar gelirli ailelere destek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım kartıyla gıda, temizlik, barınma ve kıyafet ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bu yardım kampanyası başlatılmıştır. Belediyenin imkanları doğrultusunda ihtiyaç sahibi ailelerin hangi alanda ihtiyacı varsa sosyal yardım kartıyla birlikte ihtiyaçlarını karşılanmasını sağlıyor.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlatmış olduğu kart yardımıyla, ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başlatılmış bir yardımdır. Kısaca İstanbul Kart olarak adlandırılan yardım kartı ihtiyaç sahibi ailelere yönelik başlatılan bir yardımdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler tarafından yürütülen bu yardım sayesinde temel ihtiyaçlar karşılanmaktadır. 2014 yılında başlayan bu kart daha önceleri yardım kuponu adı altında faaliyet göstermekteydi. 2014 yılında yardım kuponları geri toplanıp, yerine sosyal yardım kartı dağıtılmıştır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

İBB sosyal yardım kartı başvurusu nereye yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında yeni adı olan sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahibi aileler gıda, kıyafet, barınma ve temizlik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İBB sosyal yardım kartı başvurusu yapmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler binasına giderek ya da 0212 444 00 93 numaralı telefon ile başvuru yapılmaktadır. Bunun yanında Beyaz Masa 153 numaralı telefona da başvurularını gerçekleştirebilirler.

İBB Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapmak için öncelikle ihtiyaç sahibi olduğunuzun kanıtlayan belgeniz olması gerekiyor. Eğer ihtiyaç sahibi olduğunuzun kanıtı bulunuyorsa İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler binasına giderek bizzat yapabilirsiniz. Bunun yanında 0212 444 00 93 ya da 153 Beyaz Masa telefon numaralarını arayarak da başvuru yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sonucu

İBB sosyal yardım kartı başvuru sonucu öğrenmek için başvuru yaptıktan bir süre sonra sorgulama işlemi yapmanız gerekiyor. Başvuru yaptıktan sonra Sosyal Hizmetler tarafından başvurunuzun onaylanma süreci başlayacaktır. Onaylanma süreci biraz uzun sürebilir. Başvuru sonucu öğrenmek için

https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

adrese giriş yaparak kimlik numaranız ve doğum tarihinizi gün/ay/yıl şeklinde yazarak öğrenebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

İBB sosyal yardım kartı başvuru sorgulama işlemini yapmanız için öncelikle başvuru yaptıktan sonra bir süre zaman geçmesi gerekiyor. Başvuru yaptıktan hemen sonra başvuru sonucu sorgulama işlemi yaptığınız takdirde herhangi bir durumla karşılaşamayabilirsiniz. Bunun neden de; başvuru yapan kişinin şartları karşılayıp karşılamadığının detaylı araştırması yapılmasıdır. Detaylı araştırma yapıldıktan sonra başvurunuz sonuçlandıktan sonra sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

İBB sosyal yardım kartı başvuru şartları konusunda sizden bir takım şartları karşılamanız istenmektedir. İhtiyaç sahibi ailelerin en çok başvuru yaptığı sosyal yardım kartı için aranan şartlar şu şekildedir.

 • Düzenli gelirin olmaması
 • Eşi vefat etmiş olanlar
 • Hane içerisinde yaşayanların sayısının fazla olması
 • Sağlı probleminden dolayı ihtiyaç sahibi olması
 • Mal varlığınızın olmaması

İBB Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

İBB sosyal yardım kartı kimlere verilir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç kişilere verilmektedir. Başvuru yapmadan önce mutlaka başvuru şartlarını karşıladığınızdan emin olmanız gerekiyor. Aksi halde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Başvuru şartlarını karşıladığınızın kanıtı sunduğunuz takdirde sosyal yardım kartından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Online Başvuru

İBB sosyal yardım kartı online başvuru yapmak için öncelikle sizden istenen belgelerle birlikte ya Sosyal Hizmetler binasına gitmek ya da ALO 153 Beyaz Masa iletişim merkezini aramak olacaktır. İBB sosyal yardım kartı başvurusu yapacak olan vatandaşların, ihtiyaç sahibi ailelerin yoğun bir şekilde başvuru yaptığı sosyal yardım kartı için şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Başvuru için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra şartları sağladığınız takdirde başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden

https://www.ibb.istanbul/SitePage/Index/166

başvurunuzu yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Formu

İBB sosyal yardım kartı başvurusu formu doldurulduktan sonra ister Sosyal Hizmetler binasına giderek başvurunuzu bireysel olarak yapabilirsiniz, isterseniz de Beyaz Masa 153 numaralı telefonu arayarak da yapabilirsiniz. İBB sosyal yardım kartına online başvuru yaparak formu doğru bilgilerle doldurduğunuz takdirde en kısa sürede değerlendirilmeye alınıp, sonuçlanacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu bilgilerin size ait ve doğru bilgi olması gerekiyor.

İBB Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

İBB sosyal yardım kartının geçerli olduğu bir çok market bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı yardımı yaparken geniş kapsamlı bir çalışma gerçekleştirmiştir. Bu yüzden aşağıdaki marketlerden dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

 • Migros
 • A101
 • ŞOK
 • KİM
 • UCZ
 • Carrefoursa
 • Onur Market
 • Rammar
 • Happy Center
 • Çağrı Marketleri

İBB Sosyal Yardım Kartı Açıldı Mı ?

İBB sosyal yardım kartı açıldı mı ? ; İBB sosyal yardım kartı işlemlerinizi SEDEP üzerinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Sorgulama için

sosyalyardim.ibb.gov.tr

linkine giriş yapmanız ve aşağıda bulunan görseldeki T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, isim ve soy isim bilgilerini istenen alanlara girerek “Sorgula” butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu sorgulama ile İBB Sosyal yardım kartı açıldı mı ? İBB Sosyal yardım ne zaman açılır gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Yenileme Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı nasıl yenilenir sorusunu sormanıza gerek yoktur. İhtiyaç sahibi ailelerin başvuruları kalıcı olarak devam etmektedir. Ancak ihtiyaçlık durumunuz sona erdiği zaman sosyal yardım kartından yararlanamazsınız.

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak ?

İBB sosyal yardım kartı ne zaman açılacak ? ; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardım kartı alan vatandaşlara yönelik detaylı bir araştırma yapılmaktadır. Bu araştırma 3-4 ay bir süre olabilmektedir. İBB kartları ne zaman açılacak ? ; Araştırmalar bittikten sonra kartlar kullanıma otomatik olarak açılacak ve dilediğiniz gibi alışveriş yapabileceksiniz.

https://sosinc.ibb.gov.tr/

internet sitesinden de durumu takip edebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nereden Alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı nereden alınır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartını almak için Sosyal Hizmetler binasına gitmeniz gerekiyor. Başvurunuz onaylandıktan sonra başvuru sonucunu sorgulayıp, kart durumunuza göre kartı teslim almaya gidebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartını almak için gerekli şartlara uygun olmanız gerekiyor. Şartlarınız uygun olduğu takdirde sizden belgeler istenmektedir. Bu belgelerle birlikte sosyal yardım kartını alabilirsiniz. İBB Sosyal Yardım Kartı Açıldı Mı ?  İBB sosyal yardım kartı açıldı mı ? ; İBB sosyal yardım kartı işlemlerinizi SEDEP üzerinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Sorgulama için

sosyalyardim.ibb.gov.tr

linkine giriş yapmanız ve aşağıda bulunan görseldeki T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, isim ve soy isim bilgilerini istenen alanlara girerek “Sorgula” butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu sorgulama ile İBB Sosyal yardım kartı açıldı mı ? İBB Sosyal yardım ne zaman açılır gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru Telefon Numarası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru telefon numarası olarak Beyaz Masa 153 numaralı telefondan ya da 0212 444 00 93 Sosyal Hizmetler iletişim numarasından gerekli bilgiyi ve başvuruyu yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Kapatıldı Mı ?

İBB Sosyal Yardım Kartı Neden Kapatıldı ? ; 153 Çözüm Merkezimizi arayarak kartınızla ilgili bilgileri öğrene bilirsiniz. Eğer kartınızla ilgili bir problem var ise bunu yetkililer bildirerek yeni Sosyal Yardım Kartı (İstanbulKart) talebinde buluna bilirsiniz. Yeni kartınız hazırlandıktan sonra Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından size ulaştırılır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum