İzmir Süt Kuzusu Başvuru Nasıl Yapılır? Süt Kuzusu Başvuru Dilekçesi

İzmir Süt Kuzusu Başvuru Nasıl Yapılır? Süt Kuzusu Başvuru Dilekçesi
İzmir süt kuzusu başvuru yaparak, çocuklarınızın süt ihtiyaçlarını karşılayabilir ve süt ihtiyaçlarından mahrum kalmamalarını sağlamış olursunuz.Süt kuzusu başvuruİzmir içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara...

İzmir süt kuzusu başvuru yaparak, çocuklarınızın süt ihtiyaçlarını karşılayabilir ve süt ihtiyaçlarından mahrum kalmamalarını sağlamış olursunuz.

Süt kuzusu başvuru

İzmir içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik süt kuzusu yardımı yapılmaktadır. 2005 yılında 240 okula ulaşımı sağlanan süt kuzusu yardımı ile birçok çocuğun süt ihtiyacını karşılayarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye'ye örnek olacak şekilde süt yardımı yaparak bu yardıma öncülük eden belediye arasında yerini aldı. Bu sayede bir çok belediye de İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni örnek alarak süt yardımına başladı. İhtiyaç sahibi ailelere de süt yardımı aralıksız olarak yapılmaktadır. Süt kuzusu 1-5 yaş aralığında çocuk sahibi olan ve ihtiyaç sahibi ailelere çocuk başına aylık olarak 8 litre süt verilmektedir.

İzmir Süt Kuzusu Başvuru Nasıl Yapılır?

İzmir süt kuzusu başvuru nasıl yapılır? Süt kuzusu , İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilk olarak okullara yönelik dağıtımına başlayıp 210 bin çocuğa süt temini sağlayarak, gelişim çağındaki çocukların süt ihtiyacını karşılamaya başladı. İzmir süt kuzusu başvuru yapmak için öncelikle aile içerisinde 1-5 yaşında çocuk olması gerekiyor Ayrıca sizden bir takım belgeler istemektedir. Bu belgeler ile başvuru yaptıktan sonra süt kuzusu yardımından yararlanabilirsiniz.

Süt Kuzusu Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  • Başvuru formu ya da dilekçesi
  • Anne, baba ve süt kuzusundan yararlanmak isteyen çocukların kimlik fotokopileri
  • Boşanma durumunda; Mahkeme kararı ( çocuk velayetinin kimde olduğuna dair belge)
  • Resmi nikah yoksa; Nüfus Müdürlüğü tarafından verilecek nüfus kayıt bilgisini gösteren belge

Süt Kuzusu Başvuru Sorgulama

Süt kuzusu başvuru sorgulama işlemini yapmak için öncelikle başvuru yapıp, onaylanması gerekiyor. Daha sonra başvurunuzu İzmir'e Hoş Geldin Bebek internet sitesi olan

https://www.izmir.bel.tr/tr/HosgeldinBebekDurumSorgula/4064

adresinden sorgulamanızı T.C. Kimlik Numaranız ile gerçekleştirebilirsiniz.

Süt Kuzusu Başvuru Dilekçesi

Süt kuzusu başvuru dilekçe örneği sizlere verildikten sonra bilgilerinizi doğru şekilde girmelisiniz. Eğer doğru bilgi girmediğiniz takdirde başvurunuz geçersiz sayılabilir. Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Dilekçe Örneği

Süt Kuzusu Hangi İllerde Var?

Süt kuzusu hangi illerde var sorusu bilindiği üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen bir projedir. İzmir'in hemen hemen bütün ilçelerinde dağıtımı gerçekleşmektedir. Süt kuzusu İzmir'in Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Karabağlar, Konak, Narlıdere ilçelerinin tamamına ve Torbalı, Menderes, Urla, Seferihisar, Kemalpaşa, Menemen, Foça, Aliağa ilçelerinin 96 merkez mahallelerinde dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu

Süt Kuzusu Başvurusu Muhtarlık

Süt kuzusu başvurusu muhtarlık aracılığı ile de yapıldığı gibi, süt kuzusu birimleri tarafına da yapılmaktadır. Muhtarlık tarafından size dilekçe örneği verilip başvurunuzu bireysel olarak yapmanız işlemlerinizi daha da hızlandırabilir. Muhtarlık aracılığıyla yapılacak başvurular sürecin uzamasına sebep olabilir. Muhtarlık üzerinden yaptığınız takdirde herhangi bir belgeniz kaybolması durumunda başvurunuz geçersiz sayılabilir.

Süt Kuzusu Kaç Aylıkken Kesilir?

Süt kuzusu kaç aylıkken kesilir? Süt kuzusu 1-5 yaş aralığındaki çocuklu ailelerin bütün çocuklarına verilmektedir. Süt kuzusu çocuğunuz 60 aylık olduktan sonra otomatik olarak kesilmektedir. Süt kuzusu 1 yaşından önce ve 5 yaşını bitirmiş olan çocuklara verilmemektedir. Bu konuda size bilgi vermiş olalım.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Telefon Numarası  ;  Süt kuzusu projesi ile ilgili merak ettiklerinizi,  sorularınızı ve ya Süt Kuzusu Başvurusu yapmak için Süt kuzu için verilen iletişim numarası olan 0232 293 45 97 numaralı telefonu arayarak çözümleye bilirsiniz.

Süt Kuzusu Sütüm Nerede?

Süt kuzusu sütüm nerede sorusunu soran aileler Süt Kuzusu Birimi'ne ulaşarak süt yardımı durumunu öğrenebilirler. Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü

  1. Laleli Mahallesi Menderes Caddesi No:418 Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi Buca - İzmir
  2. Milli Kütüphane Cad. No:41/A Z47 (Katlı otopark altı) Konak/İZMİR Telefon: 0232 293 45 97 Faks: 0 232 293 11 31

Süt Kuzusu Süt Gelmedi

Süt kuzusu süt gelmedi olarak bir çok şikayet alınmaktadır. Ancak süt kuzusu aralıksız olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 62 ekip tarafından dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Süt kuzusu sütünüz gelmediyse mutlaka bir sorun olabilir. Süt Kuzusu Birimi'nden detaylı bilgi alıp, süt kuzusu yardımınız hakkında sorularınızı sorabilirsiniz. Süt kuzusu neden gelmiyor sorusuna yanıt olarak belediyeden açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre süt kuzusu neden gelmiyor sorusunu soran ihtiyaç sahiplerine " ihale süreci olduğu için süt kuzusu gelmiyor" açıklaması yapıldı.

Süt Kuzusu Adresi Değişikliği Nasıl Yapılır?

Süt kuzusu adres değişikliği nasıl yapılır? Adres değişikliği Nüfus Müdürlüğü tarafınca yapıldıktan sonra, Süt Kuzusu Müdürlüğü'nü arayarak adres değişikliği yaptığınızın bilgisini vermeniz gerekiyor. Yeni adresinizi kaydettikten sonra sütler yeni adresinize teslim edilecektir.

Süt Kuzusu Başvurusu Nereye Yapılır?

Süt kuzusu başvurusu nereye yapılır? Süt kuzusu başvurusu yapmak için sizden istenen belgelerle birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Süt Kuzusu Birimi'ne gidip, belgelerinizi teslim etmeniz gerekiyor. Belgelerinizi teslim ettikten sonra başvuru onaylanma sürecine girecektir. Başvurunuzu süt kuzusu başvuru sorgulama işleminiz ile takip edebilirsiniz.

Süt Kuzusu Kaç Yaşında Başlar?

Süt kuzusu kaç yaşında başlar? Süt kuzusu 1 yaşında başlar, 5 yaşını doldurana kadar devam eder.

Süt Kuzusu Telefon Numarası

Süt kuzusu telefon numarası; 0 232 293 45 97 Süt Kuzusu Birimi'ni arayarak genel olarak bilgi alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum