Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama.Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan...

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı ve Gıda Yardımı Başvurusu; Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar vatandaşların geçimini zorlaştırdı. Artık pazar alışverişi dahi yapamayacak duruma geldiklerini belirten vatandaşlarımız var. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, önceki günlerde dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal yardım başlattıklarını duyurdu. Başkan Seçer, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ekmek, Halk Kart sahiplerine ise yakacak desteği vermektedir. Bu desteklerin haricinde 3 TL’ye 3 çeşit yemeğin verildiği Mahalle Mutfakları’nın artık hafta sonları da hizmet vereceğini duyurdu. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin şimdi de patates ve soğan dağıtımına başladığını ihtiyaç sahiplerine duyurdu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Belediyesi patates soğan yardımı başvurusu için öncelikli olarak bağlı olduğunuz muhtarlıktan bilgi alabilirsiniz. Ülkemizde sosyal yardım denince akla Kaymakamlıklara bağlı hizmet veren sosyal yardımlaşma  e dayanışma vakıfları gelmektedir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahipleri başvuru yapmadan patates soğan yardımından faydalanacaklardır. Mersin patates soğan yardım almak istiyorum diyorsanız bağlı olduğunuz muhtarlık ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile iletişime geçebilirsiniz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvuru için gitmeden önce e-devlet üzerinden ön başvuru yapabilirsiniz. E-devlet sosyal yardım ön başvurusu;

https://www.turkiye.gov.tr/aspb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru

E-devlet üzerinden yapılan tüm başvurular ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Başvuru esnasında bağlı olduğunuz belediyeyi ve almak istediğiniz yardım türünü işaretlemeyi unutmayınız. Ayrıca; Mersin il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi tüm vatandaşların "Yardım Talep Formu"nu artık sadece Kriz Merkezi üzerinden değil, internetten de tek tıkla doldurabileceğinin duyurusunu Başkan Seçer yapmıştı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Muhtarlık ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile bizzat görüşebilir, telefon edebilir veya e-devlet üzerinden sorgulama yaparak patates soğan yardımı başvuru sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvuru Formu

Mersin Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı başvuru formu; sosyal yardım almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin hakkında bilgi edinmek için yardım talep formu doldurulmasını istemektedir. Başvuru formunda başvuru sahibinin kimlik bilgisi, iletişim bilgisi, ikametgah bilgisi, gelir-gider bilgisi v.b sorular bulunmaktadır. Başvurular formda verilmiş olan bilgilere ve gerek duyulursa evinizde yapılacak olan inceleme sonucu oluşturulacak rapora göre sonuca bağlanmaktadır. Bu sebeple vermiş olduğunuz bilgilerin doğru, eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Yanlış bilgi vererek yardım almaya hak kazanan kişiler, bu durumun ortaya çıkması halinde aldıkları yardımı faizi ile birlikte geri ödemek zorunda olacaklarını unutmasınlar. Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Telefon Numarası

Mersin belediyesi sosyal yardım için ALO144 numaralı telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bağlı olduğunuz ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile iletişime geçebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Kimlere Verilir?

Mersin Belediyesi sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfında kaydı olan vatandaşlara başvuru ve gerekli belge şartı aranmaksızın yardımlarını ulaştırmaktadır. Mersin Belediyesi patates soğan yardımı için gerekli belgelerin başında fakirlik belgesi gelmektedir. Detaylı evrak bilgisi için muhtarlık ve vakıf ile iletişime geçebilirsiniz. Mersin Belediyesi patates soğan alma şartları; Ücretsiz patates ve soğan yardımından gerçek ihtiyaç sahipleri yararlanacak. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahipleri öncelikli olarak patates soğan yardımından faydalanacaktır.

 • İhtiyaç sahipleri
 • İşsiz kişiler,
 • Engelli bireyler,
 • Hasta ve bakıma muhtaç kişiler,
 • Muhtaç Şehit ve gazi yakınları,
 • Yaşlı kimsesiz bireyler,
 • Dul kadınlar patates soğan yardımı alabilirler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Mersin Büyükşehir Belediyesi başkanı Vahap Seçer  20 Aralık 2021’de başladığı patates ve soğan dağıtımlarının 50 bin kilogramlık ikinci etap dağıtımlarını gerçekleştirdi. Sosyal Hizmetler Dairesi ekipleri, ilk etap dağıtımlarda toplam 100 bin kilogram patates ve soğanı vatandaşlara ulaştırmıştı. Devam eden patates soğan dağıtımları ramazan ayı öncesi tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Patates soğan yardımı gelir seviyesi düşük 13 ilçeye dağıtılmaktadır.

Mersin Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar;

 • Çankaya Mah. İstiklal Cad. No:67 Mersin Büyükşehir Belediye Ek Hizmet Binası A Blok Kat:7 Akdeniz/MERSİN adresine bizzat giderek yada [email protected] adresine mail göndererek gıda yardımı başvurusu yapabilirler.

Mersin gıda yardımı başvurusu için

0324 533 2234

iletişim numarasını arayarak yardım taleplerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Mersin Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Mersin Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi erzak kolisi veya yardım kolisi dağıtılmaktadır. Sosyal yardım alan hak sahiplerinden başvuru şartı aranmamaktadır. Düzenli yardım alan ihtiyaç sahiplerinin yardımları ev adreslerine teslim edilmektedir. Sizlerde yardım kolisi almak istiyorsanız yazımızın devamında vermiş olduğumuz başvuru seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu için 3 farklı başvuru yönteminden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

 • Yardım kolisi başvurusu için; Çankaya Mah. İstiklal Cad. No:67 Mersin Büyükşehir Belediye Ek Hizmet Binası A Blok Kat:7 Akdeniz/MERSİN adresinde giderek burada bizzat gıda yardımı başvuru formu doldurabilirsiniz.
 • Mersin Belediyesi resmi internet sitesi [email protected] üzerinden yardım talep formu doldurabilirsiniz.
 • 0324 533 2234 nolu numaradan yetkililer ile iletişime geçerek gıda yardımı başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Yazımızın içeriğinde Mersin Belediyesi sosyal yardım başvurusu ve patates soğan yardımı başvurusu ile ilgili detayları sizler ile paylaştık.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum