e-devlet KIZILAY YARDIM BAŞVURUSU Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? E Devlet Başvuru

e-devlet KIZILAY YARDIM BAŞVURUSU Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? E Devlet Başvuru
e-devlet Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kızılay’dan yardım almak istiyorum başvuru formu. Kızılay İhtiyaç Sahiplerine Yardım Desteği Vermeye Başladı.Kızılay yardım başvurusue-devlet Kızılay Yardım Başvurusu...

e-devlet Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kızılay’dan yardım almak istiyorum başvuru formu. Kızılay İhtiyaç Sahiplerine Yardım Desteği Vermeye Başladı.

Kızılay yardım başvurusu

e-devlet Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru ve Sorgulama; Ülkemizde afet bölgelerinde afetzedelerin her daim yanında olan onların barınma ve gıda yardımlarını yapan Kızılay; yoksul, muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara da ayni ve sosyal yardımlar yapmaktadır. Yoksul ve muhtaç vatandaşlara para yardımı, gıda ve erzak yardımı, barınma yardımı gibi birçok alanda sosyal yardımlar sunan Kızılay’ın 81 ilimizde bulunan temsilcilikleri vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Yazımızın devamında Kızılay gıda yardımı, Kızılay gıda ve erzak yardımı nasıl alınır? Kızılay gıda yardımı başvuru sorgulama işlemi nasıl yapılır? Kızılay yardım kartı başvurusu vb. konulara dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

E-devlet Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay yardım başvurusu için; 81 ilimizde faaliyet gösteren Kızılay temsilciliklerine gidebilir, sosyal medya ve whatsapp hattına mesaj gönderebilir, Kızılay resmi internet sitesinden yardım başvuru formu doldurabilir veya ALO168 Kızılay ile iletişime geçerek yardım başvurusu yapabilirsiniz. Muhtaç ve yoksul vatandaşlar Kızılay’ın sağlamış olduğu birçok yardım programından faydalanabilirler. Bunun için öncelikle Kızılay’a başvuru yapmanız gereklidir. Kızılay yardım başvurusu için aşağıda vermiş olduğumuz başvuru seçeneklerinden kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmak için aşağıda vermiş olduğumuz başvuru linklerini kullanabilirsiniz.

E-devlet Kızılay Yardım Başvuru Linki

Kızılay Yardım Başvuru Formu

Kızılay’a yardım başvurusunda bulunmak istiyorum diyen tüm vatandaşlar başvuru yöntemlerinden hangisini tercih ederlerse etsinler kendilerinden başvuru formu doldurulması istenecektir. Başvuru formunda sizden istenilen bilgilerin doğruluğu sonrasında araştırılmaktadır. Bu yüzden vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması başvurularınızın değerlendirilmesinde oldukça önemlidir.

Kızılay Para Yardımı Numarası

Kızılay para yardımı almak istiyorum; ihtiyaç sahibi vatandaşlar Kızılay para yardımı başvurusu için aşağıda vermiş olduğumuz adres ve telefon numaraları ile iletişime geçebilirler. Adres; Ataç-1 Sokak No: 32 Yenişehir 06420 ANKARA / TÜRKİYE Telefon: +90 312 584 18 68 Faks: +90 312 430 01 75

Kızılay Yardım Başvurusu Sorgulama

Kızılay yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvurularının Kızılay tarafından kabul edilip edilmediğini öğrenmek için sorgulamak adına ALO168 Çağrı Merkezi’ni arayabilir. Ayrıca başvuru için tercih ettikleri temsilciliğe ait telefon numarasını arayabilir ya da temsilciğe bizzat giderek başvuru sonuçlarını öğrenebilirler.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama Kızılay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


Kızılay Yardım Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Başvurular; ortalama 5-10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak bu süre bazen uzayabilmektedir. Kızılay yardım başvuru sonuçları başvuru sahibinin başvuru formunda vermiş olduğu iletişim numarasına SMS yada telefon ile aranarak bildirilir.

Kızılay Yardım Başvurusu E-Devlet

İhtiyaç sahipleri yardım başvurusu için, Kızılay resmi internet sitesi üzerinden e-mail göndermek suretiyle yetkili kişiler ile iletişime geçebilirler. Vatandaşlar,

https://www.kizilay.org.tr/

Iletisim linki üzerinden ön başvuru yapabilirler. E-devlet Kızılay yardımına başvurusu seçeneği yoktur.

Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum

Kızılay’dan para yardımı, gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar, ALO168 Kızılay Çağrı Merkezi’ni arayarak, ön başvuru yapabilirler. ALO168 Kızılay Çağrı Merkezi çalışanlarından Kızılay yardımlarıyla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kızılay resmi internet sitesi üzerinden de sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. 81 ile bulunan Kızılay temsilciliklerine bizzat giderek başvuru yapmanız da mümkündür. İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız yazımızın içeriğinde paylaşmış olduğumuz Kızılay Yardım Başvuru Linkinden başvurularını yapabilirler.

Kızılay Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Kızılay gıda ve erzak kolisi yardımı almak için 81 ilde bulunan Kızılay temsilciliklerine gidebilir yada Kızılay’ın resmi sitesinden gıda kolisi yardımı başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Kızılay gıda kolisi ve Kızılay erzak kolisi için ALO168 Kızılay Çağrı Merkezini arayarak yardım taleplerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Kızılay’dan yardım almak istiyorum diyen vatandaşların öncelikle ihtiyaç sahibi olması ve bu durumu belge ile ispatlamaları gerekmektedir. Kızılay yardım başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Başvuru sahibinin TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi
 • Gelir belgesi
 • İşsiz vatandaşların SGK’dan alması gereken ve işsiz olduklarını gösteren belge
 • Mal beyanına dair belgeler

Bazı kişilerden yukarıdaki belgelere ek olarak bazı belgeler talep edilmektedir.

 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişilerden sağlık kurulu raporu
 • Engelli bireylerden en az %40 engelli raporu
 • Dul kadınlardan vefat eden eşlerinin ölüm belgesi
 • Afetzedelerden bilirkişi raporu

Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu

Kızılay Ramazan ayında dar gelirli vatandaşlara gıda yardımı yapacağının bilgisini verdi. Kızılay’ın bu seneki yardım sloganı “Ramazan Bereketini Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun Türkiye!” Kızılay her sene olduğu gibi bu senede birçok aileye gıda yardım kolisi dağıtmaya başladı. Kızılay tüm başvuruları titizlik içerisinde incelemektedir. Kızılay yardımı başvurusu taleplerini incelendikten sonra, yardıma ihtiyacı olduğu düşündüğü ailelerin evlerine gıda kolilerini teslim etmektedir. Kızılay Ramazan yardım başvurusu ve Kızılay Ramazan kolisi başvurusu için Kızılay resmi internet sitesinden veya Kızılay temsilciliklerinden başvuru formu doldurulmalı yada Kızılay ALO 168 çağrı merkezi ile iletişime geçilmelidir.

Kızılay Maddi Yardım Başvurusu

Kızılay gıda ve erzak yardımın yanı sıra maddi yardım yapmaktadır. Muhtaç ve yoksul kişiler Kızılay para yardımı başvurusu yapabilirler. Kızılay para yardımı başvurusu için;

 • Kızılay temsilciliklerine giderek para yardımı başvuru formu doldurabilirsiniz.
 • Kızılay resmi internet sitesi üzerinden ön başvuru yapabilirsiniz.
 • ALO 168 Kızılay Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Kızılay resmi internet sitesine mail gönderebilirsiniz.

Başvurular ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sonuçları sizlere SMS olarak iletilecektir.

Kızılay Yardım Kolisi Başvurusu

Kızılay yardım kolisi din bayramlar öncesi ihtiyaç sahiplerinin ev adreslerine teslim edilmektedir. Yardım başvurusu seçeneklerinden birini kullanarak Kızılay yardım kolisi başvuru yapabilirsiniz. Yardım kolisi başvurusu ve Kızılay yardımları ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorularınız için ALO168 Çağrı Merkezi ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Kızılay Yardım Kartı Başvurusu

Kızılaykart başvurusu için bağlı olduğunuz ildeki Kızılay temsilciliklerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Kızılaykart almak istiyorum diyorsanız temsilciliğe gitmeden önce dilerseniz Kızılay resmi internet sitesinden ön başvuru yapabilirsiniz.

Kızılay kart sadece mülteciler ya da sığınmacılara verilmektedir. Kızılay ihtiyaç sahiplerine bankacılık altyapısı üzerinden düzenli nakit desteği sağlamaktadır. KIZILAYKART, nakit yardım platformudur. KIZILAYKART kapsamında uygulanan programlarda yararlan kişilere yapılan ödemeler Halkbank bankacılık altyapısı üzerinden, KIZILAYKART hesap kartı aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Kızılay Kart Ne İşe Yarar; Kızılay Kart, ihtiyaç sahiplerinin alışveriş noktalarından kendi tercih ettiği ürünü almasını sağlamak amacıyla üretilen, akıllı kart sistemidir. Yazımızın içeriğinde Kızılay tarafından yapılan yardımlar ile ilgili detayları paylaştık. Sizlerde Kızılay’dan yardım almak istiyorum diyorsanız paylaşmış olduğumuz detaylardan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kaynak:Haberler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
32 Yorum