Kızılay Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kızılay Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
Kızılay Sosyal Yardım BaşvurusuKızılay Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama; Türkiye'nin en önemli yardım kuruluşlarından Türk Kızılay, sadece ülkemizde değil tüm dünyada ihtiyaç sahiplerine...

Kızılay Sosyal Yardım Başvurusu

Kızılay Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama; Türkiye'nin en önemli yardım kuruluşlarından Türk Kızılay, sadece ülkemizde değil tüm dünyada ihtiyaç sahiplerine ve yardıma muhtaç vatandaşlara destek olmaktadır.  Kızılay sadece afet ve savaş bölgelerinde değil, her zaman muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında bulunuyor. Kızılay ülkemizde herhangi bir geliri ve sosyal güvencesi olmayan muhtaç kişi ve haneler için sosyal yardım vermektedir. Bu yazımızda Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır, Kızılay'dan Nasıl Yardım Alabilirim, Kızılay Yardım Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler ile merak edilen soruları cevaplayarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız...

Kızılay Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay sosyal yardım başvurusu için bir çok seçenek bulunmaktadır. Kızılay'dan yardım almak istiyorum diyen vatandaşlarımız aşağıda maddeler halinde vermiş olduğumuz yardım başvuru seçeneklerinden birini tercih edebilirler. Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır;

 • Kızılay resmi internet adresi üzerinden https://www.kizilay.org.tr/Iletisim form doldurarak ön başvuru yapabilirsiniz.
 • Bağlı olduğunuz ilde faaliyetlerine devam eden Kızılay temsilciliğinde sosyal yardım başvuru formu doldurarak ve gerekli belgeleri teslim ederek yardım başvurusu yapabilirsiniz.
 • Kızılay resmi internet sitesi üzerinden e-mail göndererek isteklerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Kızılay resmi internet sitesi üzerinden yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapan vatandaşlar başvuru tarihinden 1 hafta  sonrasında yardım başvuru sorgulama yaparak ön başvurularının kabul edilip edilmediğini öğrenebilirler. Ön başvuruları kabul edilen vatandaşlar gerekli evraklar ile birlikte Kızılay temsilciliğine giderek gerekli evrakları teslim edebilirler. Başvuru süreci, başvuru sorgulama ve Kızılay yardımları ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için ALO168 Kızılay ile iletişime geçebilirsiniz. Kızılay Çağrı Merkezi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için 7/24 hizmet vermektedir.

Kızılay Sosyal Yardım Başvuru Formu

Kızılay'dan yardım almak isteyen, Kızılay sosyal yardım başvurusu yapan tüm ihtiyaç sahiplerinin sosyal Kızılay yardım başvuru formu başvuru doldurması gerekir. Başvuru formunda başvuru sahibinin kimlik bilgilerine, mesleğine, ikametgah adresine, aylık gelirine ve giderine yönelik sorular yöneltiliyor. Başvuru formlarını teslim eden vatandaşların formda vermiş olduğu bilgilerin doğruluğu Kızılay tarafından araştırılıp, sorgulanmaktadır. Kızılay'dan yardım almak isteyen kişilerin formda doğru ve eksiksiz bilgiler paylaşmaları gerekir. Kızılay başvuru formunda vermiş olduğunuz iletişim ve adres bilgilerinin güncel olması önemlidir. Başvuru sonuçları; formda vermiş olduğunuz iletişim numarası üzerinden sizlere telefon veya sms olarak iletilir.

Kızılay Sosyal Yardım Başvuru Sorgulama

Kızılay Yardım Sorgulama yapmak için bir çok farklı seçenek bulunmaktadır. Yardım taleplerini yetkililere ileten vatandaşlar Kızılay sosyal yardım başvuru sorgulama yaparak başvuru sonuçlarını öğrenebilirler. Kızılay yardım başvuru sorgulama için aşağıdaki seçeneklerden kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 • Türk Kızılay çağrı merkezi numarası 186’yı arayarak  başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.
 • Resmi internet sitesi olan Türk Kızılay adresine giriş yaparak öğrenebilirsiniz.
 • Çevrimiçi destek hattına kısa mesaj gönderebilirsiniz.
 • Bağlı olduğunuz ilde hizmet veren Kızılay temsilciliği Şubesine giderek başvuru sonuçlarınızı yetkililerden öğrenebilirsiniz.

Kızılay çağrı merkezi numarasını arayan başvuru sahipleri, başvurdukları sosyal yardım programındaki başvurularının onaylanıp, onaylanmadığını kolaylıkla öğrenebilirler. Başvuru sonuçları başvuru formunda vermiş olduğunuz telefon numaranız üzerinden sizlere iletilmektedir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kızılay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama

Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


Kızılay Sosyal Yardım Telefon Numarası

Kızılay Çağrı Merkezi ALO168'i arayarak Kızılay yardımları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Kızılay WhatsApp  iletişim numarasına

https://api.whatsapp.com/send?phone=905521501868

tıklayarak yetkililere mesaj gönderebilirsiniz.

Kızılay Sosyal Yardım İnceleme ve İhtiyaç Tespit Formu

Kızılay sosyal yardım inceleme ve ihtiyaç talep tespit formu başvuru yapıldıktan sonra Kızılay'da görevli personel tarafından yapılan araştırma için kullanılan belgeye denir. Bu belgede ailenin hangi yardımlara ihtiyacı olduğu incelenip, ihtiyaçlarının tespiti yapılarak forma işlenmektedir.

Kızılay Sosyal Yardım Nasıl Alınır?

Kızılay'dan yardım almak isteyen ihtiyaç sahipleri,

 https://www.kizilay.org.tr/Iletisim

linki üzerinden ön başvuru yapabilirler. Kızılay sosyal yardımlarla ilgili  bilgi edinmek isteyen vatandaşlar ALO168 Kızılay Çağrı Merkezi üzerinden 7/24 yetkili kişilere ulaşabilirler. Kızılay Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kızılay Sosyal Yardım Kimlere Verilir?

Kızılay sosyal yardım programlarından temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler ve aileler yararlanabilir. Muhtaç yaşlılar, dul kadınlar, engelliler, kronik hastalar, yoksullar, işsizler, mülteciler, sığınmacılar, afetzedeler, evsizler, yetim/öksüzler, evsizler, öğrenciler, gazi/şehit yakınları, suça yönelmiş kişiler ve aileleri, şiddete maruz kalmış kişiler, mevsimlik tarım işçileri, madde bağımlıları gerekli belgeleri teslim ederek Kızılay yardımı alabilirler. Kızılay yardım başvurusu yapacak olan kişilerin yardım alabilmek için öncelikle ihtiyaç sahibi olması ve bunu belge ile ispatlaması gerekmektedir.

Kızılay Sosyal Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

Kızılay sosyal yardım programlarından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Muhtaç olduğunu fakirlik belgesi ile ispatlayan kişiler yardım alabilirler Kızılay Yardım Başvuru Şartları

 • SGK’dan aylık veya maaş almıyor olmak,
 • Sosyal güvenceye sahip olmamak,
 • Sigortalı olarak çalışmıyor olmak,
 • Muhtaç engelli olmak ve bu durumu engelli raporu ile kanıtlamak
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olup bu durumu sağlık kurulu raporu ile kanıtlamak
 • Başvuru formu doldurup gerekli belgeleri ile başvuru yapmak

Kızılay Yardım Başvurusu için Gerekli Belgeler

Kızılay yardım başvurusu için gerekli evraklar;

 • Başvuru formu (başvuru esnasında sizlere verilecektir)
 • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgah belgesi
 • Fakirlik belgesi (muhtarlıktan alınan)
 • Gelir belgesi
 • İşsiz kişilerin SGK’dan almaları gereken ve işsiz olduklarını gösteren belge
 • Engelli vatandaşlar için engelli raporu
 • Kronik hastalar için sağlık kurulu raporu
 • Afetzedeler için bilirkişi raporu
 • Eşi vefat eden dul kadınlardan eşlerine ait ölüm belgesi

Başvuru için belli başlı gerekli belgeler bunlardır. Ancak yapılacak olan sosyal yardım türüne göre başvuru için gerekli belgeler değişiklik göstermektedir. Kızılay yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlar ALO168'i arayarak bilgi alabilirler.

Kızılay Sosyal Yardımlaşma Örnekleri

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum