İBB Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ne Kadar? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ne Kadar? Başvuru Formu ve Sorgulama
İBB Gıda ve Erzak Yardımı başvurusu nereye nasıl yapılır?; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ihtiyaç sahibi İstanbullulara yardımlarını hız kesmeden devam ettiriyor. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi binlerce ailenin gıda ihtiyacı...

İBB Gıda ve Erzak Yardımı başvurusu nereye nasıl yapılır?; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ihtiyaç sahibi İstanbullulara yardımlarını hız kesmeden devam ettiriyor. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi binlerce ailenin gıda ihtiyacı gideriliyor. İhtiyaç sahibi İstanbullular Erzak (Gıda) yardımı alabilmek için yardım başvurusu nasıl yapılır sorusunu araştırıyor. İBB Erzak (Gıda) yardımı almak için öncelikle mahalle muhtarları ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca İBB Sosyal Yardım Merkezleri ile ya da telefon yoluyla 153 Çağrı Merkezi ile İBB Erzak (Gıda) yardımı talebinde bulunabilirler.

İBB Gıda ve Erzak Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Gıda ve Erzak Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Ülkemizde yerel yönetimler ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eden kurumların başında geliyor. Bir çok yardım kuruluşunun yanı sıra yerel yönetimlerde ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda ihtiyaçlarını gidermek için yoğun bir şekilde çalışıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de hız kesmeden bu yardımlara devam ederek ihtiyaç sahibi hem şehirlileri  için çalışıyor. İBB erzak (gıda) yardımı almak isteyen vatandaşlar öncelikle İBB Sosyal Yardımlaşma Merkezleri ile irtibata geçebilir. Gerekli belgeleri tamamladıktan sonra erzak (gıda) yardımı talebinde buluna bilirsiniz. Ayrıca mahalle muhtarlıklarından da belediyelerin yardımları konusunda bilgi edinebilirsiniz.

İBB Gıda ve Erzak Yardım Başvurusu Nereye Yapılır?

İBB gıda ve erzak yardımı başvurusu nereye, nasıl yapılır ? ; Sosyal Yardım Merkezlerine, bizzat müracaat ederek veya

https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru

adresinden online olarak yapan ihtiyaç sahibi İstanbullular, ayrıca ALO 153 İBB Beyaz Masa Çağrı merkezini arayarak talep oluştura bilirler. Başvuru sonrasında Belediye görevlileri tarafından tespitleri yapılıp değerlendirmeye aşamasına geçer. Yardım kararı çıkan ihtiyaç sahiplerine İstanbullulara Belediyesi görevlileri tarafından yardımları hızlıca ulaştırılır.

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuruları yalnızca ALO 153 üzerinden alınmaktaydı. Yapılan çalışmalar sonucu başvurularınızı, her an her yerden cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınızı kullanarak yapabilmeniz için online bir platform oluşturuldu. Başvuru sorgulamalarınızı da  bu sistem üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapıp sorgulama yapmak için

https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/basvuru-sorgulama

Linkine tıklamanız ve istenen bilgileri doldurup SORGULA butonuna basmanız yeterli.

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Ne Kadar?

İBB gıda ve erzak yardımı maddi olarak yapılan bir yardım değildir. Gıda ve erzaktan oluşan temel ihtiyaçların karşılanması amaçlandığı için, temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ancak İBB gıda kolisi yardımı almaya hak kazanan vatandaşlar, gıda ve erzak kolisi yerine kolideki gıdaların tutarı kadar yardım çekide alabilirler. Yardım çeki değeri 150 TL olarak belirlenmiştir.


İlginizi Çekebilir


Kızılay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


İBB Gıda ve Erzak Kolisinin İçerisinde Neler Var?

 • 1 kilo un. tuz, bulgur, mercimek, , nohut
 • 1 litre ayçiçek yağı
 • 3 paket makarna
 • 48'li demlik poşet çay
 • Salça
 • Zeytin
 • Şeker
 • Bisküvi, helva, gofret
 • Hijyen ürünleri

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ne Kadar? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Başvuru Formu

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Başvuru Formu; İhtiyaç sahiplerinden başvuru için bir takım belgeler istenmektedir. Bu belgeler ile birlikte Sosyal Yardım Merkezlerine Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız burada başvuru formu dolduracaklardır. Başvuru formunda gelir-gider, aylık kazancınız, ailede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgilerinize dair sorular bulunmaktadır. Başvuru formunda size yöneltilen sorulara doğru ve eksiksiz cevap vermeniz oldukça önemlidir. Bu formlar sonrasında incelemeye alınacaktır. Gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunuz kanaatine varıldığı takdirde yardım alabilirsiniz.

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Kimlere Verilir ?

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Kimlere Verilir ? İBB tarafından yapılan Erzak, gıda yardımlarını; İstanbul il sınırları içinde ikamet eden, ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlamış her vatandaş bu yardımdan yararlana bilmek için başvuruda bulunabilir.

İBB'den Gıda ve Erzak Yardımı Nasıl Alınır?

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Nasıl Alınır; gerçek ihtiyaç sahipleri gerekli yerlere başvuru yaptıkları taktirde yardım alabilirler. Yardım alabilmek için gerçekten ihtiyaç sahibi olmanız ve bu durumu muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi ile ispatlamanız gerekmektedir. Fakirlik belgesi ile başvurularınızın kabul edilme olasılığı artmış olacaktır.

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu için Gerekli Belgeler

İBB Erzak, gıda yardımına başvuru yapabilmeniz için gerekli belgeleri aşağıda sizler için listeledik.

 • Başvuru sahibinin kimlik belgesi ve fotokopisi.
 • Başvuru sahibinin gelirinin ya da sosyal güvencesinin olmadığına dair muhtaçlık belgesi.
 • Başvuru sahibinin ikametgâh belgesi.
 • Sağlık sorunlarından dolayı çalışamayan başvuru sahipleri için, iş görmezlik raporu.
 • Sosyal güvence durumu belgesi.

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

İBB gıda erzak yardımı ne zaman dağıtılacak; başvuruları olumlu sonuçlanan ihtiyaç sahiplerinin yardımları, ortalama 1 hafta ile 1 ay içerisinde adreslerine teslim edilmek üzere belediye ekipleri tarafından dağıtılmaktadır.

İBB Gıda ve Erzak Yardımı Telefon Numarası

İBB gıda ve erzak yardımı telefon numarası; 444 00 93 nolu telefonu arayabilir veya ALO 153 Beyaz Masa Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

İBB Yardım Almak İstiyorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşlarımız Büyükşehir Belediyesine ait resmi internet sitesinden

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum