Kızılay Para Yardımı Başvurusu 2024

Kızılay Para Yardımı Başvurusu 2024
Kızılay para yardım başvurusu, dar gelirli (ihtiyaç sahibi) vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyor. Kızılay birçok konuda vatandaşlarımıza destek sağlamaktadır. Bunlar barınma, gıda, hijyen, nakdi, hasta desteği adı...

Kızılay para yardım başvurusu, dar gelirli (ihtiyaç sahibi) vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyor. Kızılay birçok konuda vatandaşlarımıza destek sağlamaktadır. Bunlar barınma, gıda, hijyen, nakdi, hasta desteği adı altında verilen yardımlardır.

Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Yazımızın içeriğinde Kızılay Para Yardımı nasıl alınır, başvurusu nasıl yapılır, kimler alabilir, ne zaman alabilir ile ilgili merak edilen birçok soruyu sizler için cevapladık.

Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Kızılay’ın resmi internet sitesine girin.
 • Ana sayfada yer alan “Para Yardımı Başvurusu” başlığına tıklayın.
 • Karşınıza çıkan sayfada, öncelikle bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek “Hemen Başvur” butonuna tıklayın.
 • Başvuru formunu doldurun ve gerekli belgeleri yükleyin.
 • Başvurunuzu kontrol edin ve onaylayın.
 • Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, Kızılay tarafından sizinle iletişime geçilecektir.

Başvuru formunu doldururken, kişisel bilgilerinizin yanı sıra gelir durumunuz, ailenizde kaç kişi olduğu, neden yardıma ihtiyacınız olduğu gibi sorulara da yanıt vermeniz gerekebilir. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde, Kızılay sizinle iletişime geçerek yardım tutarını ve nasıl alabileceğinizi belirtecektir. Özellikle Covid-19 nedeniyle birçok aile geçim sıkıntısı çekmeye başlamıştır. Mekanların kapatılması, sokağa çıkma yasakları ve hastalık nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan aileler artmıştır. Kızılay geçimini sürdürmekte güçlük çeken vatandaşlara nakdi destek vermektedir. Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır Sorusu; yardıma başvuru yapacak olan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Kızılay'ın 81 ilimizde temsilcilikleri bulunmaktadır. Muhtarlıklara yardıma ihtiyacınız olduğunu belirtmeniz durumunda muhtarınız size yol gösterecektir. Bulunduğunuz ilin Kaymakamlık ve Valiliklerinden de başvuru yapmanız mümkündür. Kızılay çağrı merkezinde yetkili kişilerde başvuru kabul etmektedirler. Sosyal medya, Kızılay resmi internet sitesi üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Birçok kişi E-devlet üzerinden başvuru yapılamaz mı diye araştırıyor. Şu an için e-devlet üzerinden başvuru gerçekleştirilmiyor. Kızılay internet sitesine

https://www.kizilay.org.tr/iletisim

giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Sorgulama

Kızılay öncelikle temel ihtiyaçlar konusunda vatandaşa destek vermektedir. Kızılay Para Yardımı başvurunuzu yaptıktan sonra başvurunuz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından incelemeye alınmaktadır. Bu incelemenin sona ermesi durumunda Kızılay Para Yardımı Sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Kızılay Para Yardımı Sorgulama işlemini birçok şekilde yapmak mümkündür. Kızılay çağrı merkezini (ALO 168) arayabilirsiniz. Türk Kızılay'ı  resmi internet sitesinden çevrimiçi destek hattına mesaj gönderebilirsiniz. Bunların yanı sıra, size en yakın Kızılay  şubesine giderek yetkili kişilere T.C Kimlik numaranızı vererek sorgulama yaptırabilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Başvuru Formu

Kızılay'dan Para Yardımı almak isteyen dar gelirli vatandaşlarımız öncelikle başvuru formu doldurmalıdırlar. Başvuru formunda sizin ve aileniz ile ilgili bir takım sorular( meslek, gelir, gider, adres, çocuk sayısı gibi) bulunmaktadır. Yardım Başvurusu Formu dolduracak kişiler öncelikle doğru ve eksiksiz bilgi paylaşmaları gerektiği unutulmamalıdır. Başvuru formunuz sonrasında, yetkili kişiler tarafından incelemeye alınacaktır. O sebeple bilgilerin doğru olması şarttır. Başvuru sonuçlarınız kısa mesaj yolu ile iletilmektedir. Bu sebeple güncel telefon numaranızı eksiksiz yazdığınızdan emin olun. Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kızılay Para Yardımı Numarası

Kızılay çağrı merkezinden başvuru yapabilir, başvuru sonucunuzu sorgulatabilir ve merak ettiğiniz birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kızılay çağrı merkezi 7/24 hizmet vermektedir. Kızılay Çağrı Merkezi ALO 168'dır.

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim?

Kızılay, dar gelirli ailelere yönelik para yardımı yaptığı bilinmektedir. Para yardımından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, istenen belgeleri tamamladıktan sonra başvuru yapabilirler. Başvuru sonrasında değerlendir aşamasında olacağınız için hemen sonuçlanmamaktadır.

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Kızılay Para Yardımı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yardım başvurusunda bulunabilmeniz için bazı şartlar ve belgeler gerekmektedir. Belgeler yapacağınız yardım başvurusuna göre değişiklik göstermektedir. Hangi yardım için başvuru gerçekleştirecekseniz öncesinde ALO 168 Kızılay çağrı merkezini  arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Biz sizler için Kızılay Para Yardımı İçin Gerekli Belgeleri maddeler halinde düzenledik.

 • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Muhtarlıktan alınabilen fakirlik(muhtaçlık) belgesi
 • Gelir belgesi
 • İşsiz kişilerin işsiz olduklarını gösteren belge (SGK'dan alınacak)
 • Engelli bireyler engelli raporu
 • Kronik hastalar için hastaneden alınması gereken sağlık kurulu raporu

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alınır?

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alınır; yardım alabilmek için birçok yol bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi olmanız, gerekli evrakları hazırlamanız durumunda başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kızılay resmi internet sitesinden, bulunduğunuz ildeki Kızılay temsilciklerine  veya ALO 168 NOLU telefonu arayarak başvuru  gerçekleştirebilirsiniz.

Kızılay Para Yardımını Kimler Alabilir?

Türk Kızılay'ının birçok sosyal yardım programı bulunmaktadır. Kızılay'ın önceliği temel ihtiyaçlardır. Gerekli belgeleri temin eden, yeterli kriterlere sahip olan kişiler Kızılay'ın yardımlarından faydalanabilirler. Kızılay Para Yardımından Kimler Faydalanabilir;

 • İşsiz kişiler
 • Yaşlılar, kadınlar, engelliler
 • Dar gelirli yada geliri olmayan kişiler
 • Hane halkı kişi başı aylık ortalama kazancı, asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar
 • Kronik hastalığı bulunanlar
 • Evsizler
 • Öksüz ve yetimler
 • Gazi ve şehit yakınları
 • Mülteciler
 • Sokakta yaşayanlar
 • Madde bağımlıları
 • Şiddet mağdurları
 • Afetzedeler

Kızılay'dan yardım alabilecek olan kişilerdir. Yeterli şartları sağlamanız durumunda, başvurumuz incelenip yardım alamaya hak kazanabilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Ne Kadar?

Kızılay'ın yardım miktarı yardımın ne zaman yapıldığına, ailedeki kişi sayısına, başvuru sahibinin muhtaçlık durumuna göre değişiklik göstermektedir. 3 kişilik aileye verilen yardım ile 5-6 kişilik aileye verilen yardım miktarı farklılık göstermektedir. Kızılay, ailedeki kişi sayısına bakılmaksızın geçtiğimiz Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine 500 TL nakdi destek sağlamıştır.

Kızılay Yardımları Nelerdir?

Kızılay ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşudur. Kızılay her zaman yardıma muhtaç, ,ihtiyaç sahibi ve mağdur vatandaşlarımıza yardım elini uzatmıştır. Doğal afetlerde (sel, deprem) afetzedelerin barınma ihtiyaçlarının yanı sıra gıda ve erzak yardımı da yapmaktadır. Kızılay'ın yardım programları öncelikle temel ihtiyaçları gözetmektedir. Kızılay yardımlarını maddeler halinde özetledik;

 • Para Yardımı
 • Gıda Yardımı
 • Erzak Yardımı
 • Barınma
 • Aşevi Yardımı
 • Kan Yardımı
 • Afet Yardımı
 • Sağlık Yardımı

Kızılay Para Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Kızılay'ın yapmış olduğu para yardımı, gerekli görüldüğü ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak verilmektedir. Bunun için Kızılay'ın internet sitesine girerek ya da telefon ederek öğrenebilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Yapıyor Mu?

Kızılay dar gelirli, geliri olmayan temel ihtiyaçlarını karşılayamayan yada karşılamakta güçlük çeken ailelere yardım elini uzatıyor. Kızılay'ın pek çok yardım programı bulunmaktadır. Kızılay gıda, barınma, hasta desteğinin yanı sıra nakdi yardımda yapmaktadır. İhtiyaç sahibi kişiler yeterli şartlara sahip ise gerekli evraklar ile birlikte başvuru yapabilirler. Başvurularının olumlu sonuçlanması halinde Kızılay'dan nakdi destek alabilmektedirler.

Kızılay Kart Nedir?

Kızılay'a yardım başvurusunda bulunan kişilerin başvurularının kabul edilmesi halinde  Kızılay Kart verilmektedir. Kızılay Kart sadece Kızılay anlaşmalı marketlerde geçerlidir. İhtiyaç sahibi vatandaşalar karttaki limit doğrultusunda alışverişlerini bu akıllı kart ile yapabilecekler. Kızılay Kart ile alkol ve tütün ürünleri alınamamaktadır. Kızılay kartlara 150-200-300 TL gibi farklı limitler yatmaktadır. Ayrıca Kızılay Kart sahiplerine bağış yapmak isteyen vatandaşlar linke tıklayarak

https://www.kizilay.org.tr/Bagis/BagisYap/11/kizilay-kart-bagisi

bağış yapabilirler. Yazımızın içeriğinde Kızılay Para Yardımı ile ilgili merak edilen, en çok araştırılan soruları cevaplamaya çalıştık.

Kızılay para yardımı nedir?

Kızılay para yardımı, maddi sıkıntı içindeki insanlara maddi destek sağlamak amacıyla yapılan bir yardım çalışmasıdır.

Kızılay para yardımı nasıl alınır?

Kızılay para yardımı almak için öncelikle Kızılay’ın resmi internet sitesinden

para yardımı başvurusu

yapmanız gerekiyor. Başvurunuz kabul edildiği takdirde, Kızılay sizinle iletişime geçerek yardım tutarını ve nasıl alabileceğinizi belirtecektir.

Kızılay para yardımı nasıl başvurulur?

Kızılay para yardımı başvurusu yapmak için Kızılay’ın resmi internet sitesindeki para yardımı başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Kızılay para yardımı almak için ne tür belgeler gereklidir?

Kızılay para yardımı almak için genellikle nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi gibi belgeler talep edilmektedir.

Kızılay para yardımı başvurusu sonuçlanma süresi ne kadardır?

Kızılay para yardımı başvurusu sonuçlanma süresi başvurunun yoğunluğuna ve talebin durumuna göre değişebilir. Başvuru sonucunuz genellikle 1-2 hafta içerisinde açıklanır.

Kızılay para yardımı almak için hangi kriterlere uygun olunmalıdır?

Kızılay para yardımı almak için maddi sıkıntı yaşayan, geçimini sağlamakta zorlanan ve sosyal yardım almaya ihtiyacı olan kişiler başvuru yapabilirler.

Kızılay para yardımı alınan tutarlar ne kadar olabilir?

Kızılay para yardımı alınan tutarlar başvuru sahibinin ihtiyaçlarına ve başvuru sonucuna göre değişebilir.

Kızılay para yardımı dışında başka hangi yardımları sağlar?

Kızılay acil yardım, gıda yardımı, barınma yardımı, sağlık yardımı, giyim yardımı ve eğitim yardımı gibi birçok farklı türde yardım sağlamaktadır. Ayrıca, kan bağışı, afet ve kriz yönetimi, toplumsal sağlık hizmetleri gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Para yardımı başvurusu için

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
32 Yorum