Ankara Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru FormuGünümüzde çeşitli nedenlerden dolayı ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlar, devlet kurum ve kuruluşlarından sosyal yardım alabilmektedir....

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlar, devlet kurum ve kuruluşlarından sosyal yardım alabilmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi de yardıma muhtaç vatandaşlara sosyal yardımlarda bulunur. Bu yardımlardan bir tanesi de kömür yardımıdır. Ankara Büyükşehir Belediyesi kömür yardımı için vatandaşların öncelikle belirlenen şartları taşımaları ve başvuruda bulunmaları gerekecektir. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen kömür yardımına başvuru yapabilmek için

https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/

adresine giderek formu doldurmanız gerekir. Formu doldurduktan sonra onay kodu ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda belediyenin sosyal hizmet noktalarını ziyaret ederek form doldurmanız ve başvuruda bulunmanız mümkündür. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı Ankara Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Odun ve Yakacak Yardımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da ikamet eden ve ısınma ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan dar gelirli vatandaşlara odun ve kömür yardımında bulunmaktadır. Bu yardımlar, başvurusu onaylanan vatandaşların Başkent Kartına bakiye olarak yansıtılır. Vatandaşlar ise bu bakiyeyi odun ve kömür satışı yapan işletmelerde kullanabilmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi odun ve yakacak yardımı için tek yapmanız gereken

https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/

adresine gitmek ve formu doldurmaktır. Formu doldurarak ilgili birimlere ilettiğinizde 30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılır. Bu geri dönüşte başvurunuzun onaylandığını görürseniz kış aylarının gelmesi ile birlikte Başkent Kartınıza ilgili tutar yüklenecektir. Ancak bu yardımlardan faydalanabilmek için belediye birimleri tarafından belirlenen şartların tamamını sağlamanız gerekir. Bu şartlar aşağıdaki başlıkta ele alınmıştır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı Şartları

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen kömür yardımından faydalanabilmek için taşımanız gereken bazı şartlar bulunur. Ankara Büyükşehir Belediyesi kömür yardımı şartları aşağıda sıralanmıştır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Ankara’da ikamet etmek
  • Başvuru sahibinin 18 yaşından büyük olması
  • Muhtaçlık sınırının altında yaşamak
  • Asgari ücretten fazla gelir elde etmemek
  • Özel durumlara sahip olanlar için ilgili durumu belgeler veya raporlar ile ispat etmek
  • İstenen belgeleri belediye birimlerine ulaştırmak

Yukarıda sıraladığımız şartların tamamını sağlayan vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunarak kömür yardımı alabilmektedir. Sizler de bu şartları sağlamanız durumunda başvuru gerçekleştirerek kömür yardımından faydalanabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ankara’da ikamet eden ve kömür yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediyesi kömür yardımı ne zaman dağıtılacak sorusunun yanıtını merak etmektedir.

Kömür yardımı

nın vatandaşlara ne zaman dağıtılacağı ile alakalı henüz bir bilgilendirme yapılmamıştır. Ancak geçtiğimiz yıllardaki veriler göz önüne alındığında bu yardımların kış aylarının başlaması ile birlikte vatandaşlara verileceği söylenebilir. Eğer kömür yardımı başvurusunda bulunacaksanız veya başvurunuz ile alakalı detaylı bilgi edinmek istiyorsanız cep telefonunuzdan ALO 153 numaralı belediye destek hattını arayabilirsiniz. Bu hattı aradığınızda sizleri belediye personeli karşılayacak ve merak ettiğiniz tüm konular ile alakalı bilgilendirme yapacaktır. Aynı zamanda belediye hizmet noktalarını ziyaret ederek de daha gazla bilgi almanız mümkündür.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım taleplerini genellikle 14-30 gün içerisinde sonuçlandırır. Ancak bu süre içerisinde sonuçlandırılmayan başvurular için Ankara Büyükşehir Belediyesi kömür yardımı sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Sorgulama işlemi için belediyenin hizmet noktalarını ziyaret edebileceğiniz gibi aynı zamanda ALO 153 numaralı hattan bilgi alabilirsiniz. Sorgulama sonucunda mevcut başvurunuzun güncel hali tarafınıza bildirilecektir. Bazı zamanlarda yoğunluğa bağlı olarak bu sürenin 60 güne kadar uzayacağını bilmeniz gerekir. Eğer başvurunuzun onaylandığını görürseniz kış aylarının gelmesi ile birlikte yardım tutarı Başkent Kartınıza yatırılacaktır. Daha fazla bilgi almak veya sorularınızın cevabını bulmak için belediye birimleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Kömür Yardımı başvurusu için

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.