Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Eylül ve ekim ayları kış habercisidir ve kömürle ısınan aileler kömür alma telaşına girer. Kömür alamayanlar için kış dert ayıdır...

Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Eylül ve ekim ayları kış habercisidir ve kömürle ısınan aileler kömür alma telaşına girer. Kömür alamayanlar için kış dert ayıdır ve ısınmak başlı başına sorun olmaktadır. Bolu Belediyesi kömür yardım başvurusu, kömür sıkıntısı çeken aileler için umut ışığıdır. Fatura desteği, para yardımı ve kömür yardımı kış aylarında ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan aileler için kolaylık sağlar. Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu Köylerde veya doğalgazın ulaşmadığı diğer beldelerde kömür masrafı kış aylarında en önemli masraftır. Kömür alamayan ve bu nedenle kış aylarında ısınma giderlerini karşılayamayan aileler yardım başvurusu yaptığı zaman yardım alabilmektedir. Belediyeler sadece kömür yardımı yapmaz. Gıda, kırtasiye ve giyim gibi zorunlu ihtiyaç kategorisindeki ihtiyaçlar konusunda da belediyeler yardım yapıyor. Belediyeler yerinde aileleri ziyaret ederek ailenin durumunu yakından inceliyor. Belediye sosyal hizmetler programı çerçevesinde kömür ihtiyacı olan bütün ailelere yardım yapılıyor.

Bolu Belediyesi Kömür Para Desteği

Türkiye’nin e-devlet sistemi, devlet ile vatandaş arasındaki ilişkiyi düzenleyen bir sistemdir. Yardım konusu da artık e-devlet statüsündedir ve herkes bu site üzerinden yardım başvurusu yapabilir. Yardım başvurusu işlemlerinde gelir testi zorunludur ve bu test sadece kaymakamlık tarafından yapılabilir. Kaymakamlıktaki gelir testi belediye, sosyal hizmetler, vakıflar ve dernek yardım işlemlerinde kullanılır. Geliri yetersiz olanlar gerekli belgeleri temin ettikten sonra yardım almaya hak kazanmaktadır. İhtiyaç sahibi aileler için yapılan yardımlar dönemsel veya sürekli olabilir. Bolu Belediyesi kömür para desteği kış aylarında verilen bir yardımdır. Doğalgaz tesisatına sahip evlerde kömür kullanılır. Kömürle ısınan aileler bu yardıma başvurabilir.

Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Kömürlü ısınma sistemi ile ısınan aileler, kış ayları uzadığında kömür sıkıntısına girer. Bu durumda ek bir kömür yardım paketi oluşturulur ve ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımı yapılır. Bolu Belediyesi kömür yardım başvuru formu doldurulduğunda talepler değerlendirilir ve ailenin geliri yetersiz görülürse başvuru onaylanır. Vatandaş ile devletin arasında köprü vazifesi gören e-devlet sitesi güvenlidir. Gelir testi belediye, vakıf ve derneklere verilebilir. Resmi kurumlara ‘kömür yardımı başvurusu’ yapanlar ilk aşamada gelir testi yaptırmalıdır. Bu test işlemi e-devlet üzerinden yapılır.

Bolu Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Kar ve dondurucu soğuk gelmeden kömürünü almak isteyenler başvuru şartlarını yerine getirmelidir. Bolu Belediyesi kömür alma şartları nelerdir? Bu şartları şu şekilde değerlendirebiliriz:

  1. www.turkiye.gov.tr adresi başvuru işleminin yapıldığı adrestir. Bu adrese özel şifre ile giriş yapılır ve bu özel şifre PTT’den alınabilir. Şahsen başvuru yapılmadan şifre alınamaz.
  2. Başvuru için kişisel e-devlet şifresi, 18 yaşından büyükler için zorunludur. Başvuru ilanında ‘başvuru yapacak olan kişiler’ belirtilir. Kömür yardımında bay, bayan, öğrenci veya ev hanımı gibi ayrımlar yoktur.
  3. Adresin Türkiye’de olması ve adresin e-devlette kayıtlı olması şarttır ve adres e-devlet adres bölümünde yer almalıdır. Adres değişikliği yapılmadıysa veya başka bir adres e-devlette görünüyorsa bu durumda e-devlet sistemi üzerinden adres değişikliği yapılabilir.
  4. Yardımlar aileye verilir ve aileden herhangi biri başvuru yapabilir. Başvuru yaparken daha önce de belirttiğimiz gibi 18 yaşından büyük olmak gerekir. Evin doğalgaz tesisatı varsa başvuru yapılamaz. Ev kömür ile ısınmalıdır.
  5. Evde dul, ölümcül ve tehlikeli hastalıklardan dolayı tedavi görenler, felçliler, alzheimer hastaları, kanser hastaları, engelliler, yaşlılar, yetimler, kocası herhangi bir nedenden dolayı çalışamaz durumda olan kadınlar önceliklidir. Bu kişilerin durumunu belgelediği zaman yardımla ilgili başvuru işlemleri olumlu cevaplanmaktadır.

Kaynak:Haberler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.