Hangi Yurtlar Depremzedelere Açıldı? Kimler Başvurabilir? Başvuru formu

Hangi Yurtlar Depremzedelere Açıldı? Kimler Başvurabilir? Başvuru formu
Hangi Yurtlar Depremzedelere Açıldı?Depremzedelere yurt desteği onların barınma ihtiyaçlarını karşılar. Depremden zarar gören vatandaşlar KYK yurtlarına yerleştirilmiştir. Yurtlar depremzedelere açılmıştır. Uzaktan eğitim...

Hangi Yurtlar Depremzedelere Açıldı?

Depremzedelere yurt desteği onların barınma ihtiyaçlarını karşılar. Depremden zarar gören vatandaşlar KYK yurtlarına yerleştirilmiştir. Yurtlar depremzedelere açılmıştır. Uzaktan eğitim kararı alınarak depremzedelerin yurtlara yerleştirilmesi sağlanmıştır. Deprem yardım çalışmaları depremin gerçekleştiği tüm il ve ilçelerde halen devam etmektedir. Bu kapsamda eğer barınma ihtiyacı için devlete başvuru yapanlar varsa yurtlara yerleştirilecektir. Yurtlara ücretsiz bir şekilde yerleştirilen depremzedeler barınma ihtiyacını karşılayabilecektir. Hangi Yurtlar Depremzedelere Açıldı Kimler Başvurabilir Başvuru formu Hangi Yurtlar Depremzedelere Açıldı Kimler Başvurabilir Başvuru formu

Hangi Kyk Yurtları Depremzedelere Açıldı?

Depremzedelere yurt kapsamında devletin desteği ile barınma ihtiyacını karşılar. Depremde uzaktan eğitime geçilmesi ile yurtlar boşaltılmıştır. Öğrenciler yurtlardan tahliye edilerek depremzedelere destek olmak amaçlı yurtlar açılmıştır. Depremzedelerin geçici barınma ihtiyaçları KYK yurtları ile sağlanmaktadır. Bu şekilde barınma ihtiyaçları ve gıda ihtiyaçları devlet kurumları tarafından ücretsiz bir şekilde karşılanır. Devletin sağladığı bu destek her depremzede için talep edilebilir.

Hangi Yurtlar Depremzedelere Açıldı?

Depremzedelere yurt desteği sayesinde birbirinden farklı yurtlar depremzedelere kapısını açmıştır. Öncesinde bina kontrol tespiti yapılarak binalara depremzedelerin yerleştirilmesi söz konusu olmuştur. Deprem bölgesi dışında da yurtlara yerleştirmek söz konusudur. Uzaktan eğitime geçilen iller depremzedeler için barınma ihtiyaçlarını sağlar. Bu şekilde depremzedeler geçici barınma ihtiyacı için devletten destek alır. Barınma ihtiyacında ücretsiz ve karşılıksız bir şekilde bu destek devlet tarafından verilir. Kendi imkanlarıyla barınma ihtiyacını çözemeyen her depremzede mutlaka Afad ve Kızılay birimine başvuru yapmalıdır. Bu şekilde hangi yurtta yer olduğu belirlenir ve ailenin tahliyesi yapılır.

Yurtlar Depreme Dayanıklı mı?

Yurtlar Depreme Dayanıklı Mı? Yurt dayanıklılığı yerleştirme öncesinde test edilmektedir. Eğer yurt deprem bölgesindeyse mutlaka ilgili testlere tabi tutulur. Akabinde depremzedelerin yerleştirilmesi sağlanır. Depremde zarar gören kimseler riski bulunmayan binalarda barınma ihtiyacını karşılar. Deprem risk uzmanları binaları inceledikten sonra depremzedelerin yerleştirilebilmesini öngörür. Binanın inceleme işi biterek depremzedelere açılır. Depreme dayanıklı olan yurtlar depremden hemen sonra depremzedelere açılmıştır. İncelemeyi yapan ekip tarafından belirlenen sağlamlık testi ile oturulabilir izni alan yurtların tamamında depremzedeler barınma ihtiyacını karşılar. Depremzedeler için uygun görülen binaların tümü ailelere barınma ihtiyacı sağlar. Yeni bir yer bulana kadar ve geçici bölgelerinde ikamet etmeleri için hem barınma desteği hem gıda desteği sağlanır.

Yurtlarda Kaç Kişi Kalabilir?

Depremzedelere yurt kapsamında barınma ihtiyaçları yurdun kapasitesine bağlı olarak farklı sayılarda depremzedelere ağırlar. Bu rakam bazen 100 bazen 500 kişilik kapasiteye sahip olan binalarda mümkün olabilir. Eğer yoğun bir öğrenci sirkülasyonu bulunan bölgeye yerleştirilmişse depremzedeler yurtlardan daha fazla oranda yararlanabilir. Bu sebepten dolayı büyük üniversitelerin yurtları daha fazla kişiyi ağırlar. Kişi sayısı yurt kapasitesi ile değişir. Kapasite kurum tarafından bildirilir ve kaç kişinin yararlanabileceği ortaya çıkar. Yatak sayısına göre kapasite belirlenmektedir. Aileler için oda tahsis edilir. Bu şekilde aileler daha rahat eder.

Depremzede eşya yardım başvurusu için

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.