Dikey E Ticaret Nedir? Gelirim Evden Para Kazanma

Dikey E Ticaret Nedir? Gelirim Evden Para Kazanma
Dikey e-ticaret son yıllarda en fazla kar getiren, aynı zamanda da en düşük yatırımla hayata geçen  iş modellerinden birisi olmuştur. Tabii ki başarı için çok ciddi bir pazar analizi yapmanız ve ona göre piyasaya ürün...

Dikey e-ticaret son yıllarda en fazla kar getiren, aynı zamanda da en düşük yatırımla hayata geçen  iş modellerinden birisi olmuştur. Tabii ki başarı için çok ciddi bir pazar analizi yapmanız ve ona göre piyasaya ürün sürmeniz gerekir. Genelde  firmadan firmaya satış-Üreticiden son müşteriye satış  olarak çalışma mantığına sahiptir. Dikey e-ticaret en yalın dille belli bir ürün grubuna fokuslanmış bir eticaret modeli diyebiliriz. Örnek verirsek; ayakkabı siteleri, elbise siteleri, tatil siteleri, bebek ürünleri satan siteler vs.

Rakiplerin bulunmadığı ilk safhalarda dikey e-ticaret cazip görünmektedir; beraberinde, başarısını yönlendirecek olumlu ve olumsuz nitelikleri de bulunmaktadır. Dikey E Ticaret Nedir Gelirim Evden Para Kazanma Dikey E Ticaret Nedir Gelirim Evden Para Kazanma

Dikey E-Ticaret Giriş Bariyeri

Dikey e-ticaret, genele kıyasla oldukça düşük yatırım bedellerine ihtiyaç duyar ve hazır e-ticaret altyapılarını tercih ederek işlerinizi halletmeniz muhakkaktır. İşe girişte ihtiyaç duyulan sermaye tutarının fazla olması başarınıza dair motivasyonu azaltabilir. Bu sermayeyi riskli kararlardan sakınmaya çalışın.

Dikey E-Ticaret Pazar Analizi

Bu alana dair uygulayacağınız piyasa incelemesi oldukça kısa zamanda ve yüksek başarıyla sonuçlandırılabilir. İşe adım attığınızda vereceğiniz kararların uygunluğundan emin olmak ve işletmenizi karlı kılmak için, küresel örneklerin de yer alacağı pazar analizinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmiş olması önemlidir. Kısıtlı bilgi kaynakları, pazar analizi yürütülürken yaşanabilecek en büyük problemdir. Genel konularda bol miktarda kaynağa ulaşmak mümkünken, bu durum, özel sahalarda tam tersine dönmektedir. Araştırmacı, sabırlı ve ısrarcı olmak bu açıdan önem taşımaktadır.

Dikey E-Ticaret Tedarikçiler

E-ticaretin esaslarından birisidirler. İşletmeniz açısından tedarikçilerle tek bir amaç üzerinde birleşerek işbirliği gerçekleştirebilirsiniz. Bakış açılarındaki benzerlik, tedarikçilerle aranızdaki iletişimin kalitesini yükseltecektir. Tedarikçilerin yoğunluğu dikey sahada oldukça seyrek olacağından, vereceğiniz kararlardan emin olun. Tedarikçilerle aranızdaki bağlantının, müşterilerinizi doğabilecek muhtemel sorunların dışında tutabilmek için güçlü olmasını sağlayın.

Dikey E-Ticaret İş Yönetimi

Küçük bölümlerin idaresi büyük bölümlere nazaran daha basittir. İşletmenizde birbirlerine yakın küçük ekipler yaratarak kolay bir idare sistemi geliştirebilirsiniz. Personelin o sektöre karşı duyacağı kişisel ilgi, takım çalışmasına katkı sağlayacaktır. Küçük ekiplerde, ortaya çıkabilecek bireysel motivasyon bozuklukları ekibin geneline yayılabilmektedir. Ekibinize değer verin ve kriz anlarında takip edeceğiniz adımları ekibinizle beraber oluşturun.

Dikey E-Ticaret Müşteri İlişkileri

Genele göre dikey işletmelerde müşteri kitlesi sınırlıdır, dolayısı ile arz ettikleri önem daha fazladır. Satış sırası ve sonrasında yakın alaka göstererek onlarla iyi ilişkiler içinde olmanız çok önemlidir. Müşteri memnuniyeti sağlamanın maliyeti dikey sahalarda yüksektir. İşin tek yönlü olması dolayısıyla olumsuz tepkilerin hedefinde direkt olarak işinizle ürünleriniz yer alacaktır.

Dikey E-Ticaret Pazarlama

Kulaktan kulağa pazarlama, dikey e-ticarette güçlüdür; bu gücü kullanın. Müşterilerinizi iş sahanız konusunda bilgi sahibi yaparak satışlarınıza bu açıdan zenginlik katın Online pazarlama adına belirleyeceğiniz bütçeyi kontrolünüz altına almak, nitelikli hedeflemeyle mümkün olabilir. Sosyal medya ve twitter üzerindeki gerçek zamanlı iletişim olanaklarını bu amaç doğrultusunda kullanabilirsiniz. Pazarlama faaliyetleriniz sırasında rakiplerinize göre nerede olduğunuzu bilin. Belli bir denge sağlayın; pazarlamaya ayırmış olduğunuz kaynakları ne çok geride, ne de çok ileride olmayacak şekilde düzenleyin.

Dikey E-Ticaret Rakipler

 Dikey e-ticaret, erken safhalarında rakiplerin bulunmadığı bir sahadır. Buna karşın, sürdürmekte olduğunuz işin ilerlemesiyle karşınıza rakiplerin çıkmaya başlayacağını göreceksiniz. Özel alış-veriş siteleri de dahil olmak üzere genel e-ticaret sitelerinde, sizin yönelmiş olduğunuz alana ait ürün satışı gerçekleştirip gerçekleştirilmediğini kontrol edin.

Gelirim Evden iş fikirlerinden birisi de Dikey E-Ticaret. Diğer fikirleri için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum