Gelirim Evden Öğrencilere Karne Hediyesi Desteği Başladı

Gelirim Evden Öğrencilere Karne Hediyesi Desteği Başladı
Gelirim Evden Öğrencilere Karne Hediyesi Desteği Başladı. Takdir Teşekkür alanlara devlet desteği başvurusu nereye yapılır? Gelirim Evden Öğrencilere Karne Hediyesi Desteği Başladı. Öğrencilere 10 Bin Liralık Karne Hediyesi Verilecek Milli...

Gelirim Evden Öğrencilere Karne Hediyesi Desteği Başladı. Takdir Teşekkür alanlara devlet desteği başvurusu nereye yapılır?

 Gelirim Evden Öğrencilere Karne Hediyesi Desteği Başladı

Gelirim Evden Öğrencilere Karne Hediyesi Desteği Başladı

Öğrencilere 10 Bin Liralık Karne Hediyesi Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilere karne hediyesi olarak 10 bin lira vereceğini açıkladı. Takdir ve teşekkür belgesi alan öğrencilere verilecek olan 10.000 TL para ödülünün ödeme tarihleri ise değiştirildi. İşte detaylar...

Karne Hediyesi Başarı Teşvik Ödemesi Ödeme Tarihleri ve Program Değişiklikleri

MEB, ödeme düzenlemesinde bazı değişiklikler yaptı. 2023-2024 akademik yılı programına göre okullar 14 Haziran 2024 Cuma günü kapanacak ve dersler sona erecek. Bu tarihten itibaren Kurban Bayramı tatili başlayacak. Sonuç olarak, öğrencilere karne hediyesi olarak verilen paranın önceden hesaplara yatırılacağı açıklandı.

Karne Hediyesi Başarı Teşvik Programı Başvurusu

2024 Başarı Teşvik Programı'na nasıl başvurulacağı açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet okullarında başarılı olan ilk, orta ve yüksek öğrenimde başarılı olan öğrencilere başarı bursu vereceklerini duyurdu. Başvuru formunu doldurmanız yeterli olacak.

Karne Hediyesine Kimler Başvurabilir?

Öğrencilerin sosyal yardım durumları dikkate alınarak, dereceye giren öğrenciler başvurularını tamamladıktan sonra asgari ücretin %60'ına kadar burs alabilecekler. Yüksek öğrenim öğrencileri ise net asgari ücret düzeyinde yardım alacaklar. 2024 yılında başarı teşvik ödemeleri ve asgari ücretin 17 bin 2 TL olması gibi yeni düzenlemeler yapıldı. %60'ı 10.201 TL olarak hesaplandı.

Başarı Teşvik Programının Avantajları Nelerdir?

Başarı Teşvik Programı, öğrencilere maddi destek sağlayarak onların eğitim hayatlarında daha başarılı olmalarını amaçlıyor. Program, öğrencilerin akademik başarılarını teşvik etmek için tasarlandı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, başarı durumlarına göre burs alabilecekler. Başvuruların e-Devlet üzerinden yapılması gerekmektedir.

Başarı Teşvik Programı Başvuru Süreci

Başvuru süreci oldukça basittir. Öğrenciler ve velileri, e-Devlet üzerinden başvuru formunu doldurarak başvurularını yapabilirler. Başvuruların tamamlanmasının ardından, başarılı olan öğrencilere burs ödemeleri yapılacaktır. Ödemeler, Kurban Bayramı tatilinden önce hesaplara yatırılacaktır.

Karne Hediyesi Ne Kadar Verilecek?

Eğitim SeviyesiBaşarı DurumuÖdeme Miktarı (TL)
İlkokulTakdir ve Teşekkür Belgesi10.000
OrtaokulTakdir ve Teşekkür Belgesi10.000
LiseTakdir ve Teşekkür Belgesi10.000
YükseköğrenimDereceye Giren ÖğrencilerAsgari Ücretin %60'ı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan bu program, öğrencilere eğitim hayatlarında büyük bir destek sağlayacak. Başvurularınızı e-Devlet üzerinden yapmayı unutmayın ve gerekli belgeleri tamamladığınızdan emin olun.

Kaynak:Devlet Ödemeleri

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.