Maddi Yardım

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin 28 - 29 Nisan'da yapılacağını duyurdu.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar? Emeklilere yılda 2 defa ödenen bayram ikramiyesi yapılan son değişiklik ile 100 TL artırıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bayramda emekliye bin 100 TL ikramiye verileceğini açıkladı. Bilgin, ödemelerin 28 – 29 Nisan’da yapılacağını duyurdu. 2018 yılında 1000 TL olan ikramiye tutarı, iki yılın ardından geçen sene 1100 TL’ye yükseltilmişti. Bu yıl açıklanan tutarla emekli ikramiyesi değişmemiş oldu. Muhalefet ve DİSK ikramiyenin 4 bin TL üzerinde olmasını belirtirken, Emekliler Derneği ise en az 2 bin 500 TL talep etmişti.

2022 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Oldu

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Oldu ve Emeklilere bayram ikramiyesi ne kadar verilecek sorusu bir çok emeklinin merak ettiği sorulardan biridir.

Her sene enflasyon oranında zam yapılan emekli  bayram ikramiyesi 2022 yılında artırım yapılmadan 2021 yılında ödenen 1100 TL olarak ödeneceği duyurulmuştur.

SGK ve Bağkur emeklilerine almaya hak kazandığı emekli bayram ikramiyesi ödemeleri son 3 yıldır 1000 TL olarak yapılıyordu.  Cumhurbaşkanı tarafından emeklilere müjde olarak verilen haberde bu yıl emekli ikramiyelerine zam yaparak emeklilere bayram önce ödeme yapılacaktır.

Doğum Yapan Ev Hanımlarına ve Annelere Devlet Yardımı ve Devlet Desteği

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak

Emekli ikramiyesi ne kadar olacak ve emekli ikramiyeleri ne zaman verilecek sorusuna cevap vermek gerekirse 2021 yılında 1100 TL olarak ödenen emekli ikramiyeleri bu sene zamlanmadan 110O TL olarak Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında ödenecektir.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek

Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri Nisan ayında Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ise Haziran ayında ödenecektir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,  ödemelerin 28 – 29 Nisan’da yapılacağını duyurdu.

 

Sizlere bu yazımızda Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar 2022 hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

2 Yorum

  1. İki oğlum var lise öğrencisi ben ev hanımıyım 6 yerimden ameliyatliyım çalışamıyorum eşim engelli malülen emekli 2000 tl maışla geçinemiyorum yardım ederseniz sevinirim gelip evime bakın evimde bi eşyamı bile yok ulaşıma uzak tarlalarda oturuyom sesimi duyun el uzatın

    1. Yardım edin lütfen destek olun iki oğlum için eşim engelli ben 6 yerimden ameliyatliyım gelip görün yaşadığımız yeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu