Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar? Emeklilere yılda 2 defa ödenen bayram ikramiyesi yapılan son değişiklik ile 100 TL artırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekliler için bayram ikramiyelerini bin 100 lira olarak bayrama yetiştireceklerini açıkladı. AK Parti MKYK toplantısı sonrasında gazetecilerin “Emeklilere bayram ikramiyesinin bin 500 lira gibi bir rakam konuşuluyor” şeklindeki sorusuna cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle bir şey yok. Ben ne dedim? Bin + enflasyon. Büyük ihtimalle enflasyon 85 gibi oluyor, bunu inşallah 100’e tamamlayacak, inşallah bin 100 olarak yapacağız. Bunu da Meclis’e değil, bir kararname ile göndereceğiz. Vakit kaybetmeden süratle bayrama yetiştireceğiz” açıklamasında bulundu.

2021 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Oldu

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Oldu ve Emeklilere bayram ikramiyesi ne kadar verilecek sorusu bir çok emeklinin merak ettiği sorulardan biridir.

Her sene enflasyon oranında zam yapılan emekli  bayram ikramiyesi 2021 yılında 100 TL artırılırsak 1000 TL olmuştur.

SGK ve Bağkur emeklilerine almaya hak kazandığı emekli bayram ikramiyesi ödemeleri son 3 yıldır 1000 TL olarak yapılıyordu.  Cumhurbaşkanı tarafından emeklilere müjde olarak verilen haberde bu yıl emekli ikramiyelerine zam yaparak emeklilere bayram önce ödeme yapılacaktır.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak

Emekli ikramiyesi ne kadar olacak ve emekli ikramiyeleri ne zaman verilecek sorusuna cevap vermek gerekirse 1000 TL olarak ödene emekli ikramiyeleri bu sene 100 TL zamlanarak 110O TL olarak Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında ödenecektir.

Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri Mayıs ayında Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ise Temmuz ayında ödenecektir.

Ramazan Bayramı Emekli İkramiyesi 10 – 12 Mayıs 2021 tarihinde

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi 12 – 16 Temmuz 2021

Tarihinde ödenmesi yapılacaktır.

Sizlere bu yazımızda Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar 2021 hakkında bilgi vermeye çalıştık.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.