İbb Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Formu

İbb Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Formu
İbb Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Formu. İbb Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Nasıl Yapılır? Yeni doğan Bebek destek paketi Başvuru. Hoş geldin Bebek paketinde neler var. İBB Beyaz Masa portalı bebek yardımı. .Askıda Anne Bebek...

İbb Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Formu. İbb Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Nasıl Yapılır? Yeni doğan Bebek destek paketi Başvuru. Hoş geldin Bebek paketinde neler var. İBB Beyaz Masa portalı bebek yardımı. .Askıda Anne Bebek başvuru.

İbb Anne Bebek Destek Paketi

İbb anne bebek destek paketi ihtiyaç sahibi annelere belediyenin sunduğu bir hizmettir. Belediyenin sosyal bir yardımı olan bu destek paketi 0-4 yaş aralığındaki bebekleri kapsamaktadır. Yapılan incelemeler neticesinde yardıma muhtaç aileler tespit edilerek yardım paketi ulaştırılır. Bu yardım paketini hayırsever vatandaşların yapmış olduğu bağışlar desteklemektedir. Yardım tutarı ihtiyaç sahibinin İstanbul kartına yüklenerek SMS ile kart sahibine bilgi verilir. Belediyenin ihtiyaç sahibi vatandaşları için hazırlamış olduğu yardım paketi içerisinde bebeğin 4 ay boyunca ihtiyaç duyacağı her şey mevcuttur. Bu malzemeler bir beşik içerisinde başvurusu kabul edilen annelere ulaştırılır. Paket kapsamında bebek bezi, şampuan, kıyafet, zıbın, bakım malzemeleri, ateş ölçer, battaniye, pişik kremi, ıslak mendil, oyuncak, tırnak makası ve yelek gibi daha pek çok çocuğun ihtiyacına yönelik malzemeler yer almaktadır. Bez miktarı bebeğin ilk 4 aylık ihtiyacını karşılayacak miktardadır. Yeni doğan destek paketinin içinde anne ve babaların okuması için 6 adet kitapta mevcuttur. Bu yardım kapsamında ailelere hem maddi hem manevi destek vererek daha konforlu bir yaşam alanı hedeflenmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destekleri Nelerdir?

Belediye yardımlarına ihtiyaç duyan vatandaş İstanbul Büyükşehir Belediyesi destekleri nelerdir? sorusuna yanıt aramaktadır. Belediyenin çocuklu anneler için hazırladığı anne bebek paketi ile vatandaşlara sunduğu bir hizmet mevcuttur. İbb Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Formu İbb Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Formu Bu paketten 0-4 yaş aralığında çocuğu olan anneler faydalanmaktadır. Paket içerisinde toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanma, bebek ihtiyaçlarını kapsayan ıslak mendil, bez ve mama gereksinimleri yer alır. Belediyenin anne bebek paketi hayırseverlerin istedikleri kadar gönderdikleri yardımlar aracılığıyla vatandaşa ulaşmaktadır. 0-4 yaş aralığında bir bebeği olan annelere 150 TL, daha fazla çocuk sahibi olan annelere ise 250 TL yardım yapılmaktadır. Yapılan yardımlar anne kartına yüklenerek SMS aracılığıyla bilgi verilmektedir. Destek paketinden daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yapmış ihtiyaç sahibi anneler ve yeni başvuru yapacak olan ihtiyaç sahibi anneler yararlanabilir. Başvurular incelendiğinde yardıma muhtaç kişiler tespit edilerek başvurusu kabul edilen bütün anneler paketten yararlanabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi anne bebek yardım paketine başvurularının kabul edilmesi halinde istenen birtakım belgeler vardır. Bu belgelerin zamanında ilgili birimlere iletilmesi gerekir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi anne bebek yardım paketine İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

  • T.C numarasının yer aldığı geçerli olan bir kimlik kartı
  • İstanbul ilinde ikamet ettiğine dair belge
  • Fakirlik belgesi
  • Gelir belgesi
  • İşsiz anne adayları için İş-kur kaydı
  • Yenidoğan bebeklerin doğum belgesi
  • Kirada oturan kişilerin lira sözleşmesi

Bu belgeler başvuruda bulunan annelerin durumuna ve ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir.

Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

nin sunduğu sosyal destek programından faydalanmak için başvuru yapmak gerekir. Başvurular oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Anne Bebek yardım başvurusu için ALO 153 Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı müşteri hizmetleri aranarak başvuru yapılabilir. Belediyenin vatandaşlara sunduğu anne bebek destek paketine online olarak da başvuru yapılmaktadır. Anne bebek destek paketi başvuru formu için linke tıklayabilirsiniz. https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru Anne bebek destek paketinden yararlanabilmek için belirlenmiş şartlar vardır. Bu şartların yerine getirilmesi halinde yardımdan yararlanılır.

Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Kimler Alabilir?

  • Başvuran kişinin hanesinde bulunan kişi başı aylık gelirin asgari ücretin net tutarında 1/3 az olması gerekir.
  • Doğum belgesi ve diğer gerekli belgelerin beyanı
  • İstanbul ilinin sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

Yetkililer tarafından yapılan incelemeler neticesinde ihtiyacı olduğuna karar verilen kişilerin gerekli şartları yerine getirmesi ve belgeleri zamanında kuruma teslim etmeleri halinde yardımdan yararlanır.

İbb Yapmış Olduğu Diğer Yardımlar Nelerdir?

[box align="" class="" width=""]

İbb yapmış olduğu diğer yardım başvuruları için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum