Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı 2024

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı 2024
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda YardımıGaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu ve sorgulama; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu yardımlar arasında gıda yardımı da bulunmaktadır. İhtiyaç...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu ve sorgulama; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu yardımlar arasında gıda yardımı da bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan gıda yardımı almak için bazı şartları taşımanız, bu şartları taşıdığınız zaman da sizden istenen belgelerle birlikte başvuru yapmanız gerekiyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? Gaziantep il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuru yapmaları halinde gıda yardımından yararlanabilmektedir. Gıda yardımı başvurusu yapmak için https://ebelediye.gaziantep.bel.tr/ internet sitesinden ya da ALO 153 Çağrı Merkezi'ni arayarak başvuru yapabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı sorgulama işleminizi başvuru yaptıktan hemen sonra yaparsanız, durumunuzla ilgili net bir bilgi alamazsınız. Başvuru yaptıktan belirli bir süre sonra başvurunuzu sorgulamanız daha sağlıklı olacaktır. Gıda yardımı sorgulama işleminizi belediyeye ait iletişim numarasından ya da ALO 153 Çağrı Merkezi'nden gerçekleştirebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Formu

Gaziantep il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar gıda, erzak, nakdi, maddi, para, kira, süt, kırtasiye ve doğum yardımı gibi yardımlardan faydalanabilir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal yardım taleplerini internet üzerinde, ALO 153 Çağrı Merkezi'nden ya da sosyal hizmetler müdürlüğü hizmet binalarına giderek gerçekleştirebilirler. Başvuru esnasın sizden bazı belgeler istenecektir. Bu belgeleri tamamladıktan sonra yanında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru formunu da eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak teslim etmeniz gerekiyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

İhtiyaç sahibi ailelerin gıda, erzak ya da yardım kolisi başvurusu yaptıktan sonra başvuru durumlarını ya da başvuru sonucu sorgulama işlemi yaparak, başvuruların ne durumda olduğunu öğrenebilmektedir. Başvuru sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671

adresi sayesinde yapabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Telefon Numarası

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı telefon numarası olarak 0850 207 27 27 ya da istek, şikayet ve bilgi almak için ALO 153 Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra WhatsApp Hattı 0342 153 00 00 üzerinden de işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi, maddi imkansızlık içinde olan vatandaşlara yönelik bir çok alanda yardım eli uzatmaktadır. Bu yardımlar gerek maddi gerekse de gıda, erzak ya da giysi olarak yapılmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu yaparak sosyal yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi maddi yardım sayesinden ihtiyaç sahibi aileler temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hane yardımından yararlanarak maddi yardım alabilirsiniz. Başvurularınızı internet üzerinden, hizmet binalarından ya da ALO 153 numaralı Çağrı Merkezi'nden gerçekleştirebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi para yardımı sayesinde ihtiyaç sahipleri ihtiyaçlarını karşılayarak, o dönemi biraz da olsa rahat geçiriyor. Para yardımı hane içerisinde ikamet eden kişilerin sigorta kapsamında olmamaları gerekiyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardım

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi nakdi yardımlardan herhangi birine başvuru yaparak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu erzak yardımına başvuru yaparak, koli şeklinde içerisinde temel gıda ürünlerinin olduğu yardımdan yararlanabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu yaptıktan sonra, ihtiyaç sahibi olduğunuza kanaat getirildikten sonra yararlanabilirsiniz. Yardım kolisi içeriği temel gıda ve temizlik ürünlerinden oluşmaktadır. Yardım kolisi her yıl Ramazan ayında ve Kurban Bayramında ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı, okula yeni başlayacak ilkokul 1. sınıf öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılaması için okul çantası ve kırtasiye ürünleri vermektedir. "Çantanız Bizden" projesi ile okula yeni başlayacak olan öğrencilere bu yardım yapılmaktadır. Kırtasiye Yardımının İçerisinde Neler Var?

 • Okul çantası
 • 12 renkli sulu boya
 • 6'lı kurşun kalem
 • Silgi
 • Kalemtıraş
 • Pastel boya
 • A5 kareli defter
 • Güzel yazı defteri
 • A5 çizgili okul defteri
 • Resim defteri
 • A4 kareli ve çizgili defter
 • Kuru tahta boya seti
 • 3'lü kurşun kalem

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından şimdilik kira yardımı yapılmamaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi süt yardımı 16 Aralık 2019 yılından itibaren "Anneye Süt Bebeğe Can" ekipleri sayesinde Gaziantep ilinin 9 ilçesine düzenli olarak anne adaylarına günlük 1 bardak süt olacak şekilde 45 günde 12 litre süt dağıtımı yapmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğum Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek projesiyle Mayıs 2015 yılında sonra faaliyet göstermeye başladı. Doğum yardımı başvurusu ile 15 Mayıs 2015 tarihi ve sonrasında yapılan her canlı doğum için ve bir sonraki her doğum için bir kere olmak şartıyla verilmektedir. Doğum yardımı annenin sağ ve Türk vatandaşı olması halinde verilmektedir. Konu ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa yorumlar kısmına bırakabilirsiniz.

Gaziantep Belediyesi Gıda Yardımı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Gaziantep Belediyesi Gıda Yardımı Hakkında Sık sorulan soruları sizler için yapıtlarık.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı nedir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yönelik verilen gıda yardımı programıdır.

Kimler Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı'ndan faydalanabilir?

Gıda yardımından Gaziantep ilinde ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olan herkes faydalanabilir.

Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Başvurular, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen başvuru tarihlerinde belirtilen başvuru noktalarına yapılabilir.

Gıda yardımı başvurusu için hangi belgeler gereklidir?

Başvuru için kimlik belgesi ve ikametgah belgesi gibi belgeler istenmektedir.

Gıda yardımı almak için herhangi bir ücret ödenmesi gerekiyor mu?

Hayır, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen gıda yardımı ücretsizdir.

Gıda yardımı paketleri nelerden oluşur?

Yardım paketleri, temel gıda maddelerini içermektedir. Genellikle un, şeker, pirinç, yağ, makarna, bulgur gibi ürünlerden oluşmaktadır.

Gıda yardımı hangi sıklıkla verilmektedir?

Gıda yardımı programı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından belirli aralıklarla gerçekleştirilmektedir.

Gıda yardımı nasıl finanse edilmektedir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, gıda yardımı programını kendi bütçesi ile finanse etmektedir. Ayrıca, yardımsever vatandaşlar ve kurumlar da programın finansmanına katkıda bulunabilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum