ŞOK Market Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Bakiye Sorgulama

ŞOK Market Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Bakiye Sorgulama
ŞOK Market Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Bakiye Sorgulama. Şok Market Yardım Kartı Nasıl Alınır? şok hediye kartı bakiye sorgulama. ŞOK market yardım kartı ile Türkiye'de 81 ilde hizmet veren Şok marketlerden...

ŞOK Market Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Bakiye Sorgulama. Şok Market Yardım Kartı Nasıl Alınır? şok hediye kartı bakiye sorgulama. ŞOK market yardım kartı ile Türkiye'de 81 ilde hizmet veren Şok marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Türkiye'nin en büyük zincir marketleri arasında olan Şok marketler hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında Şok yardım kartı ile köprü görevi yapmaktadır. Bu kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar ihtiyaçlarını Şok marketlerden karşılayabileceklerdir. Yazımızın devamında Şok yardım kartı ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

ŞOK Kart Nedir? Ne İşe Yarar?

Hayırsever vatandaşların temin edip, ihtiyaç sahibi vatandaşlara belli limitler dahilinde teslim ettikleri karttır.  Şok kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar Şok marketlerden tütün ve alkol hariç ihtiyaçlarını alabilirler. Kart içerisindeki bakiyeyi 1 yıl içerisinde kullanmanız gerekmektedir. İhtiyaçlarınızı tek seferde yada parça parça olacak şekilde alabilirsiniz. Kartın içerisindeki limiti aşmanız halinde alışveriş tutarının kalanını nakit olarak tamamlayabilirsiniz.

ŞOK Market Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Özellikle Covid-19 nedeni ile geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımız için belediyeler, sosyal yardım kuruluşları birçok yardım paketi oluşturmuştur. Ülke olarak maddi anlamda zor zamanlardan geçiyoruz. Hayırsever vatandaşlar geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara yardım elini uzatıyor. Bu yardım kampanyalarından biride Şok yardım kartıdır. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız Şok market yardım kartını Şok marketlerden alabilirler. Yardım almak isteyen vatandaşlarımızın için ne yapması gerektiği hakkında  merak ettiğiniz tüm sorulara yazımızın devamında yanıt bulabilirsiniz.

ŞOK Market Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şok yardım kartı ile dar gelirli ailelere destek olunduğu gibi hayırsever iş adamları kendi personellerine de yardımda bulunabiliyor. İhtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için verilmektedir. Şok yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız bağlı oldukları ilin belediyelerine ve sosyal yardım vakıflarına başvuruda bulunabilirler. Şok yardım kartı bazı yardımsever insanlar tarafından ihtiyaç sahibi kişilere de verilmektedir. Dar gelirli ailelere destek olmak isteyen vatandaşlarımız ise Şok yardım kartını, Şok mağazasındaki kasalardan alabilirler. ŞOK Market Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Bakiye Sorgulama  

ŞOK Market Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

81 ilde hizmet veren Türkiye'nin en büyük zincir marketleri arasında olan Şok marketler yardım kartı uygulaması ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürdü. İhtiyaç sahibi kişilere hayırsever yada işveren tarafından dağıtılan Şok market yardım kartlarının bakiye sorgulamasını Şok markette kasalardaki kasiyerlerden öğrenebilirler. Şok marketler için alacağınız yardım kartını, Türkiye'nin her hangi bir  ilindeki Şok marketlerde kullanabilir veya bakiye sorgulatabilirsiniz. Ancak kart içerisindeki limiti 1 yıl içerisinde kullanmanız gerekmektedir.

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu ve Sorgulama

ŞOK Market Yardım Kartı Başvuru Formu

ŞOK market yardım kartı başvuru formu olarak herhangi bir başvuru yapılması gerekmemektedir. Bunun nedeni de; ŞOK market yardım kartı ihtiyaç sahiplerine hayırseverler tarafından verilmektedir. Herhangi bir online başvuru formu ya da herhangi ŞOK markette başvuru yapılmamaktadır. Bunun dışında bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek sosyal yardım kartı talebinde bulunup, başvurunuz onaylandıktan sonra bu kart ile ŞOK marketlerinden alışveriş yapabilirsiniz.

ŞOK Hediye Kart Kaç TL?

Şok hediye kart kaç TL; İhtiyaç sahibi ailelere vermek için Şok hediye kart alabilirsiniz. Şok hediye kartının farklı limitleri bulunmaktadır. Şok Hediye Kartını 25 TL, 50 TL ve 100 TL seçenekleri ile Şok market kasalarından temin edebilirsiniz.

ŞOK Hediye Kartı Nasıl Kullanılır?

ŞOK market yardım kartı; Kart içerisindeki limiti tütün ürünleri ve TL yüklemesi haricinde kullanmanız gerekmektedir. Yüklenen bakiye parça parça kullanılabilir. Kartın kullanım süresi 1 yıldır.

Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardım Kartı; Kaymakamlıkların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ya da Belediyelerin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vermek  amacı ile açılmış olan marketler ve mağazalarda geçerli olan kart sistemidir. Belediyelerin ve sosyal dayanışma vakıflarının ihtiyaç sahibi ailelere verdiği birçok yardım paketi bulunmaktadır. Sosyal yardım kartının yanı sıra giysi, yakacak, gıda yardımları içinde başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardımlar ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak cevap alabilirsiniz. Sosyal yardım kartı başvurularınızı e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Sosyal Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Türkiye'nin birçok zincir marketlerinde geçerli olan sosyal yardım kartları ihtiyaç sahibi vatandaşlara nefes aldırdı. Başvuru alan belediyeler ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları başvuru sahibinden bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgeler ile birlikte başvuru formunda vereceğiniz bilgiler, yetkili kişiler tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Bu sebeple vereceğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Sosyal Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  •  Fakirlik belgesi(muhtarlıktan alınacak)
  • Mal beyanı
  • Gelir belgesi(SGK' dan alınacak)
  • İşsiz vatandaşların SGK’ dan almaları gereken belge

Eşi vefat eden dul kadınlardan ölüm belgesi, afetzedelerden ise bilirkişi raporu istenmektedir. Üzerinize kayıtlı herhangi bir mal varlığınız var ise hiçbir sosyal yardımdan faydalanamazsınız. Gerekli durumlarda  engelli belgesi, sağlık kurulu raporu, ölüm belgesi de istenmektedir.

Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

Dar gelirli ailelere sosyal yardım kartı verilmektedir. Belediyeler tarafından verilen sosyal yardım kartları, belediyelerin anlaşmalı olduğu marketlerde geçerlidir. Şok, Migros, Carrefoursa, Onur, Kim, Ucz, Rammer, Çağrı marketlerde geçerlidir. Belediyeden kartınızı teslim alırken hangi marketlerde kullanacağınıza dair bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama

Belediyelerin ve sosyal dayanışma vakıflarının ihtiyaç sahibi ailelere verdiği yardım programlarında giysi, yakacak, erzak, sosyal yardım kartı bulunmaktadır. Hangi yardımdan faydalanmak istiyorsanız, formu doldururken o yardıma yönelik bilgileri girmeniz gerekmektedir. Talep ettiğiniz yardım ile ilgili doğru seçeneği işaretlediğinizden emin olun. Sosyal yardım başvuruları genellikle bir ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu durum başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak biraz daha uzayabilmektedir. Sosyal yardım kartı başvurusu sorgulamasını e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. E-devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubelerinden alabilirsiniz. Başvuru yaptığınız belediye binalarına giderek veya arayarak başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz. ALO 153 Beyaz Masa Hattını arayarak başvuru durumunuzu öğrenmeniz mümkündür. Yazımızın içeriğinde ŞOK yardım kartı ve sosyal yardım kartı başvurularına dair merak edilen, en çok araştırılan soruların cevapları ile sizleri aydınlatmaya çalıştık.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum