Konya Genç Kültür Kart Nedir? Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

Konya Genç Kültür Kart Nedir? Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu
Konya Genç Kültür Kart Nedir? Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Konya Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi süresince gençlerin sosyal hayattan uzak kalması ve gençlerin aralarında sosyal hayata dönük adaptasyon süreçlerinin...

Konya Genç Kültür Kart Nedir? Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Konya Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi süresince gençlerin sosyal hayattan uzak kalması ve gençlerin aralarında sosyal hayata dönük adaptasyon süreçlerinin hız kazanmasına yardımcı olmak amacıyla Konya Genç Kültür Kart projesi hayata geçirilmiştir.

37Konya Genç Kültür Kart Nedir?

Konya Genç Kültür Kart Nedir ? ; Konya Büyük Şehir Belediyesi ve  Konya Turizm Tanıtım ve Eğitim Vakfı (KOTEV) arasında imzalanan protokol çerçevesinde ortaya çıkan öğrenciler için yapılmış bir sosyal sorumluluk projesidir. Konya'da ikamet eden veya eğitim amacıyla Konya'da bulunan  Üniversite Öğrencilerinin sosyal, kültürel, eğitsel ve sportif faaliyetlere katılımı ve ilgiyi arttırmak amacıyla hazırlanan bir sosyalleşme programıdır. Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya Turizm Tanıtım ve Eğitim Vakfı (KOTEV) arasında imzalanan protokol çerçevesinde; kart başvurusu kabul olan gençler, düzenlenen sosyal sorumluluk projelerine katılarak puanlar toplayacak ve bu puanları konser, tiyatro, spor, eğitim gibi harcamalarında kullanabileceklerdir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? Şartları Nelerdir?


Konya Genç Kültür Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Genç Kültür Kart Başvurusu Nasıl Yapılır ?; Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Genç Kültür Kart projesine kayıt olmak için

https://www.genckultur.com/kayit

linkine tıklayarak açılan sayfada çıkan başvuru formunu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Başvuru yapan öğrenciler için fiziki bir kart çıkarılmayacaktır. Son Başvuru tarihi 28 Şubat olarak belirlenmiştir. Genç Kültür Kart üyesi olan öğrenciler, akıllı telefonlarına yükleyecekleri uygulama ile yapılacak olan kitap, online eğitim, spor üyelikleri gibi çekilişlere de katılım hakkı kazanabileceklerdir. Yükleyecekleri bu uygulama ile başta Konya Büyükşehir Belediyesi katılımları olmak üzere sisteme dahil olan üye işyerlerinden dönemsel olarak da indirimlerden de faydalanabileceklerdir.

Konya Genç Kültür Kart Başvurusu Sorgulama

Konya Genç Kültür Kart Başvurusu Sorgulama; Konya Büyükşehir Belediyesi Genç Kültür Kart başvurunuzu yaptıktan sonra cep telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama ile her türlü işlemi sağlayabileceksiniz.

www.genckultur.com

adresinden kayıt olduktan sonra, solda bulunan panelden "İWallet Cüzdanı Oluştur" paneline tıklayarak cüzdanınızı oluşturun. Daha sonra tarafınıza SMS yolu ile kart numaranız ve uygulama linki gönderilecektir.

Konya Genç Kültür Kart Başvuru Formu

Konya Genç Kültür Kart Başvuru Formu; Konya Büyükşehir Belediyesi Genç Kültür Kart başvurusunda bulunmak için

https://www.genckultur.com/kayit

linkinde bulunan başvurr formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu aşağıdaki gibidir.  

Konya Genç Kültür Kart Başvuru Şartları Nelerdir?

Konya Genç Kültür Kart Başvuru Şartları Nelerdir? ; Konya Büyük Şehir Belediyesi ve  Konya Turizm Tanıtım ve Eğitim Vakfı (KOTEV) arasında imzalanan protokol sonrasında ortaya çıkan Konya Genç Kültür Kart Başvurusu yapmak için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir.

  • Konya ili sınırları içeresinde ikamet etmek
  • Konya'da bulunan üniversite programlarından birine örgün olarak devam etmek
  • 25 Yaşını aşmamış olmak

Konya Genç Kültür Kart Hibe Desteği

Gençlerin kültürel, sanatsal, eğitsel ve sportif alanlardaki fikirlerini destekleyecek, aynı zamanda fikirlerini gerçekleştirme noktasında hizmet sunmak amacı ile Konya Büyükşehir Belediyesi Tarafından ortaya çıkarılan Genç Kültür Kart Hibe Programı ile gençlerin birlikte yönetim tecrübeleri kazanmaları ve sorumluluk alma noktasında beceriler elde etmelerine zemin oluşturmak hedefindedir. Genç Kültür Kart Hibe Destek Programı ile Konya'da örgün olarak üniversite öğrenimine devam eden 17-25 yaş arası gençlerin fikirlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak amacı ile ₺5.000 - ₺20.000 arasında hibe desteği sağlanacaktır .  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum