Kart 16 Nedir?

Kart 16 Nedir?
Kart16 Nedir? Kart 16 Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu; Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Vakıfbank ile anlaşarak ortaklaşa düzenlediği kart16 ile ihtiyaç sahibi ailelerin her türlü ihtiyaçları karşılanması...

Kart16 Nedir? Kart 16 Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu; Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Vakıfbank ile anlaşarak ortaklaşa düzenlediği kart16 ile ihtiyaç sahibi ailelerin her türlü ihtiyaçları karşılanması için verilen sosyal yardım kartıdır. Bursa Büyükşehir Belediyesi kredi kartı benzeri bir kart ile ihtiyaç sahibi ailelerin rencide olmadan alışveriş yapmalarını amaçlayarak, kredi kartı şeklinde kart verip, içerisine belirli bir miktar limit eklediği düzenli sosyal yardımdır. Bursa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin gönül rahatlığıyla alışveriş yapması amaçlanmış, bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılmaması için her türlü önlemi almıştır. Burada esas amaç ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılmadan temel ihtiyaçlarının karşılanmasıdır.

Kart16 Nedir?

Kart16 nedir? Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi ailelere vermiş olduğu, Vakıfbank kredi kartı görünümlü sosyal yardım kartı ile temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla verilen karttır. Aylık olarak belirli bir miktar kartın içerisine otomatik olarak tanımlanıp, dilediği mağazadan dilediği alışverişin yapılması sağlanmaktadır. Ancak tütün, alkol ve kontör alışverişi yapılamamaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 başvurusu nasıl yapılır? Ülkemizde ve dünya genelinde artmış olan koronavirüs ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin sayısı artmıştır. Başvuru yapmanın tek bir yolu bulunmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi kart16 başvurusu belediyenin internet sitesine

https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru

giriş yaparak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yaparken başvuru formunda bulunan bilgileri kesinlikle doğru olarak doldurmanız gerekiyor. Aksi takdirde başvuru süreciniz uzayabilir.

Kart16 Başvuru Sorgulama

Kart16 başvuru sorgulama işleminizi yapmanın en basit yolu ALO 153 Dert Ortağınız telefon numarasıdır. ALO 153 numaralı Dert Ortağı telefon hattı ile yaşanılan sorunlara çözüm aranmaktadır. Sosyal yardım kartı başvuru sorgulamanızı da ALO 153 numaralı telefon hattından sizden istenen bilgilerle birlikte öğrenebilirsiniz. Kart16 başvuru sorgulama işleminizi çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kart16 Başvuru Formu

Kart16 başvuru formu üzerindeki bilgileri doğru bilgilerle doldurmanız gerekiyor. Başvuru formuna Bursa Büyükşehir Belediyesi Online Sosyal Destek Başvuru Formu adresinden

https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru

ulaşabilirsiniz. Kart16 başvuru formu üzerindeki kişisel bilgilerinizin doldurulması istenmektedir. Kart16 başvuru formu üzerinde sizden istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bilgiler olması gerekiyor. Kart16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu

Kart16 Kimlere Verilir?

Kart16

kimlere verilir? Bursa ili içerisinde ikamet eden, yardıma muhtaç ailelere verilmektedir. Sosyal yardım kartının amacı Bursa'lı ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaç sahibi oldukları ifşa olmadan gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarıdır. Yaklaşık olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 5000 ihtiyaç sahibi aileye yardımını ulaştırmaktadır. Özgür bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlayan bu sosyal yardım kartı sayesinde diledikleri mağazadan alışverişlerini yapabilirler.

Kart16 Başvuru Sonuçları

Kart16 başvuru sonuçları öğrenmek oldukça basit bir yöntemdir. Bursa ili içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi aileler başvuru yaptıktan bir süre sonra ALO 153 numaralı telefonu arayarak başvuru sonuçlarını öğrenebilirler. Başvuru yapan ihtiyaç sahipleri, kart16 başvuru sonucu açıklandıktan sonra başvuruları onaylanmış olabiliyor. Kart16 başvuru sonuçları onaylanan ihtiyaç sahipleri alışverişlerini yapabilirler.

Kart16 Limiti Ne Kadar?

Kart16 limiti ne kadar? Sosyal yardım kartının Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen bir limiti bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin gelir düzeyine göre özel olarak kart limiti verilmiştir. Kart limit her ay yatmaktadır ve limitiniz bittiğinde alışveriş yapmanız imkansızdır.

Kart16 Ayın Kaçında Yatıyor?

Kart16 ayın kaçında yatıyor sorusunu başvurusu onaylanan vatandaşlar sormaktadır. Sosyal yardım kartı bakiyesi Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kişiye özel olarak belirlediği tarihlerde yatmaktadır.

Kart16 Bakiye Sorgulama

Kart16 bakiye sorgulama işlemini herhangi bir şekilde sorgulayamazsınız. Size belirtilen tarihlerde bakiyeniz kartınıza tanımlandıktan sonra harcamanızı yapabilirsiniz. Bakiyenizin durumuna göre harcama yapmanız sizin için avantaj olacaktır.

Kart16 Hangi Marketlerde Geçerli?

Kart16 hangi marketlerde geçerli? Bursa il sınırları içerisinde bulunan 17 ilçenin tamamında olan marketlerde ve alışveriş mağazalarında geçerlidir. Marketler Vakıfbank'a ait pos cihazı bulunuyorsa alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kart16 Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Kart16 sosyal yardım kartı, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ve Vakıfbank'ın ortaklaşa olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara kredi kartı özelliğinde olan yardım kartıdır. Bu kart ile Bursa'da dilediğiniz market ya da alışveriş mağazalarında alışveriş yapabilirsiniz.

Kart16 İletişim Numarası

Kart16 iletişim numarası olarak ALO 153 numaralı telefondan istediğiniz bütün bilgileri öğrenebilirsiniz. Kart16 başvurusu nasıl yapılır? Kart16 başvuru sorgulama, Kart16 limiti ne kadar? Kart16 kimlere verilir? Kart16 başvuru formu gibi konularda destek alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum