İzmir Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar? Başvurusu ve Sorgulama

İzmir Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar? Başvurusu ve Sorgulama
İzmir sosyal yardım kartı nedir sorusunu cevaplayacak olursak, İzmir Büyükşehir Belediyesi her yıl düzenli olarak yardıma muhtaç, kimsesiz vatandaşlara verilen kartlardır. Yardıma muhtaç bireylerin asgari bir şekilde ihtiyaçlarını...

İzmir sosyal yardım kartı nedir sorusunu cevaplayacak olursak, İzmir Büyükşehir Belediyesi her yıl düzenli olarak yardıma muhtaç, kimsesiz vatandaşlara verilen kartlardır. Yardıma muhtaç bireylerin asgari bir şekilde ihtiyaçlarını karşıladığı kartlar, belirli limitler aracılığı ile mağaza ve market alışverişi yapma imkanı sağlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne İşe Yarar?

Belirli marketlerle anlaşma yapılır ve alkol, tütün dışında ihtiyacı olan ne varsa, yardıma muhtaç bireylerin kartlarındaki limitlerle alışveriş yapmaları sağlanır. Belirli zaman diliminde yüklenen para miktarı da, yardıma muhtaç bireylerin ekonomik seviyelerine göre belirlenir. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı ne işe yarar sorusunu da bu şekilde yanıtlamış olduk.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır sorusunu yanıtlayacak olursak, İzmir sınırları içerisinde yaşayan bireyler, başvuru yapabilmek için bağlı oldukları ilçenin belediyesine gidebilirler. Ayrıca büyükşehir belediye binasına giderek başvuru yapma şansına da sahipler. Başvuru formunu doldurdukları takdirde hangi yardımı istediklerini de belirtebilirler.(giysi, para, kıyafet gibi). Son olarak e-devlet aracılığı ile de başvurularını gerçekleştirebilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeye giderek başvurularının gerçekleşip gerçekleşmediğini öğrenme şansına sahipler. Ayrıca e-devlet üzerinde de sorgulayabilirler. Bir başka alternatif seçenekleri ise, İzmir Beyaz Masa, 0232 444 40 35 numaralı telefon üzerinden ihtiyaç ve taleplerini bildirmeleridir. İzmir sosyal yardım kartı başvurusu sorgulama işleminizi

https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7

adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

İzmir sosyal yardım kartı başvuru formu; Belediyenin sosyal yardımlarından faydalanmak isteyen yardıma muhtaç vatandaşların, sosyal medya başvuru formunu doldurmaları gerekir. Ne yazık ki vatandaşlar için özel bir başvuru formu bulunmamaktadır. Doldurulan form üzerinden hem diğer yardımlar, hem de sosyal yardım kartları hem de diğer yardımlara başvuru yapılabilir. İzmir Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar? Başvurusu ve Sorgulama İzmir sosyal yardım kartı başvuru formu ile İzmir'de ikamet eden vatandaşlar, mesleki konumu, gelir giderleri, evdeki kişi sayıları gibi soruları cevaplandırıyor. Bu formdaki bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlandığı takdirde, kuruldaki üyelerin kararı süzgecinden geçirilerek sosyal yardım kartı dağıtılıp dağıtılmayacağı belirleniyor. Ardından gerçekten yardıma muhtaç ailelerin başvuru formunda belirtilen ev adreslerine bir inceleme komisyonu görevli olarak geliyor. Komisyon başvuran kişinin veya ailesinin sosyal ve ekonomik durumunu inceledikten sonra sosyal yardım kartı yapmak istediği insanların listesini hazırlıyor. Sonuçların açıklanması bazen bir ay, bazen de 3-4 ay gibi bir süreyi bulabiliyor. Kartlar başvuru sahiplerine hemen teslim edilemiyor ve bir süre beklemeleri gerekiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Telefon Numarası

İzmir sosyal yardım kartı başvurusu telefon numarası 0232 293 12 00 ile başvurulara dair bilgi edinmek, ön başvuru yapmak, başvuru sırasında teslim edilmesi gereken belgeleri öğrenebilirler. Yardıma muhtaç vatandaşlar sosyal yardım kartı ve diğer yardımlara dair öneri, soru, istekleri için belediye ile iletişimde kalabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İzmir sosyal yardım kartı limiti ne kadar sorusu merak edilen soruların başında gelmektedir. Bu kartların limiti, yardıma muhtaç bireylerin sosyal ve ekonomik durumuna göre belirlenir. Kimsesizler, işsizler, düşük gelirli çalışanlar diğer vatandaşlara nazaran daha yüksek limitlerden faydalanabiliyor. İkamet edilen evdeki kişi sayısı, kart limitlerinin belirlenmesinde de etkili bir rol üstlenmektedir. Limitler 200 TL’den başlıyor ve 500 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu sayede yardıma muhtaç bireyler bu kartlardan yararlanabiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yardıma muhtaç vatandaşlara yardımlar yapmaktadır. İzmir sosyal yardım kartı başvuru şartları nelerdir sorusunu cevaplayacak olursak, düşük gelirli, kimsesiz, eşinden boşanmış ya da dul kalmış, herhangi bir mesleği olmayan, okul çağında çocuğu olup da onun kırtasiye gibi temel ihtiyaçlarını karşılayacak olan vatandaşlar sosyal yardım kartı başvurusu yapabilirler. Ayrıca muhtarlık, vakıf, belediye, İŞKUR gibi kuruluşlara giderek bizzat başvuruda bulunmaları da mümkün. Eğer başvurular eksiksiz bir şekilde tamamlanırsa dönüşlerin sağlanması ve başvurunuzun kabul edilmesi de daha etkili olacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

İzmir sosyal yardım kartı kimlere verilir sorusu merak edilen sorulardan bir tanesidir. Sosyal kart, aylık geliri asgari ücretin altında olan, yoksul ve yardıma muhtaç kişilere verilmektedir. Ayrıca kronik rahatsızlığı olan, engelli, dul ve zor durumda olan vatandaşlara da ihtiyacı olan yardımları sağlamaktadır. Üniversite öğrencileri, gazi yakınları, afetzedeler, asker aileleri, gelirsiz yaşayanlar, kimsesi olmayanlar, mülteciler, dul kadınlar, şehit ve gazi yakını olanlar, dar gelirli yoksul vatandaşlar da belediyenin sosyal kartına başvuru yapabilirler ve aynı zamanda ayni ve nakdi yardımlardan faydalanabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ülkemizde bulunan öteki belediyeler gibi gerek sosyal, gerekse ayni ve nakdi sosyal yardımlara başvuran kişilerden birtakım belgeler istemektedir. Başvuru yapan vatandaşların sosyal ve ekonomik seviyesine bu belgeler aracılığı ile ulaşılmaktadır. İzmir sosyal yardım kartı başvurusu için gerekli belgeler nelerdir sorusunu cevaplamamız gerekirse, kimlik kartı, nüfus cüzdanı ve fotokopisi, işsiz olanların çalışmadıklarına dair SGK belgeleri, kira sözleşmesi, aile bireyleri adına nüfus kayıt örnekleri, muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi, ikametgah belgesi gibi belgelerle başvuru yapmak mümkün. Ayrıca herhangi bir sağlık problemi bulunan vatandaşların hastaneden bu konuya dair rapor almaları gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

İzmir sosyal yardım kartı hangi marketlerde geçerli sorusu da merak edilen sorulardan bir tanesidir. Sosyal yardı kartı için başvuru yapabileceğimiz marketler şu şekildedir: *Şok *Carrefoursa *Çağrı Market *Onur Market *UCZ Market *Happy Center Market *Migros *Kim Market Bu marketlerden tütün ve alkol hariç ihtiyaçlarınızı karşılamak için başvuru yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum