İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu ile ihtiyaç sahibi kişilere yardımlarını sürdürmektedir. Yapılan yardımlar arasında İzmir Sosyal Yardım yer almaktadır. Konumuzda sosyal yardım kartı başvurusu...

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu ile ihtiyaç sahibi kişilere yardımlarını sürdürmektedir. Yapılan yardımlar arasında İzmir Sosyal Yardım yer almaktadır. Konumuzda sosyal yardım kartı başvurusu ve aşamaları hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartı ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan yardım kartı türüdür. Sosyal yardım kartına sahip olan vatandaşlara dönemler içerisinde yüklenen bakiye sayesinde anlaşmalı marketler üzerinden alışverişlerini sağlayarak temel ihtiyaçlarını almaktadırlar. Yardım kartları başvurusu sırasında en ihtiyaçlı liste durumuna göre verilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? İzmir sosyal yardım kartı başvuru yolları; İzmir Büyükşehir Belediyesi veya ilçe belediye giderek başvuru yapabilir. E-devlet üzerinde sosyal yardım kartı başvuru da bulunabilirsiniz.

İzmir Belediyesine giderek sosyal yardım kartı başvurusunda bulunma: Bulunduğunuz ilçe veya il sınırlar içerisinde yaşıyorsanız belediye binasına giderek sosyal yardım kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Sosyal yardım başvurusu formunu doldurarak teslim ettikten sonra başvurunuz değerlendirilecektir.

E-devlet üzerinden İzmir sosyal yardım başvurusu bulunma: E-devlet hesabınıza giriş yaparak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurunuzu belediye üzerinden başvuru yaptıysanız HİM(Hemşehri İletişim Merkezi) numarası olan 444 40 35 numarasından yardım talebi isteyebilirsiniz. Sistem üzerinde başvurunuz sorgulanarak sonuç açıklanacaktır.

Sosyal yardım kartınızı e-devlet üzerinden başvuru yaptıysanız

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu sağlanırken başvuru formu teslim etmeniz gerekmektedir. Belediye binası üzerinden alınan yardım başvurusu formunda yardım sağlanacak aileye bazı bilgiler doldurulması istenmektedir. Bu bilgiler olarak;

Yardım başvurusu sağlayacak kişinin adı soyadı,

 • Maddi bilgileri
 • Aile bilgileri
 • Çalışma durumu,
 • Sigorta durumu,
 • Adres bilgileri
 • İletişim bilgileri
 • Ailedeki çocuk sayısı vs. bilgiler alınarak doldurulup teslim edinmesi gerekmektedir.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu için gerekli detaylı bilgiyi 444 40 35 numarasından yardım alabilirsiniz. Hemşehri İletişim merkezi numarası olan sosyal yardım kartı hakkında başvurusu için gerekli aşamaları öğrenebilir verilen talimatlara göre yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limit kişinin aile durumuna ve çalışma durumuna göre şekillenmektedir. Yardım başvurusundan faydalanacak kişinin aile çocuk sayısı fazla ve çalışma durumu olmadığında yüksek limit sağlanmaktadır.

Dönemler içerisinde limit değişikliği meydana gelmektedir. Ortalama olarak en düşük sosyal yardım kartı limiti 200 TL olurken, en yüksek sosyal yardım kartı limiti 500 TL’ye kadar verilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu ortalama olarak 1-3 ay arasında sonuçlanacaktır. Yaşanan yoğun başvurulardan dolayı sosyal hizmetler tarafından tek tek inceleme yapılarak ihtiyaçlı olan ailelere dağıtımı sağlanmaktadır.

Sosyal yardım kartı başvuru kabul olduğunda 15 gün içerisinde başvurusu sırasında belirtilen adrese teslim edilmektedir. Ayrıca telefon üzerinden bilgilendirmesi sağlanacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı bakiye yüklenmesi değişiklik göstereceğinden dolayı kart teslim edildiğinde sorabilirsiniz. Eğer sosyal yardım kartı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız 444 40 35 HİM hattını arama yaparak detayları öğrenim sağlayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartından Kimler Yararlanabilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartında faydalanan aileler ihtiyaç sahibi aileler ve yardıma muhtaç grubunda olan kişiler dahil edilmektedir. Tam olarak liste olarak alınmak isterse dar gelirli veya çalışma durumu olmayan kişilere, engelli bireylere, kronik hasta ve evinde yatalak hasta bulunduran ailelere, afet durumda olanlara, dul kadın çalışma durumu olmayan bireylere, şehit ve gazi yakınlarına, muhtaç durumunda olan asker ailelerine, yaşlı bireylere, kimsesiz durumunda olan bireylere sosyal yardım kartından yararlanabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için gerekli belgeler yardım başvurusuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu belgelere örnek verilecek olursa nüfus cüzdanı örnek fotokopisi, ikametgah belgesi, SSK belgesi, gelir belgesi, aile nüfus örneği bilgiler istenmektedir. Sosyal yardım başvurusu yapmadan önce HİM hattı numarası olan 444 40 35 numarasına arama yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı geçerli marketler A101, BİM, ŞOK, Migros, Onur, KİM Market vs. kabul etmektedir. Sıralanan marketler üzerinden temel ihtiyaçlarınızı kart üzerinden alabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi üzerinde kalan bakiyeyi kasa üzerinden gözüküyorsa bilgilendirmesi sağlanacaktır. HİM numarası olan 444 40 35 numarasını arama yaparak sosyal yardım kartı bakiye sorgulama işlemleri sağlayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yediden yetmişe bütün bireyleri düşünerek sosyal yardımlarını sağlamaktadır. Yapılan yardımlar listesi ilerleyen zamanlarda yenileri eklenerek devam etmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yapılan yardımları sıralanması gerekirse;

 • Gıda yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Erzak yardımı
 • Giysi yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Süt Kuzusu yardımı
 • Yeni doğan bebek paketi Hoş geldin Bebek yardımı
 • Yaşlılara yönelik sağlık ve bakım yardımı
 • Afetzedeler için yardım
 • Dul kadınlar için yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlara yardım
 • Kronik ve yatalak hasta bulunduran ailelere
 • Sosyal yardım kartı

Engelli bireyler için tekerlekli sandalye yardımı ve diğer yardımlar yapılmaktadır. Yardım almak istediğiniz konuyu HİM (Hemşehri İletişim Merkezi) arama yaparak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. HİM çağrı merkezi numarası 444 40 35 numarasından ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum