İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?
İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek? İBB sosyal yardım kartlarının 2021 yılının ilk bakiyeleri 15-20 Mart arası yüklenmişti. Ancak İBB insanları mağdur etmemek açısından kartlara Ocak, Şubat ve Mart aylarının da...

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek? İBB sosyal yardım kartlarının 2021 yılının ilk bakiyeleri 15-20 Mart arası yüklenmişti. Ancak İBB insanları mağdur etmemek açısından kartlara Ocak, Şubat ve Mart aylarının da ödemesini yüklemiştir. Bu sayede ihtiyaç sahipleri toplam 2,5-3 aylık ödemeyi alabilme imkânı sağlamıştır. Peki ilerleyen zamanlarda İBB sosyal yardım kartı ne zaman yüklenecek? Sosyal yardım kartı için başvuruda bulunduğunuzda başvurunuz olumlu sonuçlandıysa, kartınızı bir sonraki ayın 15’i ile 20’si arası teslim alabilirsiniz. Bu kartlar, ihtiyaç sahiplerine teslim edildikten 24 saat sonra alışveriş yapmak için aktifleşiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi olarak sıkıntıda olan vatandaşlara verilen İBB Sosyal yardım kartı; kart sahiplerine belirli yerlerden alışveriş yapabilme imkânı sunmaktadır. Sadece yardıma ihtiyacı olan ailelere verilen bu kart, belirli bir limite sahiptir. Bu limit, kart sahibinin ihtiyacına göre değişmektedir. Kartı almak isteyenlerin ilk önce kart başvurusunda bulunmaları ve sonra başvurularının onaylanması beklemeleri gerekir. İhtiyaç sahiplerinin beslenme, giyinme ve kişisel temizlik gibi temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için verilen bu kart, 2014 yılı itibariyle dağıtılmaya başlanmıştır. Fakat 2014 yılından önce sosyal yardım kolilerle gıda, temizlik malzemesi gibi ürünlerin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasıyla gerçekleştirilmekteydi. Kadın ve Aile Hizmetleri ile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birlikte yürütmüş olduğu bu sosyal yardım projesi bu yıl da devam etmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Kullanılabilir?

İBB sosyal yardım kartı, İBB ile anlaşmalı olan marketlerde kullanılabiliyor. Bu marketleri aşağıdaki şu şekilde sıralayabiliriz:

 • ŞOK
 • Migros
 • CARREFOURSA
 • UCZ
 • Onur market
 • Rammer
 • Happy Center
 • KİM
 • Çağrı

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılır?

"İBB sosyal yardım kartı ne zaman yüklenecek?" konusuna değindiğimiz yazımızda, kartların ne zaman açılacağına dair bilgilerle devam ediyoruz. Öyle ki İBB sosyal yardım kartı her yıl yapılan denetimlerden sonra kullanıma açılmaktadır. İhtiyaç sahipleri başvuru yaptıktan sonra denetim başlar. Denetlemelerin sonunda tespit edilen ihtiyaç sahiplerine kartlar evlerine kadar teslim edilmektedir. İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

İBB Sosyal Yardım Kartı Açıldı Mı ?

İBB sosyal yardım kartı açıldı mı ? ; İBB sosyal yardım kartı işlemlerinizi SEDEP üzerinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Sorgulama için

sosyalyardim.ibb.gov.tr

linkine giriş yapmanız ve aşağıda bulunan görseldeki T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, isim ve soy isim bilgilerini istenen alanlara girerek “Sorgula” butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu sorgulama ile İBB Sosyal yardım kartı açıldı mı ? İBB Sosyal yardım ne zaman açılır gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatacak?

İBB sosyal yardım kartı ne zaman yatacak konusu ihtiyaç sahibi ailelerin en çok merak ettiği konular arasında bulunmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu sene de belirli bir süre verilmemekle birlikte, detaylı araştırma sonrasında yatırılacaktır. Denetim süresi boyunca kartlar kapalı kaldığı için herhangi bir bakiye yüklenmesi olmayacaktır. Bu yüzden belediyenin yapmış olduğu araştırmanın beklenmesi gerekiyor.

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak ?

İBB sosyal yardım kartı ne zaman açılacak ? ; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardım kartı alan vatandaşlara yönelik detaylı bir araştırma yapılmaktadır. Bu araştırma 3-4 ay bir süre olabilmektedir. İBB kartları ne zaman açılacak ? ; Araştırmalar bittikten sonra kartlar kullanıma otomatik olarak açılacak ve dilediğiniz gibi alışveriş yapabileceksiniz.

https://sosinc.ibb.gov.tr/

internet sitesinden de durumu takip edebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Kapatıldı Mı ?

İBB Sosyal Yardım Kartı Neden Kapatıldı ? ; 153 Çözüm Merkezimizi arayarak kartınızla ilgili bilgileri öğrene bilirsiniz. Eğer kartınızla ilgili bir problem var ise bunu yetkililer bildirerek yeni Sosyal Yardım Kartı (İstanbulKart) talebinde buluna bilirsiniz. Yeni kartınız hazırlandıktan sonra Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından size ulaştırılır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İBB sosyal yardım kartı limiti, 50 ile 150₺ arasındadır. Bu limit üzerinde kişinin maddi durumu yani alım İhtiyaç sahibinin alım gücüne göre de bu limit artırılabiliyor. Bu kartların limitleri de aylık olarak yenileniyor. Limitin miktarı ise belediyedeki uzmanların değerlendirmeleri sonucunda belirlenmektedir. İlk ay her ihtiyaç sahibinin kartına bir defaya mahsus 200 ₺'lik bir limit yüklenmektedir. Bir ay boyunca kart sahibi, kartındaki parayı kullanmazsa veya kullanmadığı bir miktar kalırsa limitler sıfırlanmaktadır. Yani bir sonraki aya devretmez.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sosyal yardım kartı başvurusu yapmak için ALO153 hattından ya da (0212) 444 00 93 numarasından telefon ile başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlükleri’ne bağlı Kadın Koordinasyon Merkezi’ne gidip form doldurarak bizzat başvuru yapabilirsiniz. Opsiyon dahilinde mahalle muhtarınızdan da bu konu hakkında destek alabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Yapmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

İBB sosyal yardım kart başvurusu yapmak için gerekli şartlar aşağıda sıralanmıştır;

 • İstanbul’da ikamet etmek gerekir.
 • Başvuru sahibinin herhangi bir sosyal güvencesi olmaması gerekir.
 • Düzenli gelir getiren bir işte çalışmıyor olmak gerekir.
 • Fakirlik belgesinin muhtardan almak gerekir.
 • Başvuru yapan kişi kadın ise eşinin vefat etmiş olması gerekir.
 • Sağlık sorunları nedeniyle çalışamayacak durumda olmak gerekir.
 • Başvuru yapan kişi çalışıyorsa, ailesinin kalabalık olması sebebiyle temel ihtiyaçların karşılanamıyor olması gerekir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Neden Yatmadı ?

İBB Sosyal Yardım Kartı Neden Yatmadı ? ; İBB tarafından Sosyal yardım Kartı yüklemeleri her ayın 1’i ve 5’i arasında yapılır. Eğer kartınıza yükleme yapılmadı ise ALO 153'ü arayarak bilgi alabilirsiniz. İBB Sosyal Yardım Kartı Ne zaman Yüklenecek ? ; Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği’ne göre hizmet veren Değerlendirme Kurulu’nun uygun gördüğü tutar Sosyal Destek Kartınıza (İstanbulkart) yatırılır. Yapılan yükleme sonrasında tarafınıza mesaj yolu ile bilgilendirme sağlanır. Sosyal Destek Kartınıza (İstanbulkart) yüklemeler her ayın 1’i ve 5’i arasında yapılır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum