Başkent Kart Nedir? Başvuru ve Bakiye Sorgulama

Başkent Kart Nedir? Başvuru ve Bakiye Sorgulama
Başkent Kart Nedir? Başvuru ve Bakiye Sorgulama; Ankara'da "Başkent Kart"ın tanıtımı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş, sosyal yardımların dağıtılmasında "bir elin verdiğini diğer elin görmeyeceği"...

Başkent Kart Nedir? Başvuru ve Bakiye Sorgulama; Ankara'da "Başkent Kart"ın tanıtımı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş, sosyal yardımların dağıtılmasında "bir elin verdiğini diğer elin görmeyeceği" düşünce yapısıyla bu yola çıktıklarını ifade etti. İhtiyaç sahipleri bu kartla, belediye tarafından yüklenen limitleri kadar alışveriş yapabilecek.

Başkent Kart Nedir ?

Başkent Kart; Ankara Belediyesinin hizmetlerinden tüm Ankaralıların rahatça yararlanmasını sağlayacak Türkiye’nin en gelişmiş şehir kartlarından biridir. Oluşturduğu ekosistemiyle birlikte sunduğu avantajlarla, dünyanın her yerinde geçerliliği olan, her türlü alışveriş imkanını sunan, nitelikli sosyal yardım yapılmasını sağlayan ön ödemeli para kartıdır. Başkent Kart hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde işlem yapmanız için geliştirilmiş Temassız Ödeme teknolojisine sahiptir. Başkent Kartınızı POS ve Ödeme Cihazlarına yaklaştırarak 1 saniyeden kısa sürede ödemenizi tamamlayabilirsiniz Temassız ödeme logosu gördüğünüz tüm iş yerlerinden güvenle ödeme yapabilirsiniz.

Başkent Kart Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İhtiyaç sahibi Ankaralılara verilen Başkent Kart için başvurular, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin

Başkent Kart Başvuru Formu

Başkent Kart için başvuru yapmak isteye Ankaralı ihtiyaç sahibi kişiler

Yardım Kartı Ön Başvursu adresini ziyaret ederek ön başvuruda bulunabilirler.

Başkent Kart Başvuru Şartları

Başkent Kartı 23 Haziran 2021 halka arz eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni bir sosyal belediyecilik anlayışıyla artık elden para vermek yerine böyle kartlı teknolojik bir sistemi devreye soktu.

Başken Kart Başvuru Şartları;

  • İhtiyaç sahibi olduğunu kanıtlamak
  • Ankara il sınırları içinde ikamet etmek
  • T.C. Vatandaşı olmak

Ankara Belediyesi Sosyal Yardımları 

Başkent Kart Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden tüm Ankaralıların kolayca yararlanmasını sağlayacak Türkiye’nin en gelişmiş şehir kartıdır. Oluşturduğu ekosistemiyle birlikte sunduğu avantajlarla, tüm dünyada geçerli, her türlü alışveriş imkanını sunan, nitelikli sosyal yardım yapılmasını sağlayan ön ödemeli para kartıdır. Başkent Kart, Ankara ili sınırları içerisinde ikamet eden her vatandaşa verilir.

Başkent Kart Nasıl Kullanılır ?

Başkent Kart ön ödemeli bir karttır, yani içindeki tutar kadar harcama yapabilirsiniz. Bakiye yükleme, başka hesaba para gönderme, fatura ödeme ve POS cihazı bulunan işyerlerinde kullanabilirsiniz. Kart hareketleri için Başkent mobil uygulamasını kullanılabilirsiniz.

Başkent Kart Bakiye Sorgulama

Ankara Büyük Şehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi kişilere verdiği Başkent Kart'taki bakiyeniz öğrenmek için;

  • Başken Kart Mobil Uygulaması; Başkent Kart Mobil uygulamasını kullanmanız durumunda Cüzdanım menüsünden bakiyenizi görebilirsiniz.
  • Market Kasa Görevlileri; Alış veriş yaptıktan sonra görevliye rica etmeniz durumunda size kartınızdaki bakiyeyi söyleyebilir.
  • Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı; Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı aile yaşam merkezlerine giderek bakiyenizi öğrenebilirsiniz.
  • Kadın Lokalleri; Ankara'da bulunan kadın lokallerine giderek bakiyeniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Başkent Kart Yardım Başvurusu

Başkent Kart Başvurunuzu yaptıktan sonra sosyal yardımlardan yararlanman istiyorsanız ve şartları sağlıyorsanız,

Başkent Kart Doğalgaz Yardımı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş, Kara Kış Destek paketini sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla duyurdu.

Paylaşımında, "600 milyon liralık Kara Kış Destek Paketimizi başlatıyor, Ankara ayazında dayanışmayla ısınıyoruz." mesajına yer veren Yavaş, paylaştığı videoda, "Yeni destek paketimizde, bize başvuran ihtiyaç sahibi ailelerimize doğal gaz desteğinde bulunacağız. Bu desteğe başvuru durumuna göre 400 milyon liralık bütçe ayırırken, aralık ayında 220 bin ailemizin Başkent Kartına 500 liralık (toplam 110 milyon lira) ayrıca destek tutarının yatırılması için çalışmalarımıza başladık." ifadelerini kullandı.

Başkent Kart Ne Zaman Yüklenecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş'ın başlattığı yeni sosyal belediyecilik anlayışıyla ortaya çıkan Başkent Kart'a bakiye ne zaman yüklenecek sorusunun cevabı şu şekilde; sosyal yardımlar şu anda yılda 2 kez yada 4 kez şeklinde, fakat tam zaman vermek mümkün değil. Başkent Kart elinize ulaştıktan sonra bir ay içinde ilk yüklemeler yapılıyor. Bazı durumlarda gecikmeler olabiliyor fakat bu gecikmelerin sonunda yardımlar toplu şekilde yatırılıp, mağduriyetleri biraz olsun hafifletiyor. Konuyla ilgili bakiye yüklemelerinde cep telefonunuza mesaj olarak bilgi gelmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum