Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Ankara Büyükşehir Belediyesi alışveriş kartı başvurusu nasıl yapılır? Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yapılacak yardımların şeffaf ve kolay olması amacıyla 'Başkent Kart' projesini hayata geçirdi. Yardım...

Ankara Büyükşehir Belediyesi alışveriş kartı başvurusu nasıl yapılır? Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yapılacak yardımların şeffaf ve kolay olması amacıyla 'Başkent Kart' projesini hayata geçirdi. Yardım almaya hak kazanan  ihtiyaç sahibi vatandaşlara bundan böyle elden para verilmeyecek. İhtiyaç sahibi ailelere paraları isme özel hazırlanan Başkent Kart hesaplarından çekebilecekler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır; Nitelikli sosyal yardımlarını sürdüren belediye Başkent Kart ile her türlü alışveriş imkanını sunuyor. Ankara’da ikamet eden ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan dar gelirli  vatandaşlar, Başkent Kart isimli sosyal destek kartına başvuru noktalarına giderek başvuru yapabiliyor. Aynı zamanda  online platformda başvurabiliyorlar. Size yöneltilen soruları doğru ve eksiksiz olarak tamamlayıp başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız tüm başvurular, ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Başkent Kart ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, ALO153 Beyaz Masa hattını arayabilirler, başvuru için talep edilen  gerekli belgelere, başvuru şartlarına dair sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Başkent Kart Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Ankara sosyal yardım kartı başvuru merkezleri;

 • Akyurt AYM
 • Altındağ AYM
 • Araplar AYM
 • Bala Gençlik Merkezi
 • Elmadağ Gençlik Merkezi
 • Kahramankazan AYM
 • Kızılcahamam Gençlik Merkezi
 • Kuşcağız AYM
 • Mamak Gençlik Merkezi
 • Oartapınar Yenikent Gençlik Merkezi
 • Yahyalar AYM
 • Ayaş AYM
 • Kalecik AYM

*Yukarıda belirtmiş olduğumuz merkezlere giderek alışveriş kartı başvurusu yapmanız da mümkündür.*

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

Ankara sosyal yardım kartı hangi marketlerde geçerli; başkentlilere uzun bir market listesi sunulmaktadır. 162 market ile Ankara'nın her bölgesinden alışveriş imkanı sunulmaktadır. Ankara sosyal kartının geçtiği marketlerin listesi;

 • Altubilekler
 • Damla
 • Bildirici
 • Çelikler
 • Yunus Market
 • Güreller
 • Soykan
 • Öğütler
 • Şekerciler

*Yukarıda belirtmiş olduğumuz marketlerden başkent kart ile alışveriş yapmanız mümkündür.*

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Ne Zaman Açılacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi; sosyal yardım kartı başvuruları yetkili kişiler tarafından incelemeye alınıyor, incelemede başvuru sahiplerinin muhtaçlık durumlarını değerlendiriyor. Başvuruları inceledikten sonra sonuca göre gerçek anlamda ihtiyaç sahiplerine Başkent Kart dağıtıyor. Başvuruların sonuçlanması, değerlendirmelere göre  birkaç aya kadar uzayabiliyorlar. Başvurusu kabul edilen kişiler, başvurularının açıklanmasından sonra ortalama olarak  15 gün içerisinde kartlarını başvuru formunda belirttikleri  adreslerinden teslim  alabiliyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Ne Kadar?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Ne Kadar; sosyal yardım kartı tarafınıza ücretsiz olarak verilmektedir. Başkent kart limitini ise yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz. İnternet üzerinde Başkent Kart başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar

https://baskentkart.com.tr/

 linkine tıklayarak başvuru yapabilirler. Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Limiti Ne Kadar?

Başkent Kart isimli sosyal yardım kartına iki ayda bir 500 TL yüklenmektedir. Belediye ailelere aylık 250 TL yardım yapmaktadır. Alışveriş kartı ile alışverişin yanı sıra su faturası ödemesi de yapılabilmektedir. Vatandaşlar, kartlarındaki yardım parasını Vakıfbank ATM’lerinden nakit olarak çekebilir,  başkent kartı bankamatik olarak kullanabilir para da yatırabilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Market Kartı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Market Kartı; ihtiyaç sahiplerine başkent kart ile alışveriş imkanı sunulmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz alışveriş noktalarından ihtiyaç sahipleri temel ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir. Başkent Kart mobil uygulamasını yüklemeniz halinde  ile para gönderme, fatura ödeme vb. işlemlerini de gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca başkent kart ile  akaryakıt istasyonlarından benzin alabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Alışveriş Kartı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Alışveriş Kartı; Başkent Kart, sosyal yardım kartı, yardım alışveriş kartı, market kart isimleri farklı olsa da aynı kartlardır ve kullanım alanları, başvuru şekilleri aynıdır.

Başkent Kart Limiti Ne Kadar?

Alışveriş kartı limiti 500 TL'dir. İhtiyaç sahiplerinin hesaplarına 2 ayda bir 500 TL olarak yatırılır. Bu miktar aylık 250TL'ye denk gelmektedir.

Başkent Kart Para Sorgulama

Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Vakıfbank ATM noktalarından bakiyenizi görebilirsiniz. Ayrıca Başkent Kart mobil uygulaması üzerinden de bakiye sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Başkent Kart Kimlere Verilir?

Ankara ili sınırları içerisinde ikamet eden  ihtiyaç sahibi her vatandaşa verilir.

 • İhtiyaç sahibi olduğunu kanıtlamak
 • Ankara il sınırları içinde ikamet etmek
 • T.C. Vatandaşı olmak

Başkent Kart Kaç Ayda Bir Veriliyor?

Yazımızın içeriğinde  bahsettiğimiz gibi yardım paraları, iki ayda bir sosyal yardım kartına yatırılmaktadır. Gecikmenin olduğu durumlarda ise yardım parası, toplu şekilde yatırılmaktadır. Kart sahipleri, kartlarındaki parayı tek seferde kullanabilecekleri gibi isterlerse  parça parça olarak da  kullanabiliyorlar. İlk kez 29 Nisan'da ihtiyaç sahiplerinin hesabına geçen yardım parası, ay sonunda yatırılmaktadır.

Başkent Kart Hangi ATM’lerde Geçerli?

Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Vakıfbank ATM noktalarından bakiyenizi görebilir, yardım paranızı çekebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum