A101 yardım Kartı başvuru nasıl yapılır? 2023 Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

A101 yardım Kartı başvuru nasıl yapılır? 2023 Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
A101 yardım Kartı başvuru nasıl yapılır? A101 Yardım Kartı Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Bakiye Sorgulama ve Başvuru FormuA101 yardım Kartı başvuru nasıl yapılır?A101 yardım kartı başvurusu; Ülkemizin en çok tercih...

A101 yardım Kartı başvuru nasıl yapılır? A101 Yardım Kartı Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Bakiye Sorgulama ve Başvuru Formu

A101 yardım Kartı başvuru nasıl yapılır?

A101 yardım kartı başvurusu; Ülkemizin en çok tercih edilen zincir marketlerinden olan A101 geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımıza destek oluyor. Hayırsever vatandaşlar A101'den alacakları hediye çeklerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara hediye edebiliyor. Verilen yardım çeklerine sizin belirlediğiniz miktar kadar yükleme yapılıyor. Yazımızın içeriğinde A101 yardım kartı başvurusu nasıl yapılır, A101 market kartı nasıl alınır ve A101 yardım kartı ile ilgili birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

A101 Yardım Kartı Başvurusu Nasıl  Yapılır?

Kaliteli ve uygun ürünleri halka sunan A101, Yardım Kartı ile maddi sıkıntı çeken ailelerin yüzünü güldürdü. Temizlik ürünleri, gıda, bakliyat, manav ürünleri ve kırtasiye malzemeleriyle geniş ürün yelpazesi olan A101 sizlere uygun fiyata kaliteli hizmet vermektedir. A101 Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır; aslında daha yeni duyulmaya başlanan bir uygulamadır. A101 Yardım Kartı almak isteyen vatandaşlarımız diledikleri A101 marketeler giderek yardım kartlarını alabilirler. İhtiyaç sahibi vatandaşalar, hayırsever vatandaşların A101 kartına yüklediği miktar kadar alışveriş yapabilecekler. A101 yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız belediye, muhtarlık ve sosyal yardımlaşma vakıflarına gitmelidirler. Sonrasında başvurunuz değerlendirilmeye alınacak, yardım almaya hak kazanırsanız A101 yardım kartınıza bakiye yüklenecektir. Siz kartın içerisindeki bakiyeyi öğrenebilecek ve 30 gün içerisinde bu parayı kullanabileceksiniz. Eğer yardım kartı alıp ihtiyaç sahiplerine vermek itiyorsanız bu karta A101 marketlerindeki kasiyer arkadaşlardan edinebilirsiniz.

Market Yardım Kartı Başvuru Formu

Market Yardım Kartı Başvuru Formu; hayırsever iş adamları ve hayırsever vatandaşlarımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza el uzatıyor. Dar gelirli aileler ve hayırsever vatandaşalar arasında köprü görevi yapan A101 geçim sıkıntısı çeken ailelerin yüzünü güldürdü. A101 yardım kartına bağış yapacaksanız A101'den edinebilirsiniz. Fakat yardım almak için muhtarlık, belediye ve sosyal yardımlaşma vakıflarında form doldurmanız gerekmektedir. Market Yardım Kartı Başvuru Formunda hanenizde yaşayan kişi sayısı, mesleğiniz ve maddi geliriniz ile ilgili sorular bulunmaktadır. Başvuru formuna gireceğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Unutmamalıyız ki başvuru sonrası formumuz yetkili kişiler tarafından değerlendirilmeye alınmaktadır. Bu nedenle bilgilerin doğru olması önemlidir. Yanlış bilgilendirme yapan, ihtiyacı olmadığı halde kendisini ihtiyaç sahibi gibi gösteren kişiler yardım alırlarsa, sonrasında ihtiyaç sahibi olmadıklarının ortaya çıkması durumunda aldıkları yardımı faizi ile birlikte geri ödemek zorundadırlar. Aldıkları yardımı geri ödemeyen vatandaşlar ise hakkında yasal işlem başlatılır.

A101 Yardım Kartı Ne Kadar?

A101 yardım kartlarını alırken her hangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Kartı edinen kişi kendisinin belirlediği miktarda yükleme yapıp ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olabilirler. Alışveriş yapacak olan vatandaşlarımız alışverişe başlamadan önce kart limitlerini kasiyer arkadaşlardan öğrenebilir ve alışverişlerini ona göre yapabilirler.

A101 Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

A101 yardım kartındaki limiti ihtiyaç sahibi vatandaşalar istedikleri gibi kullanabilirler. Tek seferde kullanılacağı gibi ihtiyaç halinde birkaç kez de kullanılabilir. Kart bakiye sorgulamasını kasiyer arkadaşlar yapmaktadır. A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? A101 Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu

Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

A101 Hediye Kartı Nasıl Alınır?

A101 hediye kartı nasıl alınır? A101 hediye yardım kartı almak, herhangi bir A101 marketine giderek satın alabilirsiniz. Bu hediye kartı daha sonra ihtiyaç sahibi kişilere verebilirsiniz.

A101 Sosyal Yardım Kartı

A101 sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını gidermesi için destek oluyor. Sosyal yardım kartının içinde belirli bakiyeler bulunuyor. Bu bakiye miktarı kadar alışveriş yapılabilir. A101 sosyal yardım kartı içinde kartın tutarına göre değişmektedir. Kartlarda genellikle 50 TL, 100 TL, 150 TL ve 200 TL bakiye bulunmaktadır.

Market Yardım Kartı Telefon Numarası

Sosyal yardımlardan faydalanabilmeniz için öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız gerekmektedir. A101 Yardım Kartı

https://www.a101.com.tr/

almak isteyen vatandaşlarımız yetkili makamlara başvurularını yaptıktan sonra kartlarını alabilirler. Market Yardım Kartı Telefon Numarası bulunmamaktadır. Ancak başvuruyu gerçekleştirdiğiniz belediye binalarından detaylı bilgi alabilirsiniz. Sosyal yardımlar ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına ALO 153 Beyaz Masa hattından ulaşabilirsiniz.

A101 Yardım Kartı Limiti

A101 yardım kartı limiti yardım alacak ailenin genel bilgilerine göre değişmektedir. Başvuru formunda paylaştığınız bilgiler hanedeki kişi sayısı, meslek, ve muhtaçlık durumuna göre değişmektedir. Bağlı olduğunuz belediyenin bütçesine göre yardım kartlarına 100, 200, 300, 400 ve 500 TL gibi rakamlar yatmaktadır. Kartlara yatan yardımlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Züccaciye, alkol ve tütün ürünleri alamamaktadırlar.

Market Yardım Kartı Nasıl Alınır?

A101 yardım kartı nasıl alınır; ihtiyaç sahibi insanlara destek olmak isteyen vatandaşlarımız yardım kartlarına A101 maketlerden ulaşabilmektedir. Ancak yardım talebinde bulunacak olan vatandaşlarımız için aynı durum söz konusu değildir. Kart yardımı almak isteyen dar gelirli aileler başvuru yapmak zorundadır. A101 yardım kartı başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Market Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Market yardım kartı için gerekli belgeler bulunmaktadır. Başvuru esnasında belgelerinizin eksiksiz olması işlerinizin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olacaktır.

 • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgah belgesi
 •  Fakirlik belgesi(muhtarlıktan)
 • SGK’ dan alınması gereken gelir belgesi
 • İşsiz kişilerin SGK’ dan almaları gereken işsizlik belgesi
 • Mal beyanı

Sağlık sorunu olan vatandaşlarımızın sağlık kurulu raporu alması gerekmektedir. Engelli vatandaşlarımızdan engelli raporu istenmektedir. Üzerinize kayıtlı olan mal varlığınız bulunuyorsa, diğer sosyal yardımlardan faydalanamayacağınız gibi A101 market yardımından da faydalanamazsınız. Eşi vefat etmiş olan hiçbir gelire sahip olmayan dul kadınlardan ölüm raporu istenmektedir.

A101 Yardım Kartı Ne Zamana Kadar Geçerli?

A101 kartınızı aldıktan sonra istediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz. Limiti tek seferde bitirebileceğiniz gibi birkaç kez de kullanabilirsiniz. Limiti aşmanız halinde üstünü nakit olarak tamamlayabilirsiniz. Kartın içerisindeki limiti, kartı aldıktan sonra 1 yıl içerisinde kullanmanız gerekmektedir.

Market Yardım Kartı Nasıl Kullanılır?

A101 kartı için gerekli yerlere başvuru yaptıktan hak sahibi olmanız durumunda yardım kartına sahip olabilirsiniz. Market yardım kartı nasıl kullanılır kart sahipleri tarafından merak edilmektedir. Market yardım kartının kullanma aşamaları şöyledir;

 1. Bakiyeler. kartın tesliminden sonra yüklenir. ve kart kullanıma açılır.
 2. Kart sahibi ihtiyaçlarını belirler.(alkol ve tütün ürünleri hariç)
 3. Alışveriş tamamlanınca kart kasiyere verilir.
 4.  Kasiyer alışveriş tutarını A101 yardım kartından çeker ve alışveriş tamamlanır.
 5. Alışveriş limitiniz karttaki limiti aşması durumunda üzerini nakit olarak tamamlayabilirsiniz.

A101 Market Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Kaymakamlıkların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ihtiyaç sahibi insanlara destek olmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet amacıyla kart sistemi geliştirilmiştir.

 •  Eşi vefat etmiş kadınlar
 • Engelli ve yaşlı yardımı alan vatandaşlar
 •  Evde bakım aylığı alan kişiler
 • Yardıma ihtiyacı olan asker, gazi, şehit aileleri
 • İşsiz, muhtaç ve dar gelirliler
 • Doğal afetlere maruz kalmış kişiler
 • Aylık net kazancı asgari ücretin 1/3'ün altında olan aileler

Market yardımı alabilecek olan kişilerdir. Sizler içim market yardımı ile merak edilen soruları cevapladık. Yazımızın içeriğinde size yardımcı olacak bilgiler bulunmaktadır.

Devlet Ödemeleri yardım başvurusu için

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
55 Yorum