vgm burs başvurusu ve sonuçları

vgm burs başvurusu ve sonuçları
Vgm burs başvurusu ve VGM Burs SonuçlarıDar gelirli ailelerin çocukları ortaöğretim ve yükseköğrenim eğitimi görürken maddi sıkıntılar yaşayabilmektedir. Bu bağlamda birçok kurum ve kuruluş, dar gelirli ailelerin çocuklarına...

Vgm burs başvurusu ve VGM Burs Sonuçları

Dar gelirli ailelerin çocukları ortaöğretim ve yükseköğrenim eğitimi görürken maddi sıkıntılar yaşayabilmektedir. Bu bağlamda birçok kurum ve kuruluş, dar gelirli ailelerin çocuklarına burs vermektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü

de bu kuruluşlardan bir tanesidir. VGM burs sonuçları ise pek çok öğrenci tarafından merak edilmektedir. VGM tarafından dar gelirli ailelerin çocuklarına belirli tutarda burs verilmektedir. Bu bursun tutarı ortaöğretim öğrencileri için 100 TL, yükseköğrenim öğrencileri içinse 400 TL’dir. Başvurular genellikle ağustos ve eylül aylarında yapılır. Başvurular tamamlandıktan sonra 30 gün içerisinde sonuçlar yayınlanmaktadır. Burs sonuçlarını öğrenebilmek için Vakıflar Genel Müdürlüğü web sitesini ziyaret edebilir ve ilgili sayfaya göz atabilirsiniz. VGM Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak VGM Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

VGM Bursu Kimler Alabilir?

VGM bursu kimler alabilir sorusu pek çok kişi tarafından sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. VGM bursu yalnızca belirli şartları sağlayan öğrencilere verilmektedir. Bu şartlardan ilki ise dar gelirli olmaktır. Aşağıdaki kişiler başvuruda bulunarak Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden burs alabilmektedir.

  • Ortaöğretim veya yükseköğrenim kurumlarında eğitim gören dar gelirli öğrenciler
  • Sosyal güvenceye sahip olmayanlar
  • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
  • KYK dahil olmak üzere diğer devlet kurumlarından burs almayanlar
  • Muhtaçlık sınırının altında yaşayan ailelerin çocukları
  • Öksüz ve yetim öğrenciler
  • Engelli öğrenciler

Eğer sizler de yukarıda yer alan niteliklere sahipseniz, VGM tarafından verilen karşılıksız bursa başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sonuçları, başvurunun ardından yaklaşık 30 gün içerisinde sonuçlanmakta ve internet sitesi üzerinden sorgulanabilmektedir. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlandıysa, takip eden aylarda bursunuz hesabınıza yatırılacaktır.

VGM Burs Sonucu Ne Zaman Açıklanacak?

VGM burs sonucu ne zaman açıklanacak sorusu da pek çok kişi tarafından sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. 2022 yılı için burs başvurularının ne zaman başlayacağı ve sonuçların ne zaman açıklanacağı tam olarak belirtilmemiştir. Geçtiğimiz yıllardaki verileri göz önüne aldığımızda Ekim ayında başvuru sonuçlarının açıklanacağını tahmin edebiliriz. VGM burs sonuçları genellikle başvuru tarihleri sona erdikten sonra yaklaşık 30 gün içerisinde açıklanmaktadır. Ancak bu sürede bazı değişiklikler meydana gelebilir. Bu nedenle yakın zamanda yetkililer tarafından yapılacak olan açıklamaların takip edilmesi gerekecektir. Sizler de bu açıklamaları takip ederek burs sonuçlarının ne zaman yayınlanacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

VGM Sonuçları

VGM sonuçları her yıl ekim ve kasım ayları arasında açıklanmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen burslara başvuru yaptıysanız, başvuru sonucunun açıklanması ile birlikte kurum web sitesine giderek sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama işlemleri için T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi kullanabilirsiniz. Sonuçlar genellikle başvuru tarihlerinin sona ermesinden sonra 30 gün içerisinde açıklanmaktadır. Yoğunluğa bağlı olarak bu sürede değişiklikler meydana gelebilir. VGM burs başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler, takip eden aydan itibaren öğrencilik dönemleri boyunca burs alabilecektir. Burslar her bir öğrencinin hesabına yatırılacak ve ATM’lerden çekilebilecektir. Eğer sizler de ekonomik sıkıntılardan ötürü öğrenim görmekte zorlanıyorsanız, VGM tarafından her ay öğrencilere verilen karşılıksız burstan faydalanabilmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

VGM Burs Sorgulama

VGM burs sorgulama işlemleri, Vakıflar Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Burs sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle sonuçların açıklanmasını beklemeniz gerekecektir. Sonuçlar açıklandıktan sonra telefon veya bilgisayar tarayıcınızdan VGM web sitesine giderek sonuç ekranına tıklamalı ve giriş bilgilerinizi ilgili alana girmelisiniz. Sayfayı görüntülediğinizde ise bursunuzun nasıl sonuçlandığını kolayca öğrenebilirsiniz. Burs sonuçları ile alakalı herhangi bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, VGM bölge müdürlüklerine giderek veya kurumu telefonla arayarak itirazınızı iletebilirsiniz. Daha fazla bilgi alabilmek içinse yine kurum çağrı merkezini aramanız ve destek almanız mümkündür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.