Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru Formu
Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru FormuVakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru Formu. Devlet kurum ve kuruluşları, muhtaçlık sınırının altında yaşayan ve ekonomik yönden birtakım sıkıntılar çeken vatandaşlara...

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru Formu. Devlet kurum ve kuruluşları, muhtaçlık sınırının altında yaşayan ve ekonomik yönden birtakım sıkıntılar çeken vatandaşlara çeşitli yardımlar yapmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü

ise bu kurumlardan bir tanesidir. VGM, yardıma muhtaç vatandaşlara çeşitli yardımlar ulaştırarak onların ekonomik sıkıntılarını hafifletmeyi amaçlamaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü yardım başvuru formu ise bu yardımlara başvurabilmek için mutlaka doldurulmalıdır. Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olan bölge müdürlüklerine giderek sosyal yardım talebinde bulunmak istediğinizi belirtirseniz tarafınıza bir form verilir. Bu formda kişisel bilgileriniz ve ekonomik durumunuza yönelik birtakım sorular yer almaktadır. Bu soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde cevaplandırarak başvurunuzu başarıyla tamamlayabilirsiniz. Başvuru sonuçları ise 30 gün içerisinde tarafınıza iletilmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru Formu Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım
Başvuru Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardımlarına Nasıl Başvurulur?

Vakıflar Genel Müdürlüğü yardımlarına nasıl başvurulur sorusu, yardıma muhtaç vatandaşlar ve aileleri tarafından sıklıkla sorulur. VGM yardımlarına başvurabilmek için kullanabileceğiniz iki yol vardır. Bu yollar şunlardır:

 • 81 şehrin tamamında bulundan bölge müdürlüklerine giderek form doldurmak
 • Bölge müdürlüklerinden uzakta olunması durumunda posta ile gerekli evrakları göndermek

Bu yollardan dilediğinizi kullanarak Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sunulan yardımlara başvurmanız mümkündür. Bölge müdürlüklerine giderek form doldurmak, uzaklığınıza bağlı olarak birkaç saatinizi alacaktır. Ancak posta ile gerekli evrakları gönderdiğinizde bu süre birkaç güne kadar çıkabilir. Bu nedenle daha hızlı sonuç almak isteyen vatandaşların bölge müdürlüklerini ziyaret etmeleri gerekecektir.

Gelir Yuvan 7200 Tl Maddi Yardım Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu/ Tıklayın.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Sorgulama

Vakıflar Genel Müdürlüğü yardım sorgulama işlemi e-devlet üzerinden birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilir. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekecektir.

 • C. kimlik numarası ve şifre bilgileri ile e-devlet hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra üst sıralarda yer alan arama çubuğuna ‘’Vakıflar Genel Müdürlüğü’’ yazarak aratmalısınız.
 • Karşınıza çıkan ekrandan ‘’Kişi Yardım Bilgisi’’ sekmesine gitmelisiniz.

Bu adımları tamamladığınızda başvurunuza ait ilerlemeler karşınıza çıkacaktır. Eğer 30 gün geçmesine rağmen başvuru durumunuzda herhangi bir ilerleme olmuyorsa, cep telefonunuz aracılığıyla kurum yetkililerinden yardım alabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardımları Nelerdir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü yardımları nelerdir sorusu pek çok kişi tarafından sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. Günümüzde Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yardıma muhtaç ailelere ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara verilen yardımlar şunlardır:

 • Yoksulluk maaşı
 • Öğrenciler için eğitim desteği
 • Öğrenciler için burs yardımı
 • Aşevi hizmeti ve kuru gıda yardımı
 • Vakıf evi
 • Yurt içi ve yurt dışı kuru gıda yardımları

Sizlerin de gördüğü üzere VGM birçok alanda yardıma muhtaç vatandaşlara destek sunmaktadır. Bu yardımların her biri için ayrı ayrı başvuru oluşturmanız gerekebilir. Ancak bu başvurular içerisinden yalnızca bir tanesi onaylanabilir. Onaylanan başvurunun türüne göre ilerleyen süreçte tüm yardımlar tarafınıza ulaştırılacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü yardım alma şartları nelerdir sorusunun yanıtı da birçok kişi tarafından merak edilir. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden yardım alabilmek için şu şartları sağlamanız gerekir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Herhangi bir yerden gelir elde etmemek
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak
 • Üzerine kayıtlı taşınır veya taşınmaz mal bulunmamak
 • 65 yaşın üzerinde olup herhangi bir gelire sahip olmamak
 • Yetim ve öksüz çocuklar
 • Dar gelirli ailelerin yükseköğrenim gören çocukları

Eğer sizler de yukarıda verilen şartları sağlıyorsanız, Vakıflar Genel Müdürlüğü yardımlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sonucu, sisteme kayıtlı cep telefonunuza 30 gün içerisinde iletilecektir. Onaylanan başvurular için bölge müdürlüklerine tüm sorularınızı iletmeniz mümkündür.

Gelir yuvan ve Gelirim Evden sosyal yardım başvurusu için hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum