Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru formu
Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Formu. Vakıf Gıda Yardımı Nedir? Vakıflar...

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Formu. Vakıf Gıda Yardımı Nedir? Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımından Kimler Faydalanabilir? Devlet kurum ve kuruluşları, yardıma muhtaç vatandaşlara çeşitli yardımlar ulaştırarak onların geçimini sağlamayı hedeflemektedir. Muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara yardımda bulunan kurumlardan bir tanesi de Vakıflar Genel Müdürlüğü’dür. Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu ise pek çok kez sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü her ilde bir bölge müdürlüğü oluşturmuştur. Bu bölge müdürlüklerine giderek form doldurabilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda posta yoluyla da gereken belgeleri göndererek başvuruda bulunmanız mümkündür. Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar; makarna, mercimek, bulgur ve pirinç gibi kuru gıda yardımı alabilecektir. Yardımlar belirtilen tarih aralığında tarafınıza teslim edilmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Formu

VGM

’den gıda yardımı talebinde bulunabilmek için Vakıflar Genel Müdürlüğü kuru gıda yardımı formu mutlaka doldurulmalıdır. Bu formu doldurabilmek için bulunduğunuz şehirdeki bölge müdürlüğüne gitmeniz gerekir. Bu hizmet binasına giderek sizlere verilen formu doldurabilir ve başvurunuzu iletebilirsiniz. Aynı zamanda bölge müdürlüğüne gidemeyecek kadar uzaklıktaysanız, posta yoluyla gereken belgeleri teslim etmeniz mümkündür. Formu doldururken dikkat etmeniz gereken birçok durum bulunur. Formda yer alan bilgileri kendinize göre doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Herhangi bir bilgiyi yanlış doldurmanız durumunda başvurunuz işleme alınmayabilir. Ayrıca vereceğiniz iletişim bilgilerinin kendinize ait olması da son derece önemlidir. Başvuru sonucu bu iletişim bilgilerine göre tarafınıza iletilecektir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/vakiflar-genel-mudurlugu-burs-basvurulari/ Tıklayın

Vakıf Gıda Yardımı Nedir?

Vakıf gıda yardımı nedir sorusu günümüzde pek çok kez sorulmaktadır. Vakıf gıda yardımı, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara verilen bir sosyal yardım türüdür. Bu yardım paketinin içerisinde yer alan ürünler şunlardır:

 • Makarna
 • Bulgur
 • Salça
 • Pirinç

Yukarıda yer alan malzemelerle birlikte 15 kalemden oluşan ürünler, yardıma muhtaç ailelere ulaştırılmaktadır. Ayrıca aile içerisinde yer alan bireylerin sayısı da bu yardım miktarını etkiler. Yardım miktarları ise şöyle sıralanabilir:

 • 1-2 kişilik aileler için 14 kg koli
 • 3-4 kişilik aileler için 21,5 kg koli
 • 5 ve daha fazla kişilik aileler için 28,5 kg koli

Bu koliler her ay yardıma muhtaç ailelerin evlerine kadar görevli kişiler tarafından taşınmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımını kimler alabilir sorusunun yanıtına gelecek olursak, aşağıdaki nitelikleri taşıyan kişiler gıda yardımından faydalanabilmektedir.

 • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
 • Sosyal güvencesi bulunmayanlar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • 65 yaş üzeri olup bir gelire sahip olmayanlar
 • Afetzedeler
 • Engelliler
 • Eşi vefat eden dul ve gelirsiz kadınlar

Eğer sizler de yukarıda sıralanan niteliklere sahipseniz, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen gıda yardımına başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunun ardından gerekli incelemeler yapılacak ve kısa süre içerisinde tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda başvuru formu doldurularak bu kurumdan kuru gıda yardımı almak mümkündür. Bu formu doldurabilmek için size en yakın bölge müdürlüğünü ziyaret etmeniz gerekir. Burada size bir form verilecek ve doldurmanız istenecektir. Formda yer alan bilgileri eksiksiz bir biçimde doldurarak başvuruyu tamamlamanız mümkündür. Başvuru formunu kendinize ait olan bilgiler ile doldurmanız şarttır. Başkası adına form doldurmak, başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Formu teslim ettikten sonra yaklaşık 30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılır. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda takip eden ay içerisinde yardımlarınız adresinize kadar gönderilecektir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımı Başvuru Sorgulama

Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımı başvuru sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlem için aşağıda verilen adımları takip etmeniz gerekir.

 • C. kimlik numarası ve şifre bilgileri ile e-devlet hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Arama kısmında ‘’Vakıflar Genel Müdürlüğü’’ yazarak aratmalısınız.
 • Karşınıza gelen ekrandan ‘’Kişi Yardım Bilgisi Sorgulama’’ sekmesine tıklamalısınız.

Buraya kadar yaptığınız işlemler sonucunda karşınıza sorgulama ekranı gelecektir. Bu ekrandan başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenmeniz mümkündür. Genellikle olumlu sonuçlanan başvuruların ardından kişinin cep telefonu numarasına bir kısa mesaj gönderilir. Gönderilen bu kısa mesajda yapmanız gereken işlemler sıralanır. Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde ise en kısa sürede yardım tarafınıza ulaşacaktır.

Evde İş Yaparak Para Kazanmanız Mümkün. Gelirim evden ve Gelir Yuvan İş Fikirleri İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum