Türkiye Aile Destek Programı Başvuru. Türkiye aile destek programı devam ediyor ne demek?

Türkiye Aile Destek Programı Başvuru. Türkiye aile destek programı devam ediyor ne demek?
Türkiye Aile Destek Programı BaşvuruTürkiye aile destek programı devam ediyor ne demek? Aile destek yardımı, aile destek programı başvuru nasıl yapılır, aile destek programı, sosyal yardım başvurusu, yardım başvurusu, doğalgaz...

Türkiye Aile Destek Programı Başvuru

Türkiye aile destek programı devam ediyor ne demek? Aile destek yardımı, aile destek programı başvuru nasıl yapılır, aile destek programı, sosyal yardım başvurusu, yardım başvurusu, doğalgaz yardımı, elektrik yardımı Türkiye Aile Destek Programı Başvuru. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ekonomik anlamda zor günler geçiren dar gelirli ailelerin ekonomik sıkıntılarını hafifletmek amacıyla çeşitli sosyal yardımlar sunmaya başlamıştır. Türkiye Aile Destek Programı Başvuru. Bu sosyal yardımlara ulaşmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler ise Türkiye aile destek programı başvuru işlemleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istemektedir. Bu programdan yalnızca muhtaçlık sınırının altında yaşayan aileler faydalanabilir. Temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan aileler, bakanlık tarafından verilen sosyal yardımlara başvuruda bulunabilmek için e-devlet sistemini kullanabilirler. Bu yardımlar, ailenin muhtaçlık durumu göz önünde bulundurularak aylık 450 TL ile 600 TL arasında değişiklik göstermektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan aileler 12 ay süreyle bu yardımdan faydalanabilecektir. Aile Destek Programı Başvuru Nedir Nasıl Başvuru Yapılır Aile Destek Programı Başvuru
Nedir Nasıl Başvuru Yapılır

Türkiye Aile Destek Programı Devam Ediyor Ne Demek?

Türkiye aile destek programı devam ediyor ne demek sorusu, bu programa başvuruda bulunmak isteyen aileler tarafından sıklıkla sorulur. Eğer girdiğiniz herhangi bir internet sitesinde veya başvuru ekranında ‘’Türkiye aile destek programı devam ediyor’’ ibaresi ile karşılaştıysanız, bu durum programın sonlandırılmadığını ve başvuru için açık olduğunu göstermektedir. Program devam ettiği için başvuru işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak bu durumda aceleci davranmanız ve bir an önce başvurunuzu tamamlamanız gerekecektir. Başvuruların ne zaman sonlandırılacağı hakkında net bir bilgi yoktur. Başvuru sırasında sizlerden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz durumunda başvurunuz alınacak ve 30 gün içerisinde tarafınıza bilgi verilecektir.

Türkiye Aile Destek Programı Şartları Nelerdir?

Türkiye aile destek programı şartları nelerdir sorusu, bu yardıma başvurmak isteyen dar gelirli aileler tarafından sorulmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bu yardıma başvurabilmek için şu şartları taşımanız gerekir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Sosyal güvenceye sahip olmamak ve gelir elde etmemek
 • Taşınır veya taşınmaz mala sahip olmamak
 • Ekonomik açıdan muhtaçlık sınırının altında yaşam sürdürmek
 • Başka kurum ve kuruluşlardan yardım almamak
 • Temel ihtiyaçları karşılayamıyor düzeyde olmak

Yukarıda sıralanan şartları taşıyan vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvuruda bulunarak aile yardımı alabilmektedir. Sizler de bu şartları taşıyorsanız, e-devlet kanalı üzerinden dakikalar içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Aile Destek Programına Kimler Başvuru Yapabilir?

Türkiye aile destek programına kimler başvuru yapabilir sorusunun yanıtına gelecek olursak, aşağıda sıralanan kişiler aile destek programına başvuruda bulunabilmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan dar gelirli aileler
 • Sosyal güvenceye sahip olmayan ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan aileler
 • Gelir elde edilen bir işte çalışmayan ve başka kurumdan yardım almayan aileler
 • %40 üzeri engelli olan ve bu nedenden ötürü çalışamayan vatandaşlar
 • Dul kadınlar ve yetimler
 • Bakacak kimsesi olmayan yaşlılar
 • Afetzedeler

Yukarıda sıralanan kişiler başvuruda bulunarak aile destek programı kapsamında sosyal yardım alabilirler. Tüm bunların yanı sıra hane toplam geliri asgari ücretin üçte birinden az olan aileler de sosyal yardımlara başvuruda bulunabilmektedir.

Türkiye Aile Destek Programı Kabul Edildi Ne Demek?

Türkiye aile destek programı kabul edildi ne demek sorusu ise başvuru sorgulama işlemleri sırasında bu ibare ile karşı karşıya kalan vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulur. Eğer başvuru durumunuzu sorgularken ‘’Kabul edildi’’ ibaresi ile karşılaştıysanız, bu durum başvurunuzun incelenip kabul edildiği anlamına gelir. Başvurusu kabul edilen vatandaşlar programdan faydalanabilmektedir. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda takip eden ay içerisinde ilk yardımınız

PTT

hesabınıza yatırılacaktır. PTT tarafından bir SMS aldıktan sonra kimliğiniz ile birlikte hizmet noktalarına giderek yatırılan tutarı nakit para şeklinde çekebilirsiniz. Ancak 30 gün geçmesine rağmen herhangi bir geri dönüş alamadıysanız, 144 numaralı sosyal yardım hattını arayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Türkiye Aile Destek Programı Parası Ne Zaman Yatacak?

Türkiye aile destek programı parası ne zaman yatacak sorusunun yanıtına gelecek olursak, yardım tutarı başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların hesabına takip eden ayların ilk 15 günü içerisinde yatırılmaktadır. Ancak yoğunluğa bağlı olarak bu sürelerde birtakım değişiklikler yaşanabilir. İlk yardımlar ise onay mesajının geldiği tarihi takip eden 30 gün içerisinde yatırılmaktadır. Aile destek programı kapsamında yardım almaya hak kazanmanıza rağmen hesabınıza paranız yatmıyorsa, cep telefonunuzdan 144 numaralı hattı arayarak bilgi alabilirsiniz. Bu hat, sosyal yardım almak isteyen veya başvuruda bulunan vatandaşlara bilgi verilebilmesi amacıyla oluşturulmuştur.

Aile Destek Programı Nedir?

Aile destek programı nedir sorusu, dar gelirli vatandaşlar tarafından sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. Aile destek programı, T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan bir çeşit sosyal yardım paketi olarak bilinir. Bu programdan faydalanabilmek için ailelerin muhtaçlık sınırının altında yaşaması veya özel bir durumdan ötürü gelir elde edememesi şarttır. Aile destek programı kapsamında 4 milyon aileye aylık 600 TL sosyal yardım yapılır. Bu yardımlara ulaşmak isteyen ailelerin başvuruda bulunması şarttır. Yardım tutarı her ay başvuru sahibinin PTT hesabına yatırılır. T.C. kimlik kartı ile PTT şubelerine gidilerek bu tutar çekilebilir.

Aile Destek Programı Bitti mi?

Aile destek programı bitti mi sorusu, Aile destek programından faydalanmak isteyen aileler tarafından sorulmaktadır. Aile destek programı 12 ay boyunca sürecek olan bir hizmettir. Bu nedenle başvurular hala açıktır. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle e-devlet hesaplarına giriş yapmalı ve ardından bakanlığa ait hizmet sayfasına gitmelidir. Bakanlığa ait olan hizmet sayfası ziyaret edildikten sonra ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu’’ sekmesine tıklanmalıdır. Bu sekmede yer alan bilgiler kontrol edildikten sonra ‘’Başvur’’ butonuna tıklayarak başvuru sonlandırılabilir. Başvuru sonuçları, başvuru tarihinden itibaren 30 gün içerisinde kişinin cep telefonuna kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Daha fazla bilgi için ALO 144 numaralı sosyal yardım hattı aranabilir.

Gelirim Evden İş Fikirleri İçin Hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum