Sosyal Yardım Bilgisi Bulunamamıştır Ne Demek? Sorgulama ve Telefon Numarası

Sosyal Yardım Bilgisi Bulunamamıştır Ne Demek? Sorgulama ve Telefon Numarası
Sosyal Yardım Bilgisi Bulunamamıştır Ne Demek? Sorgulama ve Telefon Numarası. Sosyal Yardım Bilgisi Bulunamamıştır Ne Anlama Gelir? Sosyal yardım bilgisi bulunamamıştır; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi...

Sosyal Yardım Bilgisi Bulunamamıştır Ne Demek? Sorgulama ve Telefon Numarası. Sosyal Yardım Bilgisi Bulunamamıştır Ne Anlama Gelir? Sosyal yardım bilgisi bulunamamıştır; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi olan ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması için sosyal destek paketleri oluşturulmuştur. 1100 TL olarak belirlenen sosyal destek paketlerinin başvuru ile dağıtılıyor olması üzerine pek çok belediye ve kuruma sosyal destek paketi başvurusu gelmiştir. Bu başvurular kısa bir değerlenme sürecinin ardından olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuçlandırılmaktadır.

Sosyal Yardım Bilgisi Bulunamamıştır Ne Demek?

Sosyal yardım bilgisi bulunamamıştır uyarısı ise pandemi sürecinde verilen yardımlarına herhangi bir başvuru gerçekleştirilmediğini belirtmektedir. Ancak sosyal destek paketine başvurulmasına rağmen bu uyarı ekranda yer alıyorsa bu durum da kişinin sosyal yardım başvurusunun olumsuz sonuçlandığını göstermektedir. Sosyal destek paketinden yararlanmak ve değişen şartlar doğrultusunda yeniden şansını denemek isteyen kişiler sosyal yardım bilgisi bulunamamıştır ne anlama gelir? Sorusunun cevabını öğrendikten sonra yeniden başvuru gerçekleştirebilir. Bu durum bireylerin yeniden şansının denemesine ve ihtiyacını belirterek sosyal yardım paketinden yararlanmasına yardımcı olmaktadır.

Sosyal Yardım Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım bilgisi sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet'e giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

bölümünden yapabilirsiniz.

Sosyal Yardım Bilgisi Telefon Numarası

Sosyal yardım bilgisi telefon numarası Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi ALO 170 olarak bilinmektedir. ALO 170'i arayarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Yardım Bilgisi Bulunamamıştır Ne Anlama Gelir?

Sosyal yardım bilgisi bulunamamıştır bilgisinin görülmesi üzerine yeniden başvuru yapılması gerekmektedir. Maddi durumunuz yetersizse ve önceki başvurunuza oranla durumunuzda bir değişiklik bulunuyorsa yeniden başvuru yapmanız durumunuzun değerlendirilmesi açısından oldukça önemlidir. Başvurular kimi zaman başvuru formunun eksik doldurulmasından kimi zaman ise yanlış bilgi içermesinden dolayı olumsuz değerlendirilmektedir. Bu gibi durumlarda sosyal yardıma yeniden başvurmak sürecin olumlu devam etmesi için önemlidir.

E-Devlet’te Sosyal Yardım Görünmüyor

Sosyal yardım talebinde bulunan kişiler zaman zaman E-Devlet’te sosyal yardım görünmüyor şikayetinde bulunmaktadır. Öncesinde onay alınmasına rağmen sosyal yardım sistemde görünmüyorsa şikayet oluşturulması mümkündür. Örneğin yardım isteğiniz onaylanmış ve 1100 TL Pandemi sosyal yardım paketi almaya hak kazanmışsanız sonrasında sisteminizde hak kazandığınız görünmüyorsa şikayetçi olmanız mümkündür.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


E-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Sosyal Yardım Başvurusu Nedir? Ne Kadar? Başvuru Formu ve Sorgulama


Kimi zaman şikayet sonrasında sistem hatası düzeltilirken kimi zaman ise kurum yanlış bilgi verilmesi sebebiyle verilen hakkı iptal edebiliyor. Bu gibi durumlarda yanlış bilgi verilmesi ya da başvuru sahibinin şartlarının değişmesi sebebiyle destek paketi hakkının iptal edilebildiği bilinmektedir. Daha önce ekranınızda hak kazandığınızın bildirimini gördüyseniz sonrasında bilgilerinizi yeniden gözden geçirerek şikayette bulunabilirsiniz. Sosyal Yardım Bilgisi Bulunamamıştır Ne Demek? Sorgulama ve Telefon Numarası

Sosyal Yardım Başvuru Durumu Uygun Ne Demek?

Sosyal yardım başvuru durumu uygun ekranı ile karşılaşan kişiler sosyal yardım almaya hak kazanmışlardır. Bu uyarı başvurularının incelendiğini ve olumlu sonuçlandığını ifade etmektedir. Kısa süre içerisinde 1100 TL pandemi yardımı hesabınıza  yatırılacaktır.

Pandemi Süreç Devam Ediyor Ne Demek?

1100 TL sosyal yardım ödemesine başvuru gerçekleştiren kişiler pandemi süreç devam ediyor ne demek sorusunun cevabını araştırmaktadır. Pandemi süreç devam ediyor uyarısı başvurunuzun iletildiğini ancak yoğunluk sebebiyle inceleme sürecinin devam ettiğini belirtmektedir. Bu bildirim ile karşılaştığınızda sırada olduğunuzu bilerek yeniden başvuru gerçekleştirmenize gerek yoktur.

Sosyal Yardım Ödemeniz Hazırdır Ne Demek?

1100 TL pandemi sosyal yardım başvurusu gerçekleştiren kişilerin gördüğü sosyal yardım ödemeniz hazırdır bilirimi ödemenin kısa süre içerisinde hesabınıza yatırılacağını belirtmektedir. Örnek olarak 1100 TL olan pandemi sosyal yardım başvurusu sorgulamasını gerçekleştirdiğinizde sosyal yardım ödemeniz hazırdır bildirimi ile karşılaşıyorsanız ödemeniz kısa sürede PTT hesabınıza yatırılacaktır. Ödemeler belirli aralıklarla gerçekleştirildiği için ödeme süreci değişiklik göstermektedir. Bu gibi durumlarda herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına sık sık kontrol etmeniz önerilmektedir. E-devlet sistemi üzerinden başvurunuzun güncel durumunu kontrol edebilir ve herhangi bir sorun olması durumunda şikayette bulunabilirsiniz. E-devlet sisteminde tüm durumlar göz önünde bulundurulmakta ve başvuru süreci hakkında güncel bilgiler verilmektedir.

Pandemi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen pandemi destek paketine başvuru yapmak son derece kolaydır. İlk olarak e-devlet şifreniz ile e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet sistemine giriş gerçekleştirdikten sonra pandemi destek kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Bu aşamada vatandaşların formu eksiksiz bir şekilde doldurması son derece önemlidir. Pandemi sürecinde mağduriyet yaşayan kişiler bu kısmı eksiksiz bir şekilde tamamlayarak başvurusunu tamamlayabilmektedir.  Ancak pandemi sürecinde iki kez sosyal destek alan kişilerin yeniden destek alması mümkün değildir. Bu duruma göre sosyal destek paketinden en fazla iki kez yararlanılabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra bazı meslek grupları da sosyal destek ödemesine başvuru gerçekleştirememektedir. Bu meslek gruplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • İşsizlik maaşı alan kişiler,
 • SGK üzerinden gelir sahibi olanlar,
 • Emekliler,
 • İŞKUR aracılığıyla kısa çalışma ödeneği ödemesi alanlar,
 • 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu 4C maddesine sahip olan memurlar,
 • 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu 4A maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

Pandemi Sosyal Destek Ödemesi Kimlere Verilir?

Pandemi sosyal destek ödemesi kimlere verilir sorusunun cevabı pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Sosyal yardım alacak olan kişiler ihtiyaç sahibi olmak zorundadır. Bu nedenle öncelik verilen kişiler yoksul, kimsesiz, şehit ve gazi yakını ve ihtiyaç sahibi kişilerdir. Yani herhangi bir şekilde geliri olmayan, yardıma ihtiyacı olan ve ayık geliri asgari ücretin üçte biri olan kişiler sosyal yardım paketlerine başvuru gerçekleştirebilmektedir. Bu nedenle SED yardımı almak isteyen kişilerin başvuru gerçekleştirerek yardımlardan faydalanması mümkündür. Başvurunuzu gerçekleştirerek gıda ve erzak yardımı, maddi destek, giysi yardımı başta olmak üzere pek çok yardım alabilirsiniz. Pandemi sosyal destek ödemesi alabilecek kişiler aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Muhtaç kişiler,
 • Muhtaçlık sınırı altında aylık geliri olan kişiler,
 • Engelliler,
 • Kronik hastalığı bulunan kişiler,
 • Afetzedeler,
 • Gelirsiz kişiler,
 • Yetimler,
 • Öksüzler,
 • 65 yaş üstü vatandaşlar,

Pandemi sosyal destek ödemesi başvurusu gerçekleştirebilmektedir. Ancak sosyal destek başvurusu gerçekleştirmek için muhtaçlık sınırının altında olmasına rağmen üzerine kayıtlı mal varlığı olan kişilerin sosyal destek yardımlarından yararlanması mümkün değildir.  Sosyal yardımdan yararlanmak isteyen kişilerin özellikle üzerine kayıtlı herhangi bir mal varlığının bulunmaması son derece önemlidir.

PTT Yardım Parası Sorgulama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1100 TL pandemi yardımının sorgulaması e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir. İhtiyaç sahipleri e-devlet sistemine giriş gerçekleştirerek yardım ödemelerinin durumunu kontrol edebilmektedir. PTT yardım parası sorgulama işlemi için sistemde farklı bir bölüm yer almaktadır.  Peki, sosyal yardım nedir?

Sosyal Yardım Nedir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kaymakamlıklar, belediyeler, T.C Vakıfları ve genel müdürlükler tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen yardıma sosyal yardım denilmektedir. İhtiyaç sahiplerine sunulan sosyal yardımlar kimi zaman maddi olurken kimi zaman ise eşya, mobilya, kömür, odun, elektrik, burs, eğitim yardımı olabilmektedir.  Tüm bu yardımlar maddi olsun ya da olmasın sosyal yardım olarak sınıflandırılmaktadır.  Çeşitli kurumlara başvuru gerçekleştirerek alabileceğiniz sosyal yardımlar aşağıdaki şekildedir.

 • Giysi yardımı,
 • Para yardımı,
 • Eşya yardımı,
 • Gıda ve erzak yardımı,
 • SED yardımı,
 • Elektrik tüketim desteği,
 • Şartlı eğitim ve sağlık yardımı,
 • Kronik hastalığı bulunan kişiler için elektrik tüketim desteği,
 • Kira yardımı,
 • Aşevi yardımı,
 • Yeni doğan bebekler için bebek paketleri,
 • Muhtaç ailelere maddi desek,
 • Şehit, gazi ve asker yakınlarına maddi yardım,
 • Dul kadınlar, öksüz ve yardıma muhtaç olan kişiler için maddi yardım,
 • Kira yardımı,
 • Elektrik yardımı,

Sosyal yardım paketleri arasında yer almaktadır. Bu yardım paketlerini sunan kurumlara başvuru gerçekleştirerek istediğiniz yardım paketini talep edebilirsiniz.

Sosyal Yardım Kimlere Verilir?

Sosyal yardım, yardıma ihtiyacı olan ve maddi geliri yaşam standartlarını karşılamayacak durumda olan kişilere verilir.  Yoksul, ihtiyaç sahibi ve maddi yeterliliği bulunmayan kişiler sosyal yardım talebinde bulunabilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.