Öğrenci Ulaşım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? Başvuru Formu

Öğrenci Ulaşım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? Başvuru Formu
Ulaşım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? Başvuru Formu. Öğrenciler Eğitim Öğretim Süresi boyunca Ulaşım, barınma ve gıda ihtiyaçlarına ulaşmakta güçlük çekmektedir. Öğrenci Ulaşım Desteği Başvurusu...

Ulaşım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? Başvuru Formu. Öğrenciler Eğitim Öğretim Süresi boyunca Ulaşım, barınma ve gıda ihtiyaçlarına ulaşmakta güçlük çekmektedir. Öğrenci Ulaşım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır Kimlere Verilir Başvuru Formu Öğrenci Ulaşım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır Kimlere Verilir Başvuru Formu Bazı belediyeler, Vakıflar ve iş adamları bu öğrenci giderlerine destek olmaktadır. Bir çok vakıf ve belediye Öğrenci ulaşım desteğine katkı sağlamaktadır. Bu haberimizde bundan bahsedeceğiz.

Ulaşım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenci

Ulaşım Desteği

ne Başvurmak isteyenler, ulaşım desteği veren vakıflar, belediyeler ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına Başvuruda bulunabilirler. Başvuru yaptığınızda, İkamet ettiğiniz yerde siz veya aileniz almış olduğunuz bilet ile birlikte (Online aldıysanız, bilet ekran görüntüsü de olur) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekiyor. Almış olduğunuz bileti, öğrenci belgenizi ve Kimliğinizi göstereceksiniz. Yaş Sınırı 25. Ulaşım Desteği yardımından 25 yaş altı faydalanabilmektedir.

Ulaşım Desteği Yardımı Nereye Yatıyor?

Biletiniz ile ulaşım desteği yardımına başvurduğunuzda, sizden IBAN numarası istenecektir. Vermiş Olduğunuz IBAN Numarasına Ulaşım Desteği Yardımı Gönderilecektir.

Ulaşım Desteği Ne Kadar Veriliyor?

2023 Yılı İçin Üst Limit 750 TL Olarak veriliyor. Yılda 2 defa bu destek veriliyor. Toplamda 3 Bin TL olarak verilmektedir.

Ulaşım Desteği Kimlere Verilir?

  • Ulaşım Desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler, Türkiye sınırları içinde, ailelerinin yaşadığı ilden farklı bir ilde örgün eğitim görmelidir.
  • Destekten yararlanacak öğrenciler 25 yaşını aşmamış olmalı ve Türk vatandaşı olmalıdır.
  • Ulaşım desteği kapsamında, öğrencilere yılda iki kez ailelerinin yanına gitmek ve iki kez okullarına dönmek üzere toplam dört bilet sağlanır.
  • Sağlanan bu biletlerde, belirlenen tek yön bilet vasıta üst limit tutarı dikkate alınır. Bu tutarı aşan bilet fiyatları kapsam dışıdır.

Kısacası, bu destek, belirli kriterlere uyan öğrencilere aileleri ile buluşmalarını ve eğitimlerine devam etmelerini kolaylaştırmak amacıyla ulaşım desteği sunmaktadır.

Ulaşım Desteği Başvurusu İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/ulasim-destegi/ Tıklayın Devlet Ödemeleri

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum