Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu ve Sorgulama

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu ve Sorgulama
Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu ve Sorgulama. Muğla Büyükşehir Belediyesi yakacak, gıda, erzak, para yardım başvurusu.Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu ve Sorgulama;...

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu ve Sorgulama. Muğla Büyükşehir Belediyesi yakacak, gıda, erzak, para yardım başvurusu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu ve Sorgulama; Son zamanlarda yapılan Kara Kış Destek paketlerine bir yenisi daha eklendi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Osman Gürün, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ‘Kara Kış Destek Paketi’ uygulamasını başlattıklarını sosyal medya üzerinden açıkladı. 1100 TL’lik gıda ve yakacak yardımında bulunacaklarını ifade eden Sayın Başkan Osman Gürün, zorlu kış şartlarında, vatandaşlara destek olacak önlemler aldıklarını söyledi.

Sayın Gürün, paketin içinde eğitim, barınma ve  sağlık yardımlarının yanında üreticilere de bir çok farklı yardımlar ile kış desteklemeleri yapacaklarını belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muğla Büyükşehir Belediyesi "Kara Kış Destek Paketi" başvuruları ihtiyaç sahibi kişilerin kendisi tarafından yapılması gerekmektedir. Başvurular Muğla Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım yönetmeliğine göre Sağlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne, veya 444 48 01 Numaralı çağrı merkezleri üzerinden yapılmalıdır.

Durum Tespit Raporu neticesinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet etmek kaydıyla yardım yapılabilir. Hazırlanacak sosyal inceleme raporuna ve/veya durum tespit raporuna göre müracaatı olan veya olmayan ihtiyaç sahiplerinin ne tür yardım modelinden yararlanacağı belirlenir.

Yapılan başvuru sonrasında, sosyal yardım almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerinin sistemde kayıtlı olan iletişim bilgilerinden ulaşım sağlanıp bilgi verilecektir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Sorgulama

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Sorgulama; yardım başvurusu sorgulama işlemleri olarak çağrı merkezini arama yapabilirsiniz.

Yaptığınız başvuru uzun süre boyunca geri dönüş sağlanmamışsa durumu çağrı merkezi numarası olan 444 48 01 telefon numarasından arama sağlayarak yaptığınız başvuruyla ilgili sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi Talep/Başvuru linkini tıklayarak istenilen kişisel bilgileri doldurup sorgulama yapabilirsiniz.

Yardım başvurusunda yer alan başvuran kişiye ait sorgulama işlemleri için bilgiler istenerek sistem üzerinden kontrol edilecektir. Gerekli kontrol yapıktan sonra bilgilendirme yapılacaktır.

Ayrıca Muğla Belediyesine ait resmi internet sitesinden yardım başvurularınızın sorgulamasını yapabilirsiniz.

Başvurular azami olarak 15-30 gün süren inceleme sonucunda netlik kazanmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu; yardım başvuru formu yardım başvurusu yaptığınızda doldurulan formlardandır.

Görüşme sırasında hangi sosyal yardımdan faydalanmak istediğinizi belirtmeniz halinde ona göre  sosyal yardım formu olarak çağrı merkezi tarafından doldurulacaktır. Yardım başvurusu yapan kişiye sorular sorularak, verdiği cevaplar sisteme aktarılmaktadır.

Başvuru formunda yer alan bilgiler olarak başvuran kişiye ait kimlik bilgileri, adres ve iletişim bilgileri, mesleği gibi bilgiler istenerek sisteme iletilmektedir. Yer alan başvuruya göre maddi durum bilgisi ve aile çocuk sayısına göre de bilgiler istenmektedir.

Bu bilgileri verdikten sonra sisteme başvurunuz sağlanacaktır. Başvurunuz verilen iletişim bilgileri üzerinden ulaşım sağlanarak bilgilendirilecektir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Telefon Numarası ve İletişim

Başvurular Büyükşehir Belediyesi 444 48 01 numaralı çağrı merkezi üzerinden yapılabiliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Şartları Nelerdir?

  • Sosyal yardım talebi dilekçesi
  • T.C. Kimlik kart ve fotokopisi
  • Mernis veri tabanında yer alan ikametgâh belgesi
  • Muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi
  • Kent bilgi sisteminden alınacak olan detaylı muhatap listesi.
  • Engelli olması durumunda engelli raporu.
  • Kronik hasta olması durumunda sağlık kurulu raporu.
  • Doğal afetlere uğrayanlar için durumunu belgeleyen yetkili resmi kurumlardan alınacak rapor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Kimlere Verilir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Kimlere Verilir? Muğla Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından faydalana bilmek için öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız gerekmektedir. İhtiyaç sahibi olmanız durumunda bunu muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi ile ispatlamanız gerekir.

Hiçbir sosyal güvencesi, hiç bir geliri olmayan veya asgari seviyede geliri, malı ve kazancı bulunmayan kişiye, kimsesi olmayan yaşlı, öksüz, yetim, dul, engelli, kalacak yeri olmayan insanlar ile şiddet mağduru olduğu tespit edilen kadınları ve çocukları sosyal yardım alabilirler.

Aylık gelirleri yardımın yapılacağı yıl için Bakanlar Kurulunca tespit edilen net asgari ücretin en fazla yarısı kadar gelire sahip olan kişiler sosyal yardımlardan faydalana bilir.

Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeni ile toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılama güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişiler bu sosyal yardımlardan yararlana bilir.

Yazımızın içeriğinde Muğla Büyükşehir Belediyesi "Kara Kış Destek Paketi" ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar ile ilgili merak edilen soruları sizler için cevaplamaya ve sizlere bilgi vermeye çalıştık.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları ile ilgili detaylı bilgiye 444 48 01 Numaralı telefon numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.