Mavi Masa Nedir? Mavi Masa Yardımları Nelerdir? Mavi Masa Başvuru Nasıl Yapılır?

Mavi Masa Nedir? Mavi Masa Yardımları Nelerdir? Mavi Masa Başvuru Nasıl Yapılır?
Mavi Masa Nedir?Özellikle Ankara’da ikamet eden vatandaşlar, Mavi Masa nedir sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. 2003 yılında kurulan ve günümüzde hala hizmet vermeye devam eden Mavi Masa, Ankara ilinde ikamet eden vatandaşların...

Mavi Masa Nedir?

Özellikle Ankara’da ikamet eden vatandaşlar, Mavi Masa nedir sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. 2003 yılında kurulan ve günümüzde hala hizmet vermeye devam eden Mavi Masa, Ankara ilinde ikamet eden vatandaşların Ankara Büyükşehir Belediyesine ulaşabilmek için kullandıkları bir iletişim aracıdır. Mavi Masaya bağlanmak isteyen vatandaşların cep telefonu ile ALO 153 numaralı hattı aramaları yeterli olacaktır. Mavi Masa hattı üzerinden 7/24 soru, görüş ve önerilerinizi belediye personellerine iletmeniz ve anında yanıt almanız mümkündür. Aynı zamanda Mavi Masaya ulaşmak isteyen vatandaşlar SMS, e-posta, online kanallar ve faks gibi yöntemleri de kullanabilirler. Yüz yüze görüşme de Mavi Masa tarafından sunulan iletişim yöntemlerinden bir tanesidir. Vatandaşlar özellikle sosyal yardım talepleri için bu birime ulaşmak istemektedir. Mavi Masa Nedir? Mavi Masa Yardımları Nelerdir? Mavi Masa Başvuru Nasıl Yapılır? Mavi Masa Nedir? Mavi Masa Yardımları Nelerdir? Mavi Masa Başvuru Nasıl Yapılır?

Mavi Masa Yardımları Nelerdir?

Ankara’da ikamet eden ve muhtaçlık sınırının altında yaşam süren vatandaşlar, Mavi Masa yardımları nelerdir sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşlara pek çok alanda yardım yapmaktadır. Belediye tarafından yapılan yardımlar aşağıda sıralanmıştır:

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Odun ve kömür yardımı
 • Giyim ve eşya yardımı
 • Eğitim ve öğretim yardımları
 • Ulaşım yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Doğum ve süt yardımı
 • Doğalgaz ve su faturası yardımı

Yukarıda sıralanan yardımlardan faydalanabilmek için Ankara sınırları içerisinde ikamet etmeniz ve istenen şartları sağlamanız yeterlidir. Şartların tamamını sağlayan vatandaşlar, belediye tarafından belirlenen 33 hizmet noktasından herhangi birini ziyaret ederek başvuruda bulunabilmektedir. Yardımın türü ve verilme sıklığı ise muhtaçlık durumunuza göre değişiklik gösterecektir.

Mavi Masa Başvuru Nasıl Yapılır?

Mavi Masa başvuru nasıl yapılır gibi soruların Ankaralılar tarafından sıkça sorulduğunu görmekteyiz. Eğer Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlara başvuruda bulunmak istiyorsanız önünüzde birçok seçenek vardır. Belediye hizmet noktalarını ziyaret ederek başvuruda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda internet üzerinden form doldurarak da başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden form doldurarak başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların internet tarayıcısı üzerinden

https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/

adresine gitmeleri gerekecektir. Bu adreste yer alan soruları yanıtladıktan sonra başvurunuzu onaylayarak ilgili birimlere iletilmesini sağlayabilirsiniz. Başvuru sonuçları ise yoğunluğa bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte 14-30 gün içerisinde açıklanmakta ve cep telefonunuza SMS olarak gönderilmektedir.

Mavi Masa İş Başvurusu

Mavi Masa iş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlara da hizmet vermektedir. Eğer belediye bünyesinde açık olan pozisyonlara yerleşmek istiyorsanız öncelikle iş ilanlarına göz atmanız gerekecektir. Aracı siteler veya İŞKUR üzerinden bu ilanlara göz atmanız mümkündür. Ayrıca belediye iş alımları ile alakalı ilanlar

https://www.ankara.bel.tr/

adresinden paylaşılabilmektedir. Bu adrese giderek alım ilanlarına göz atabilirsiniz. İşe alım süreci ile alakalı bilgi almak veya açık pozisyonları öğrenmek istiyorsanız cep telefonunuzdan ALO 153 numaralı Mavi Masa hattını arayabilirsiniz. Bu hat sizlere bilgi vermek ve yönlendirmelerde bulunmak amacıyla özel olarak oluşturulmuştur. Belediye personelleri sizlere açık pozisyonlar ile alakalı bilgi verecek ve nasıl başvuru yapacağınızı iletecektir.

Mavi Masa Doğalgaz Yardımı

Özellikle kış aylarının yaklaşması ile birlikte Mavi Masa doğalgaz yardımı yaparak dar gelirli ailelerin ısınma ihtiyacını karşılamalarını amaçlamaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu yardımın tutarı ise her ay 500 TL olarak belirlenmiştir. Kış ayı boyunca vatandaşların hesaplarına yatacak olan tutar ise toplam 2150 TL olacaktır. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen doğalgaz yardımından faydalanabilmek için öncelikle başvuru yapmanız şarttır. Başvurunuzu belediye binasına bizzat giderek yapabileceğiniz gibi aynı zamanda

https://www.ankara.bel.tr/

adresi üzerinden de yapabilirsiniz. Başvuru sırasında bir sorun yaşamanız durumunda ALO 153 numaralı hattan yardım almanız mümkündür. Bu yardım yalnızca kış aylarında vatandaşların Başkent Kartlarına yatırılmaktadır.

ALO 153 Mavi Masa nedir?

ALO 153 Mavi Masa nedir sorusunun sıklıkla sorulduğunu görmekteyiz. Mavi Masa, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan bir birimdir. Mavi Masa ile iletişime geçerek belediye birimlerini ilgilendiren herhangi bir konuda bilgi alabilir veya yaşadığınız sorunları ileterek çözüm bulunmasını sağlayabilirsiniz. Bu birime bağlanabilmek için tek yapmanız gereken ise cep telefonunuzdan 153 numarasını tuşlamaktır. Mavi Masa ile iletişime geçerek sosyal yardımlar ile alakalı bilgi almanız mümkündür. Bu hattı aradığınızda sizleri belediye personeli karşılayacak ve arama nedeninizi soracaktır. Arama nedeninizi belediye personellerine ileterek anında yanıt almanız mümkündür. Ayrıca bu hat haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Ancak yoğunluğu hesaba katarak sabah veya gece vaktinde aramak sizler için daha kolay olacaktır.

Mavi Masanın İlkeleri Nelerdir?

Mavi Masanın ilkeleri nelerdir sorusu, özellikle Ankaralı vatandaşlar tarafından sıkça sorulur. Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Mavi Masanın bazı ilkeleri vardır. Bu ilkeler aşağıda sıralanmıştır:

 • Herhangi bir konuda belediyeden destek isteyen her vatandaşın işlemini en kısa zamanda gerçekleştirmek. Bu sırada maksimum hizmet kalitesini yakalamak.
 • Talepler ile alakalı süreçler hakkında vatandaşı bilgilendirmek.
 • Herkese eşit ve standart bir hizmet vermek.
 • Vatandaşın sorularını yanıtlamak ve görüşlerini not alarak ilgili doğrultuda hizmetler gerçekleştirmek.

Mavi Masa, yukarıda yer alan ilkeleri benimsemektedir. Eğer sizler de aklınıza takılan herhangi bir sorunun yanıtını almak veya görüşlerinizi iletmek istiyorsanız Mavi Masa hattına ulaşabilirsiniz.

Mavi Masa Şikayet Hattı

Belediyeyi ilgilendiren herhangi bir konuda sorun yaşadıysanız ve şikayetinizi iletmek istiyorsanız Mavi Masa hattına bağlanabilirsiniz. Mavi Masa şikayet hattı için cep telefonunuzdan ALO 153 numaralı hattı aramanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda Mavi Masanın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek tüm işlemlerinizi tek bir ekran üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Mavi Masaya e-posta ile ulaşarak şikayetinizi iletmeniz mümkündür. Bunun için şikayetinizi net bir şekilde ifade ettiğiniz metni

[email protected]

adresine gönderebilirsiniz. Böylece şikayetiniz belediye personelleri tarafından değerlendirilecek ve sonuçlandırıldığında tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Mavi Masa WhatsApp Numarası

Mavi Masa WhatsApp üzerinden Ankara’da yaşayan vatandaşlar ile iletişime geçebilmektedir. Mavi Masa WhatsApp numarası 0 312 153 00 00 olarak belirtilmiştir. Bu numaraya 7/24 mesaj göndererek herhangi bir konu hakkında bilgi alabilir veya aklınıza takılan soruların yanıtını bulabilirsiniz. Bizzat gerçekleştireceğiniz tüm işlemleri WhatsApp destek hattı üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Sizler de yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında Ankara Büyükşehir Belediyesini ilgilendiren tüm konularda Mavi Masa hattından yardım alabilirsiniz. Ayrıca bu hat üzerinden şikayetlerinizi iletebilir ve mağduriyetinizin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Yardım başvurusu için yönlendirme isteyen vatandaşlar da Mavi Masa hattını kullanabilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.