Mamak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başvuru

Mamak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başvuru
Mamak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı BaşvuruEkonomik sıkıntı çeken ve bu nedenle temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar, devlet kurum ve kuruluşlarına başvuruda bulunarak sunulan sosyal yardımlardan faydalanabilmektedir....

Mamak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başvuru

Ekonomik sıkıntı çeken ve bu nedenle temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar, devlet kurum ve kuruluşlarına başvuruda bulunarak sunulan sosyal yardımlardan faydalanabilmektedir. Mamak Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bu kurumlar arasında yer alır. Ankara’nın Mamak ilçesinde ikamet eden vatandaşlar, Mamak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmek için hizmet binasına bizzat gitmelidir. Vakfın hizmet binasına gittiğinizde tarafınıza bir form verilir. Bu formda yer alan tüm bilgileri kendinize göre doldurmanız gerekecektir. Bu bilgiler genellikle maddi durumunuzu sorgulamaya yöneliktir. Formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ilgili personele teslim ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sonucu ise 30 gün içerisinde cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilir. Mamak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başvuru Mamak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başvuru

Mamak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mamak Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu, Ankara’nın Mamak ilçesinde ikamet eden vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulur. Eğer muhtaçlık sınırının altında yaşayan dar gelirli bir vatandaşsanız, belediyenin hizmet binasına giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kimliğinizi yanınıza almayı ve formda yer alan bilgilerin tamamını doldurmayı unutmamalısınız. İnternet üzerinden Mamak Belediyesi’ne sosyal yardım başvurusunda bulunmak da mümkündür. Bu işlem için internet tarayıcınızdan

https://sosyalyardim.mamak.bel.tr/web/index.php?r=basvuru%2Fyeni

adresine gitmeniz gerekir. Bu adreste yer alan bilgilerin tamamını doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Form doldurma sırasında herhangi bir nedenden ötürü sorun yaşarsanız belediye birimlerini cep telefonunuz ile arayabilirsiniz.

Mamak Belediyesi Para Yardım Başvurusu

Herhangi bir nedenden ötürü işsiz kalan veya yeterli gelir elde edemediği için temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar, Mamak Belediyesi para yardım başvurusu gerçekleştirebilirler. Mamak Belediyesi, Mamak sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlarda bulunmaktadır. Para yardımı da bunlardan bir tanesidir. Para yardım başvurusu için belediye binasını bizzat ziyaret edebilir veya resmi internet sitesi üzerinden form doldurabilirsiniz. Her iki şekilde de başvurunuz alınmış olacaktır. Başvurusu onaylanan vatandaşlar, muhtaçlık durumlarına göre ayda 300 TL ile 600 TL arasında sosyal yardım alabilirler. Başvuru sonucu ise 30 gün içerisinde belli olmaktadır.

Mamak Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Ekonomik nedenlerden ötürü gıda ve besin ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler, Mamak Belediyesi’ne başvuruda bulunarak gıda yardımı alabilmektedir. Mamak Belediyesi gıda yardım başvurusu için tek yapmanız gereken işlem belediye binasını ziyaret etmek ve burada verilen formu eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Aynı gün içerisinde başvurunuz işleme alınacak ve incelemelerde bulunulacaktır. Gıda yardım başvurusu için internet üzerinden

https://sosyalyardim.mamak.bel.tr/web/index.php?r=basvuru%2Fyeni

adresine giderek de form doldurmanız mümkündür. Burada sizlere birtakım sorular sorulur. Bu soruların tamamını yanıtladıktan sonra en alttaki kutucuğu işaretlemeli ve başvuruyu ilgili birimlere iletmelisiniz. Belirttiğiniz cep telefonu numarasına 30 gün içerisinde bir geri dönüş yapılacaktır. Gıda yardımı içerisinde genellikle pirinç, mercimek, bulgur, makarna ve salça gibi kuru gıdalar yer almaktadır.

Mamak Belediyesi Kömür Yardımı

Özellikle kış aylarının yaklaşması ile birlikte dar gelirli aileler ısınma ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilmektedir. Bu nedenle Mamak Belediyesi yardıma muhtaç vatandaşlara kömür yardımı yapmaktadır. Mamak Belediyesi kömür yardımı alabilmek için muhtaçlık sınırının altında yaşamanız ve Mamak sınırları içerisinde ikamet etmeniz şarttır. Mamak Belediyesi kömür yardımına başvuruda bulunabilmek için belediye binasına bizzat gidebilir veya belediyeye ait resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Her iki şekilde de tarafınıza bir form sunulacak ve doldurmanız istenecektir. Formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda kömür yardımı adresinize kadar teslim edilir. Yardımın miktarı ise muhtaçlık durumunuza bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Mamak Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu

Mamak Belediyesi’nden sosyal yardım alabilmek için öncelikle Mamak Belediyesi sosyal yardım başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formda gelir durumunuzu ve sosyal güvencenizi sorgulayan birtakım sorular yer alır. Bu soruların tamamını doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmanız durumunda başvurunuz işleme alınacak ve 30 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır. Sosyal yardım başvuru formunu doldurabilmek için önünüzde iki seçenek bulunur. Belediye binasını kimliğiniz ile ziyaret ederek form doldurabileceğiniz gibi aynı zamanda belediyeye ait resmi web sitesini ziyaret ederek de form doldurabilirsiniz. Dolduracağınız formda yer alan tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca belirttiğiniz cep telefonu numarasının doğruluğuna da dikkat etmeniz önerilir.

Mamak Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Mamak belediyesi yardımları nelerdir sorusunun yanıtına gelecek olursak, Mamak Belediyesi tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara belirli süreler içerisinde verilen yardımlar şunlardır:

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Sıcak yemek yardımı
 • Sağlık ve tıbbi cihaz yardımı
 • Engelli yardımı
 • Para yardımı
 • Kıyafet yardımı
 • Odun ve kömür gibi yakacak yardımı
 • Su, elektrik ve doğalgaz faturası yardımı
 • Eşya yardımı
 • Kırtasiye ve burs yardımı
 • Ulaşım yardımı

Yukarıda yer alan yardımlar, Mamak ilçesi sınırları içerisinde yaşayan ve gerekli şartları taşıyan vatandaşlara verilmektedir. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce gerekli tüm şartları taşıdığınızdan emin olmanız gerekir. Gereken şartlar aşağıdaki başlıklarda detaylı bir şekilde belirtilmiştir.

Mamak Belediyesi Kimlere Yardım Eder?

Ankara’nın Mamak ilçesinde yaşayan ve yardıma muhtaç olan vatandaşlar, Mamak Belediyesi kimlere yardım eder sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. 2022 yılı itibarıyla Mamak Belediyesi’nden yardım alabilecek vatandaşlar aşağıda sıralanmıştır:

 • Düşkün durumda olan 65 yaş üstü vatandaşlar
 • Engelli veya kronik hastalığa sahip olan vatandaşlar
 • Dul kadınlar
 • Yetim ve öksüzler
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan dar gelirli aileler
 • Eğitim ihtiyaçlarını karşılayamayan öğrenciler

Yukarıda sıralanan kişiler, Mamak ilçesinde ikamet etmek şartıyla belediye tarafından verilen sosyal yardımlardan faydalanabilmektedir. Eğer sizler de bu gruplardan birine dahilseniz, belediye binasını ziyaret ederek veya online ortamda form doldurarak yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Mamak Belediyesi Yardım Başvurusu Şartları

Mamak Belediyesi’nden sosyal yardıma alabilmek için bazı şartları taşımanız gerekir. Mamak Belediyesi yardım başvurusu şartları şunlardır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Mamak sınırları içerisinde ikamet etmek
 • Herhangi bir gelir kaynağına sahip olmamak
 • Sosyal güvenceye sahip olmamak
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşamak ve bu durumu kanıtlamak
 • Engelli vatandaşlar için tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık kurulu raporuna sahip olmak

Yukarıda yer alan şartları sağlayan vatandaşlar, belediye birimlerine başvuruda bulunarak sosyal yardım alabilirler. Şartlar ile alakalı daha fazla bilgi alabilmek için cep telefonunuzdan belediye birimlerini arayabilir ve aklınıza takılan tüm soruların yanıtını alabilirsiniz.

Mamak Belediyesi Yardım Sorgulama

Eğer yapmış olduğunuz yardım başvurusu 30 gün içerisinde sonuçlandırılmadıysa, Mamak Belediyesi yardım sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekebilir. Bu işlem için önünüzde üç seçenek vardır. Belediye binasını ziyaret ederek sorgulama işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda belediyeye ait resmi web sitesini ziyaret ederek de sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için internet tarayıcınız üzerinden

https://sosyalyardim.mamak.bel.tr/web/index.php?r=basvuru%2Fcheckpd

adresine gitmeniz yeterlidir. Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise belediye birimlerini cep telefonu ile aramaktır. Arama yapmanız durumunda sizleri santral personeli karşılayacak ve isteğinize göre yönlendirmelerde bulunacaktır. Aynı zamanda sizleri karşılayan belediye personeline aklınıza takılan tüm soruları yönelterek anında yanıt alabilirsiniz.

Maddi Yardım Başvurusu İçin Hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum