Kızılay Doğum Çantası Nasıl Alınır 2023?

Kızılay Doğum Çantası Nasıl Alınır 2023?
Kızılay doğum çantası yeni doğan bebekler için ihtiyaç sahibi ailelere verilir. Muhtaç aileler için tüm detayları düşünen Kızılay vakfı sağladığı sevgi bohçası projesiyle birlikte yeni doğum yapan annelere destek sağlar....

Kızılay doğum çantası yeni doğan bebekler için ihtiyaç sahibi ailelere verilir. Muhtaç aileler için tüm detayları düşünen Kızılay vakfı sağladığı sevgi bohçası projesiyle birlikte yeni doğum yapan annelere destek sağlar. Yeni doğum yapan anneler belgeleri ile birlikte

Kızılay

birimlerine giderek doğum yaptıklarına dair resmi evrakla doğum çantası yardımını alabilir. Doğum çantası içeriğindeki birçok ürün ile birlikte hem anne hem de bebeğin ihtiyaçlarını karşılar. İhtiyaç sahibi ailelere yapılan doğum çantası yardımının alınabilmesi için anne ya da baba doğum evrağı ile birlikte Kızılay birimine gitmelidir. Mutlaka doğum yapıldığına dair evrak Kızılay birimine verilmeli ve doğum çantası alınmalıdır. Anneleri mutlu eden bu uygulama ile birlikte Türk Kızılay vakfı yürütülen proje için dar gelirli ailelere destek sağlamaktadır. Kızılay’ın sağladığı bu destek ile birlikte muhtaç aileler yeni doğan bebekler için bazı gereksinimlerini karşılamaktadır. İlk doğduğunda bebeğin tüm ihtiyaçları paket içerisinde bulunmaktadır. Kızılay Doğum Çantası Nasıl Alınır 2023? Kızılay Doğum Çantası Nasıl Alınır 2023?

Kızılay Sevgi Bohçası Nasıl Alınır?

Kızılay sevgi çantası almak için mutlaka doğum belgesi ile birlikte birime müracaat etmeniz gerekir. Sonrasında ise hastanede yeni doğan kliniğinden aldığınız evrak ile birlikte başvuru yapınca sevgi bohçası desteği temel ihtiyaçlarınızı karşılar. Bebek ve annenin temel ihtiyaçlarını karşılayacak sevgi bohçası içeriğindeki birçok ürün ile birlikte anneler ve bebekler için büyük bir fırsattır. Sevgi bohçası içerisinde bulunan ürünler şu şekildedir;

 • Biberon
 • Emzik
 • Pişik kremi
 • Islak mendil
 • Bebek bezi
 • Bebek yağı
 • Şampuan
 • Sabun
 • Ateş Ölçer
 • Battaniye seti
 • Hastane çıkış seti
 • Pamuk
 • Gecelik
 • Kadın pedi
 • Kol çantası

Hem anne hem de bebek için sevgi bohçası içeriğinde birçok ürün bulunmaktadır. Tüm ürünler bebeğin ve annenin rahatlığı için düşünülmüştür. Anne ve bebek için sevgi bohçası mutlaka birimden istenmelidir. İhtiyaç sahibi kimseler bu başvuruyu yaparken mutlaka doğum belgesi ile birlikte vakit geçmeden kurumlara müracaat etmesi lazımdır. Doğumdan hemen sonra Kızılay birimlerinden bu bohça alınır.

Kızılay Doğum Çantası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay doğum çantası başvurusu yapmak isteyenler Kızılay web sitesini ziyaret edebilir. Ayrıca sadece başvuru değil bağış da yapmak mümkündür. Aşevi, bebek bohçası, giyim yardımı ya da sağlık yardımı gibi bağışlar yapılabilmektedir. İhtiyaç sahibi kimseler bu yapılan bağışlardan yararlanmaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahibi kimseler başvuruyu Kızılay’ın resmi internet sayfası üzerinden ya da 168 numaralı hat üzerinden gerçekleştirebilir. Sevgi bohçası için Kızılay tarafından alınabilecek olan yardım adına kişilerden bazı bilgiler istenebilir. Başvuruyu yapmak için öncelikli olarak başvuru formunun eksiksiz doldurulması gereklidir. Bizzat Kızılay’a başvuru yapacak kişiler ya da internet üzerinden başvuru yapacaklar form kısmında istenen tüm bilgileri eksiksiz girmelidir. Başvuru yapacaklar sosyal güvencesi olmayan ve çalışmayan kişilerden oluşacaktır. Ayrıca söz konusu başvuru için ihtiyaç sahibi sınıfında bulunmak gerekir. Başvuruda kimlik fotokopisi, ikametgah adresi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, fakirlik belgesi, gelir belgesi ve SGK dökümü istenir.

Kızılay Doğum Çantası Başvuru Şartları Nelerdir?

Kızılay doğum çantası başvuru şartlarından ilki ihtiyaç sahibi olmaktır. İhtiyaç sahibi kimseler için yapılacak olan bu yardım kapsamında mutlaka gerekli evrakların tamamlanması lazımdır. İnternet üzerinden başvuru yapacaklar Kızılay doğum çantası için istenen bilgileri güncel tarihlerde girmelidir. Kurumla paylaşacağınız belgelerin başvuru yapacağınız tarih ile aynı tarihlerde olması lazımdır. Ayrıca belgelerin doğruluğunu belirledikten sonra paylaşmanız mümkün olur. Aksi taktirde yardımdan yararlanamayabilirsiniz.

Kızılay Doğum Çantasında Neler Var?

Kızılay doğum çantası yardımında içeriğinde hem bebek hem de annenin kullanımına uygun birçok ürün barındırır. Çocuğun ilk zamanlarda giymesi için kıyafet ve bakımı için bez, ıslak mendil veya bebek yağı gibi ürünler vardır. Anne içinde gecelik ve çanta gibi bazı özel ürünler bulunur. Bu ürünler ile birlikte hem anne hem de bebek ihtiyaç duydukları ürünleri bulabilir. İhtiyaç duyulan ürünlerin tamamı bohça içerisinde vardır. Bebek doğduğunda ilk zamanlar anne ve bebeğin gereksinimlerini karşılayacak ürünlerin tümü sevgi bohçasında ihtiyaç sahibi kimselerin ihtiyaçlarını karşılar. Kızılay doğum çantasının içeriğindeki ürünler her dönemde değişkenlik gösterebilir. Ayrıca ürünlerin içeriğindeki renkler cinsiyete göre belirlenebilir. Bu sebepten dolayı belirtirken isterseniz cinsiyeti de dile getirerek başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kızılay maddi yardım başvurusu için

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum