İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı dağıtımı sağlayarak geçim sıkıntısı çeken, dar gelirli ailelere ve işsiz durumunda olan ailelere vererek temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Sosyal belediyecilik...

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı dağıtımı sağlayarak geçim sıkıntısı çeken, dar gelirli ailelere ve işsiz durumunda olan ailelere vererek temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Sosyal belediyecilik anlayışını sürdürmek adına bu tür yardım türleri belli dönemlerde yapılmaktadır. Konumuzda İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu ve gıda yardımı başvurusu aşamaları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. Yer alan detayları takip ederek gıda yardımı başvurusunu yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusunu il ve ilçe belediye binalarına giderek, HİM internet sitesi başvuru yaparak veya E-devlet sitesine giderek gıda yardımı başvurusunu yapa bilirsiniz. Gıda yardımı başvurusu için belediye binasına giderek başvuru yapmak için ilk olarak gerekli belge ve aşamaları öğrenmek isteyebilirsiniz. Gıda yardımı başvurusu için 444 40 35 numarasına arama yaparak bilgi alabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesinde dolduracağınız başvuru formu ve belgeleri teslim ettikten sonra yardım başvurusu süreci başlayacaktır. İzmir yardım başvurusu ile her türlü yardımdan ihtiyaç sahipleri yararlanabilir. İzmir halkının sorunlarını ve çözümleri için çalışma birimi olan  HİM (Hemşehir İletişim Merkezi) üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru linki olarak

https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6?AspxAutoDetectCookieSupport=1

adresine giderek istenen bilgileri doldurarak başvurunuzu sağlayabilirsiniz. E-devlet üzerinden İzmir gıda yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. E-devlet gıda yardımı başvurusu için

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru

linkine giriş yaparak gerekli bilgileri doldurmanız istenmektedir.  Başvuru yollandıktan sonra uygun görülen yardım türü size yapılacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yaptığınızda ilerleyen zamanlar yardım başvurusu sonucu öğrenmek isteyebilirsiniz. Gıda yardım başvurusu olarak onaylanma süresi yaklaşık olarak 1-1,5 ay içerisinde sonucu gelmektedir.  Gıda yardımında en ihtiyaç durumunda olan vatandaşlar seçileceğinden istenen özellikler titiz araştırma altına alınmaktadır. İzmir yardım başvurusu yaptıktan sonra İzmir gıda yardımı başvurusu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İzmir gıda yardımı başvuru sonucunu yapmış olduğunuz başvuru yerine göre sorgulama işlemleri sağlayabilirsiniz. Belediye üzerinden veya HİM sistemini kullanarak yapılan başvurularınızı 444 40 35 numarası olan çağrı merkezine arama yaparak gıda yardımı başvurusunu sorgulayabilirsiniz. E-devlet üzerinden gıda yardımı başvurusu yaptıysanız

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru

linkine giriş yaparak başvuru durumunu görüntüleyebilirsiniz. Yer alan sonuç sayfasında onaylanıp onaylamadığı yazacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru sırasında başvuru belgeleri ve başvuru formu doldurulup getirilmesi istenmektedir. Başvuru formunda gıda yardımıyla ilgili başvuran kişiye ait bilgilerin verilmesi istenmektedir. Bu bilgiler olarak gıda yardımı başvurusu sağlayacak kişinin adı soyadı, iletişim bilgileri, adres bilgileri, maddi durum bilgileri, aile birey sayısı vs. bilgilerin yazılması istenmektedir. Yer alan belgelere ve verilere göre gıda yardımı başvurusu verilip verilemeyeceği inceleme altına alınacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Telefon Numarası

İzmir gıda yardımı telefon numarası 444 40 35 numarasından yardım alabilirsiniz. Gıda yardımı başvurusu için gerekli aşamaları yardımları numara üzerinden öğrenim sağlayarak hareket edebilirsiniz. İzmir yardım başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar telefon numarasını arayarak detaylı bilgiyi edinebilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Gıda yardımı,
 • Maddi yardımı,
 • Askıda Fatura,
 • Sosyal yardım kartı,
 • Yaşlı kişilere bakım hizmeti,
 • Yaşlı kişilere bakım parası,
 • Dul kadınlara aylık para,
 • Şehit ve gazi yakınlara yardım,
 • Engellere bireylere engelsiz yaşam için sosyal yardımlar,
 • Erzak ve yakacak yardımı,
 • Giysi yardımı

Eğitim yardımı vs. yardımları bulunmaktadır. Yardımlar hakkında detaylı bilgi almak HİM çağrı merkezi numarası olan 444 40 35 numarasından yararlanabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çölyak Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi çölyak tedavisi gören bireyler için yardım paketi hazırlamıştır. Çölyak tedavisi için protein odaklı gıda beslenmesi gerekmektedir. Oluşturulan paket içerisinde kraker, mısır gevreği, erişte, hazır çorba, tarhana, gofret, irmik, un, makarna gibi gıda paketi verilmektedir. Yılda üç kez verilen gıda paketinde bir çok kişi yararlanmaktadır. Çölyak yardımı başvurusu için il veya ilçe İzmir belediyelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru hakkında detaylı bilgi içinde 444 40 35 numarasına arama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Alınan bilgilere göre gerekli evrakların tamamlanmasıyla ilerleyen dönemlerde başvuru durumu gelecektir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu belediye hizmet binalarından, Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden veya HİM sitesi üzerinden başvuru sağlanmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi veya ilçe belediyelerine  veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne erzak yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan erzak yardımında gerekli başvuru belgelerini 444 40 35 numarasına arama yaparak öğrenebilirsiniz. HİM (Hemşehri İletişim Merkezi) sitesine giderek

https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6?AspxAutoDetectCookieSupport=1

linkinden başvuru belgenizi yollayabilirsiniz. Gerekli birimlere yollanarak erzak yardımı başvurunuz alınacaktır. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama  

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi yılın belli dönemlerinde yardım kolisi dağıtımı sağlayarak gıda malzemeleri dağıtmaktadır. İçerisinde temel gıda ihtiyaçların olduğu paketlerde ihtiyaç sahibi kişilerin mutfağına destek çıkılmaktadır. İçerisinde yer alan gıda paketleri olarak makarna, çorba, un, süt vs. malzemeler konularak teslim edilmektedir. Yardım kolisi başvurusu için ihtiyaç sahibi statüsünde olmanız gerekmektedir. Yardım kolisi başvurusunu İzmir Büyükşehir il ve ilçe belediye binasında veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Yardım kolisi başvuru bilgisi için 444 40 35 numarasından çağrı merkeziyle iletişime geçerek yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı alabilmek için gıda yardımından faydalanmanız gerekmektedir. Ramazan başlamadan önce dağıtılan yardım paketinde gelip gelmeyeceğini öğrenmek için 444 40 35 numarasına arama yaparak öğrenebilirsiniz. Gıda yardımı başvurunuz yoksa en yakın İzmir Büyükşehir belediye binasına giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzu İzmir Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek yapabilirsiniz. Oluşan yoğunluktan dolayı onaylanma süresi uzayabilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum