İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama; her yıl yapılan başvurular bu yıl aynı şekilde devam etmektedir. Belediye yetkililerinin özellikle ihtiyacı olan hanelere...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama; her yıl yapılan başvurular bu yıl aynı şekilde devam etmektedir. Belediye yetkililerinin özellikle ihtiyacı olan hanelere destekte bulunabilmeleri için hazırlanan bu koliler her yıl binlerce haneye ulaşmaktadır. İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar gerek mahalle muhtarlarından gerekse doğrudan 153 numarası üzerinden belediye yetkilileri ile görüşerek ramazan kolileri hakkında bilgi alabilmektedirler. Başvuru yapmış veya yapacak olan vatandaşların, gerçekten ihtiyaç durumu bulunup bulunmadığı belediye kurulu tarafından titizlikle incelenmekte ve gerçekten ihtiyacı bulunan kişilere yardımlar ulaştırılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusu ramazan ayı yaklaştıkça İstanbul vatandaşlarının sıklıkla arattığı sorular arasında oluyor. Ramazan yardımı yapanlar arasında öncelikle yerel kurumlar başta geliyor. Temel gıda ve gıda yardımı ulaştırmak için ihtiyaç sahibi bulmaya yönelik çalışma yapan isimlerin başında Kızılay gelse de İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu yardımı yapanlar arasında yer alıyor. Belediyenin yapmış olduğu bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru için ilerleyebilecekleri birçok alternatif bulunmaktadır. Bunun için öncelikle mahalle muhtarının yönlendirmesi alınabileceği gibi doğrudan İBB halkla ilişkiler ekibi ile 153 numarası üzerinden iletişime geçilebilmektedir. Burada alınacak bilgiler doğrultusunda gerekli evrak temini yapılmalı ve yardım ekiplerine kısa süre içerisinde doğru ve eksiksiz biçimde iletilmelidir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı başvuru formu içerisinde vatandaşlara aylık gelir durumları ve aylık giderleri gibi ağırlıklı olarak maddiyatla ilişkilendirilen sorular sorulmaktadır. Vatandaşların bu alanları eksiksiz ve doğru biçimde doldurması sürecin işleyiş açısından oldukça önemli olmaktadır. Başvuru formu içerisinde yanlış bilgi kasıtlı olarak yer alıyor ise yanlış bilgiyi doldurarak başvuru formunu teslim eden vatandaşlara faizi ile ödemeleri için maddi yaptırım uygulanıyor. Bu maddi yaptırımın belediyeye ödenmemesi durumunda ise yasal süreç işleme konulmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama Dolayısıyla başvuruda sahtecilik olmaması için oldukça titiz bir çalışma gerçekleştiriliyor. Belediyeye ait sosyal hizmetler müdürlüğü tarafından incelenen başvuru formları ramazan ayından kısa bir süre önce sonuçlanacak biçimde incelenmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı başvuru sorgulama işlemi yapabilmek için vatandaşlara birkaç farklı alternatif sunulmaktadır. Bunlardan ilki Beyaz Masa Hattı olarak da bilinen, belediyeye ait iletişim numarası olan 153 üzerinden bilgi almak oluyor. Bu numara üzerinden vatandaşlar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları, isim ve soy isim belirterek yaptıkları başvuru hakkında bilgi alabiliyorlar. Başvuru sorgulama için yapılabilecek olan işlemlerden bir diğeri ise e-devlet kanalı oluyor. Yapılan başvurunun niteliği ne ise arama kısmına bu bilgi girilerek başvurunun durumunu öğrenmek mümkün. Tüm bunların yanı sıra doğrudan belediyeye ait sosyal hizmetler müdürlüğüne giderek yetkili kişiden yüz yüze de bilgi alınabilmektedir. Hangi kanalı kullanarak başvuru durumunu daha kolay biçimde öğreneceğini bilmeyen vatandaşların mahalle muhtarı yönlendirmesini alarak ilerlemesi de doğru olacaktır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir? Ne Zaman Dağıtılacak? Kimlere Verilecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

İBB SEDEP Nedir? Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı kimlere verilir hakkında merak edilenler oldukça fazladır. Burada öncelikli olarak bilinmesi gereken ise gerçekten ihtiyacı olan kişilere bu erzak yardımının yapıldığıdır. İBB tarafından vatandaşlara dağıtılan koliler öncelikle; işsizlere, bakıma muhtaç kişilere dağıtılmaktadır. İş durumu bulunmayan vatandaşların yanı sıra muhtaçlık sınır altında kalan vatandaşlara da yardım ulaştırılmaktadır. Yani haneye gelen aylık gelirin asgari ücretin 1/3 oranından bile az olduğu durumlarda ramazan kolisi yardımları doğrudan iletilmektedir. Engelli vatandaşlar, kimsesiz olarak belirtilen bireyler, gelir durumu bulunmayan yaşlılar, gazi ve şehit yakınları ve afetzedeler de belediyeye ait ramazan kolilerinden faydalanabilmektedirler. Bir başka kurumdan yoksul olduğu belirtilen kişiler de belediyeye ait ramazan kolisi yardımlarından yararlanabilmektedirler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru şartları oldukça net biçimde belirtilmiştir. Yarıma başvuracak ve yardımdan yararlanabilecek kişilerin gerçek anlamda ihtiyaç durumlarının olduğu kanıtlanmalıdır. Engelli bireylerin engel durumlarını yansıtacak belgelerinin başvuru esnasında muhakkak iletilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra gelir durumunu yansıtan belgenin de başvuru formu ile iletilmesi önem taşımaktadır. Dul kalmış kadınların ve dul kalmış çocuk sahibi kadınların yardımdan yararlanabilmeleri için eşlerin vefat durumunu belgeleyen bir evrak da iletmesi gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra İBB tarafından yapılan bu ramazan kolisi yardımı, sadece İstanbul il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşları kapsamaktadır. Başvuruda sahteciliğe gidilmemesi ve gidilmesi durumunda yaptırım uygulanacağı da bilinmelidir. Başvuru şartları arasında bulunan sahtecilik unsuru oldukça ön planda tutulmakta ve kurul tarafından dikkatle incelenmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşların sosyal hizmetler müdürlüğü ile iletişime geçmesi gerekmektedir. İstanbul’da yaşayan vatandaşlar için sosyal yardım merkezi konumları; Büyükçekmece, Edirnekapı ve Üsküdar olmaktadır. Buralarda bulunan sosyal hizmetler müdürlükleri ile doğrudan yardım kolileri hakkında bilgi talebinde bulunmak mümkündür. Bunun yanı sıra e- devlet portalında yer alan başvuru sistemi üzerinden de başvuru yapmak mümkündür. E- devlet üzerinden başvuru yapacak olan vatandaşların

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum