İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılması sağlanarak erzak yardımı sağlanmaktadır. Hem üretici için hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardım vatandaşlar...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılması sağlanarak erzak yardımı sağlanmaktadır. Hem üretici için hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardım vatandaşlar tarafından da beğenilen yardım türü oldu. Üreticiden direk olarak vatandaşlara gelen yardım türünde hali hazırda gıda yardımından faydalanan ailelere yapılmaktadır. Patates yardımı 20 kilo ve soğan yardımı 10 kilo paket olarak teslim edilmesi sağlanmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB patates soğan yardım başvurusu için bulunduğunuz ilçenin kaymakamlığına bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerekmektedir. Bulunduğunuz ilçede yoksa çevre ilçeler üzerinden de başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Patates soğan yardımı için gerekli başvuru formu ve istenen belgelerin verilmesiyle yardım başvuru süreci başlatılacaktır. İhtiyaç sahibi ailelere verilen patates soğan yardımı, gerekli incelemeler sonucunda dağıtımı sağlanacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı başvuru sorgulama için başvuru süreci içerisinde bir ay geçtikten sonra herhangi bilgilendirme mesajı veya araması gelmezse Beyaz Masa sisteminden yararlanabilirsiniz. İstanbul Beyaz Masa çağrı merkezine ALO 153 numarasından ulaşım sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezine bağlandığınızda patates soğan başvurusu sorgulama hakkında bilgi almak istediğinizi belirterek gerekli yardım olanakları sağlanacaktır. İstanbul patates soğan yardımı başvuru sorgulama işlemini

https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

adresinden yapabilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvuru Formu

İBB patates soğan yardım başvurusu yapmak için başvuru formu istenmektedir. Yardım başvuru merkezi olan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından alarak bazı bilgilerin doldurulması istenmektedir. Patates soğan yardımı yardım başvurusunda istenen bilgiler olarak yardım başvuru sağlayacak kişinin adı soyadı, iletişim bilgileri, adres bilgileri, maddi durum bilgileri, aile çalışma durumu, aile birey sayısı gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin güncel olması patates soğan yardımının kabul olması açısından önemlidir. İBB Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir? İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Telefon Numarası

İBB patates soğan yardımı telefon numarası bulunduğunuz ilçenin Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfının numarasını internetten üzerinden araştırarak bulabilirsiniz. Eğer internet üzerinden bulamıyorsanız yardım için ALO 153 İstanbul Beyaz Masa arama yaparak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Kimlere Verilir?

İBB patates soğan yardımı ihtiyaç sahibi kişilere verilmektedir. İhtiyaç sahibi kişiler arasında maddi durum yetersizliği, çalışamama durumu, aile içerisinde yaşlı birey olması, engelli durum olması, gelir yetersizliği durumlarında dağıtımı sağlanmaktadır. Yardım başvurusu sırasında bu tür olanaklar araştırılarak en ihtiyaçlı ailelere yardımın verilmesi sağlanmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı için gerekli belgeler, nüfus cüzdanıyla birlikte Kaymakamlığa bağlı Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma vakfına giderek gerekli aşamalar sağlanacaktır. Yardım başvuru formu doldurulmasıyla birlikte patates soğan yardımı başvurusu sağlanacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Alma Şartları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı alma şartları olarak ihtiyaç sahibi statüsünde olunması gerekmektedir. İstanbul Belediyesinden gıda yardımı alınıyorsa bu tür yardımlardan faydalanabilirler. Daha önce başvuru yapmamış vatandaşlar yardım başvurusunu sağlayarak olumlu sonuç almasıyla patates soğan yardımından faydalanabilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

İBB patates soğan yardımı dönemler içerisinde dağıtımı sağlanacaktır. Yardım başvurusu yaptıktan sonra dağıtılacağı zaman bilgilendirme mesajı veya bilgilendirme araması sağlanacaktır. Belirli dönemler arasında dağıtılmasıyla paket şeklinde dağıtımı teslim edilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum