İBB Askıda Fatura Ne Zaman Ödenir? Ne Zaman Açılacak? Sorgulama

İBB Askıda Fatura Ne Zaman Ödenir? Ne Zaman Açılacak? Sorgulama
İBB askıda fatura uygulaması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yürütülen bir uygulama. Pandemi döneminde yardım başvurusunda bulunan ve faturalarını ödemekte güçlük çeken İstanbullular için oluşturulan...

İBB askıda fatura uygulaması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yürütülen bir uygulama. Pandemi döneminde yardım başvurusunda bulunan ve faturalarını ödemekte güçlük çeken İstanbullular için oluşturulan bir sosyal yardımlaşma projesi olarak da tanımlanabilir. Askıda Fatura İstanbul uygulaması ile ilgili tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin yaşama geçirdiği “ASKIDA FATURA” uygulaması, bu zor günlerde ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefliyor. İBB tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi aileler, ödeme güçlüğü çektikleri faturalarını bırakıyorlar. Yine aynı adresten erişebilen herkes de bu sisteme bırakılmış faturalardan istediklerini ödeyerek dayanışmaya katkı veriyorlar. Böylece bir elin verdiğini, diğer elin görmediği bir dayanışma geliştiriliyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar bir ölçüde nefes almış oluyor.

İBB Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB askıda fatura başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, başvuru yaparak ödeyemediği elektrik, su ve doğalgaz faturaları gibi faturaların ödenmesi sağlanmaktadır. Başvuru yaptıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandıktan sonra sisteme faturanız yansıtılmaktadır. Daha sonra sisteme düşen faturanızı hayırsever vatandaşlar tarafından seçildikten sonra ödemesi gerçekleşmektedir. Bu sayede ihtiyaç sahibi ailelere fatura desteği gerçekleşmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi vatandaşlar

https://askidafatura.ibb.gov.tr/hosgeldiniz

adresinden “ASKIDA FATURA” sistemine giriş yapıp faturalarını bırakabilirler. Yine aynı adresten erişebilen herkes de bu sisteme bırakılmış faturalardan istediklerini ödeyerek dayanışmaya katkı verebilir.

İBB Askıda Fatura Başvurusu Sorgulama

İBB askıda fatura başvurusu sorgulama işlemi yapmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ihtiyaç sahibi olduğunuzun bilgisi belediye tarafından belirlendikten sonra, sisteme işlenmektedir. İstanbullu ihtiyaç sahibi vatandaşların bir diğer merak ettiği konu “ASKIDA FATURA” sistemine bıraktıkları faturalın ne durumda olduğudur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi vatandaşlar “ASKIDA FATURA”

https://askidafatura.ibb.gov.tr/fatura-sorgula

sistemine giriş yaptıkları  faturalarını sorgulayabilirler.

İBB Askıda Faturanın Ödendiğini Nasıl Öğrenirim?

İBB askıda faturanın ödendiğini nasıl öğrenirim sorusunu soranlar, öncelikle askıda fatura sistemine başvuru yapması gerekiyor. Daha sonra sisteme giriş yaparak askıda fatura sorgulama bölümüne girmeniz gerekiyor. Askıya bırakılan faturanızın sorgulama yapmak için sizden istenen formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. Sorgulama işlemini yaptığınızda, sisteme kayıtlı olan faturanız detaylarıyla birlikte listelenecektir. Kişiler bilgilerinizi, ad, soyad, T.C. kimlik numaranız ve cep telefon numaranızı eksiksiz ve doğru girdikten sonra " Faturamı Sorgula " dediğiniz anda faturanızın durumu görüntülenecektir. İBB Askıda Fatura Ne Zaman Ödenir? Ne Zaman Açılacak? Sorgulama  

İBB Askıda Fatura Ne Zaman Ödenir?

İBB askıda fatura başvurusu yaptıktan sonra, belediyede görevli personel tarafından ihtiyaç sahibi olduğunuz araştırıldıktan sonra sisteme işlenmektedir. Sisteme işlendikten sonra hayırsever vatandaşlar tarafından faturanız internet üzerinden ödenmektedir. İBB askıda fatura sistemine her başvuru yapılan fatura kabul edilmemektedir. Bunun için gerçek anlamda ihtiyaç sahibi olup olmadığınız araştırılmaktadır. Araştırma sonrasında uygun görüldüğünüz takdirde faturanız sisteme işlenmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

İBB Askıda Fatura Başvuru Formu

İBB askıda fatura başvuru formu sayesinde, ihtiyaç sahibi vatandaşların ödeyemediği faturalarının ödenmesi sağlanmaktadır. Bunun için askıda fatura sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra "Askıya Fatura Bırak" seçeneğini tıklayın. Bu aşamadan sonra önünüze çıkan "Kişisel Bilgiler" bölümünü eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Yanlış bilgi verilmesi durumunda askıya fatura bırakamazsınız.

İBB Askıda Fatura Ne Zaman Açılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) COVID-19 salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan İstanbul il sınırı içinde yaşayanlar için 4 Mayıs'ta “ASKIDA FATURA” uygulaması başlattı. Bu uygulama kapsamında İBB tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen aileler, kurumun internet sitesine giriş yaparak “askıda fatura” uygulamasına tıklayıp ve İSKİ ile İGDAŞ'a ait su ve doğalgaz faturalarının bilgilerini girdikten sonra işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler.

İBB Askıda Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi askıda fatura ödemeleri, ihtiyaç sahibi vatandaşların sisteme fatura bıraktıktan sonra onaylanması sonrasında hayırsever vatandaşlar tarafından askıda fatura uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir.

İBB Askıda Fatura Ödemek İstiyorum Nasıl Yapabilirim?

Fatura ödeme talebinde bulunmak isteyenler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum