İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
İBB Aile Destek Paketi; Pandemi dolayısıyla ekonomik sıkıntı çeken ailelere bir nebze nefes almalarını sağlamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbul'da ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere verilmek...

İBB Aile Destek Paketi; Pandemi dolayısıyla ekonomik sıkıntı çeken ailelere bir nebze nefes almalarını sağlamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbul'da ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere verilmek üzere düzenlenen nakdi ücret yardımıdır. Bu yardımdan sadece muhtaçlık sınırı altında olan aileler faydalanabilir.

İBB Aile Destek Paketi Nedir?

Pandemi ve diğer ekonomik sebeplerden ötürü, sıkıntı çeken ailelere bir nebze nefes almalarını sağlamak amacıyla İstanbul'da ikamet eden, muhtaçlık sınırı altında geliri olan  ailelere destek olmak için başlatılan bir yardım kampanyasıdır. Bu yardım kampanyası ile yardımsever vatandaşlarımız, ihtiyaç sahibi ailelere destek olabileceklerdir. Böylece vatandaşlar arasında bir elin verdiğini, diğer elin görmediği bir dayanışma başlamış oldu. Yardımsever vatandaşlarımız, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza İBB aile destek paketi sayesinde 100 TL veya 250 TL destek sağlayabilecekler. Bu destekten fayda sağlayabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Yazımızın devamında merak ettiğiniz soruların cevabını rahatlıkla bulabileceksiniz.

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB aile destek paketi başvurusu nasıl yapılır? İBB sosyal yardım kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Yardımsever vatandaşlarımız sayesinde , dar gelirli vatandaşlarımızın yüzü gülecektir. Hem yardımsever vatandaşlarımız , hem de İBB ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam edecek. Böylelikle dar gelirli vatandaşların yüzü gülecektir. İBB'nin internet sitesi üzerinden 100 TL ve 250 TL bağış yapılabiliyor. İBB tarafından ekonomik durum değerlendirilmesi yapılmış ve onay almış ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız İBB aile destek paketinden fayda sağlayabileceklerdir. Aile destek paketinden faydalanmak için ALO 153 NOLU numarayı arayarak Sosyal Destek Programına başvuru yapabilirler. Kayıt işlemlerinizde çağrı merkezi tarafından İstanbulkart numaranız istenecektir, kartınız siteme tanımlandıktan sonra başvuru süreciniz başlatılmış olacaktır. Maddi yardımlardan,  başvurunuz kabul edildikten sonra yararlanabileceksiniz.

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Sorgulama

Dar gelirli, ihtiyaç sahibi aileler İBB aile destek paketi  ile  azda olsa rahatlayacak. Bu paketten faydalanabilmek için başvuru yapan vatandaşımızın gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekmektedir. Ayrıca destek alacak olan ailenin İstanbulkarta sahip olması gerekmektedir. İBB aile destek paketi başvurusu sorgulama işlemini T.C kimlik numaranızı, gün/ay/yıl olacak şekilde doğum tarihinizi girdikten sonra

https://askidafatura.ibb.gov.tr/aile-destek

başvuru ve başvuru sonuçları üzerinden yapabilirsiniz. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra , bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edip en son sorgula tuşuna basıp başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

İBB Aile Destek Paketi Başvuru Formu

Bu proje askıda fatura sisteminin içinde olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara, hayırsever vatandaşlarımızın rahatça ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. Yapılan yardımlar sayesinde ,geliri muhtaçlık sınırının altında olan birçok vatandaş bir nebzede olsa rahatlamış olacaktır. Destek olan  kişilerin, belirlediği ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin, İstanbul kartına  otomatik olarak yatırılacaktır. Yardımda bulunacak kişiler aynı zamanda https://askıdafatura.ibb.gov.tr/aile-destek askıda fatura internet sitesinden, kendisine uygun olan (100 TL veya 250 TL) miktarda bağış yapabilirler. İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama Yardım   miktarınızı belirledikten sonra, yardım miktarınızın  üzerine gelerek destek ol seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra  sistem otomatik olarak yardıma muhtaç  aileyi sizin için  tespit edecektir. Sonrasında sizi ödeme sisteminin olduğu sayfaya yönlendirecektir. Burada yardım miktarını girip ,kart bilgilerinizi girdikten sonra ödemeniz  otomatik olarak yapılacaktır. İBB Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Aile Destek Paketi Kimler Alabilir?

İBB aile destek paketi İstanbul'lu vatandaşların yüzünü güldürdü. Yardımda bulunacak kişiler, internet üzerinden ilçe seçimini tamamladıktan sonra (100 TL veya 250 TL ) ihtiyaç sahibi ailenin İstanbul kartına otomatik olarak yüklenecektir. İBB aracılığıyla hayırsever vatandaşlar, ihtiyaç sahibi vatandaşlara rahatça destek olabilecekler. Geliri muhtaçlık sınırının altında olan, İstanbulkarta sahip olan vatandaşlar sisteme kayıt olduktan sonra gerekli şartlara sahip ise İBB aile destek paketinden faydalanabilecekler. Sistem üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilen yardımlar,  dar gelirli vatandaşlara azda olsa destek olacak.

İBB Aile Destek Paketi Ne Zamana Verilecek ?

İBB aile destek paketi ne zaman verilecek? Bu soru İstanbullu vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İstanbullu ihtiyaç sahibi vatandaşlar , bu yardımdan hane bazlı olarak faydalanabileceklerdir. Hayırsever vatandaşlar 100 TL veya 250 TL yardımda bulunabileceklerdir. Belirtilen miktar ,sistem üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşların İstanbulkart'ına ayda 1 defa yüklenecektir. Yardımda bulunan kişi sistem tarafından otomatik olarak yönlendirilecek, yine otomatik olarak ihtiyaç sahibi vatandaşların İstanbulkar'tına yatırılacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayırsever vatandaşlar arasında aracılık yapmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum