Emeklilere Kurban Bayram İkramiyesi Verilecek Tarih Açıklandı

Emeklilere Kurban Bayram İkramiyesi Verilecek Tarih Açıklandı
Emeklilere Kurban Bayram İkramiyesi Verilecek Tarih Açıklandı. Emekliye kurban bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? 2024 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?Emeklilere Kurban Bayram İkramiyesi Verilecek Tarih AçıklandıBayram...

Emeklilere Kurban Bayram İkramiyesi Verilecek Tarih Açıklandı. Emekliye kurban bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? 2024 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emeklilere Kurban Bayram İkramiyesi Verilecek Tarih Açıklandı

Emeklilere Kurban Bayram İkramiyesi Verilecek Tarih Açıklandı

Bayram İkramiyeleri Hakkında Yeni Açıklamalar Geldi

2024 yılında emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekliler, bayramdan önce maaşlarının ödenip ödenmeyeceği konusunda merak içinde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri hakkında açıklamalarda bulundu. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin ikramiyeleri bayram öncesinde hesaplara aktarılacak. Ancak bu ikramiyeler, kamu bankaları veya PTT tarafından yatırılmayacak. Emekliler, maaş hesaplarından ikramiyelerini alabilecekler.

Bayram İkramiyeleri ve Maaş Ödemeleri Tarihleri Netleşti

Emekliler için bayram ikramiyeleri ve maaş ödemelerinin tarihleri belirlendi. 4A SSK emeklilerinin maaşları genellikle 17 ile 26 Haziran arasında ödenirken, Bağ-Kur emeklilerinin maaşları 25 ile 28 Haziran arasında ödenmektedir. Bu yıl bayramın ortasında olması nedeniyle maaşların ertelenip ertelenmeyeceği konusunda endişeler var. Bayram öncesi maaşların ödenip ödenmeyeceği konusu merakla bekleniyor.

Kurban Bayramı Resmi Tatil Mi Kurban Bayramı Hangi Gün

Kurban Bayramı Resmi Tatil Mi Kurban Bayramı Hangi Gün

Kurban Bayramı Resmi Tatil Mi? Kurban Bayramı Hangi Gün?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban Bayramı emekli ikramiyesini ödemek için yeni bir yöntem geliştiriyor. Bakan Işıkhan, "Bayramdan önce ikramiyeleri vereceğiz, yakın zamanda takvim açıklanacak" dedi. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı ikramiye ödeme planları bakanlık tarafından yürütülmektedir. Ramazan Bayramı öncesi ikramiye ödemeleri her ayın on yedisi ve on sekizinde başladı. Kurban Bayramı öncesi ikramiyeler 10 Haziran Pazartesi ile 14 Haziran Cuma günleri arasında tamamlanmalıdır.

Emeklilerin Bayramdan Önce Maaşları Ödenecek Mi?

Emekli maaşları bayram öncesi ödenecek mi? Memur ve emeklilere Ramazan Bayramı nedeniyle maaş ödemeleri ertelenmişti. Bu yıl emekli maaşlarının ne zaman ödeneceği konusunda resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, emeklilere 2023 Kurban Bayramı öncesinde maaşlar verilmişti. Bu konu, önümüzdeki Kabine Toplantısında ele alınacak. Maaş ertelenmesi durumunda ödemeler şu takvime göre yapılacaktır:

4A SSK Emeklileri

TarihSon Rakam
Ayın on altısıSonu 7 olanlar
Ayın on yedisiSonu 8 olanlar
Ayın on sekiziSonu 5 olanlar
Ayın on dokuzuSonu 3 olanlar
Ayın yirmisiSonu 4 olanlar
Ayın yirmi biriSonu 2 olanlar
Ayın yirmi ikisiSonu 0 olanlar

4B Bağ-Kur Emeklileri

TarihSon Rakam
Ayın 25'i9, 7 ve 5
Ayın 26'sı3 ve 1
Ayın 27'si8, 6 ve 4
Ayın 28'i2 ve 0

Emekli ve Memur Maaşlarına Temmuz Zammı

Emekli ve memur maaşları her yıl iki kez belirlenir. Temmuz ayında emekli ve memur aylıklarına enflasyona bağlı olarak zam yapılacağı açıklandı. Memurlar ve emekliler, toplu sözleşmeye göre %10 oranında bir zam alacaklar. Mayıs ve Haziran aylarındaki enflasyon rakamları, emekli maaşı zam oranlarını belirleyecek. Ek olarak, en düşük emeklilik maaşı 10 bin lira olacak. 4 aylık enflasyon oranı %18,70 olarak belirlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.