Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardımları Nelerdir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardımları Nelerdir?
Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardımları Nelerdir?Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yardımları İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yardıma ihtiyaç duyan halkı için sunduğu bir hizmettir. Maddi sıkıntıları...

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardımları Nelerdir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yardımları İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yardıma ihtiyaç duyan halkı için sunduğu bir hizmettir. Maddi sıkıntıları ve kaygıları olan kişilerin belediyeye başvurması halinde gerekli araştırmalar yapılarak sosyal hizmet yardımı almaları sağlanır. Sosyal hizmet yardımlarının birçok içeriği vardır. Kişi ihtiyacı doğrultusunda istediği yardıma başvuru yapabilir. Sosyal hizmetlere yoğun bir başvuru sayısı vardır. İlgililer tarafından detaylı bir araştırma sonucu ihtiyaç sahipleri belirlenerek yardım süreci başlamış olur. Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekonomik yardımların yanında sosyal yardım hizmetlerini de sunmaktadır. Ama öncelik geçim sıkıntısı çeken ve zor durumda olan kişilerdedir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardımları Nelerdir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetlerin yardımları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine sunulan bir hizmettir. Yazımızın devamında Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yardımları nelerdir sorusuna dair ayrıntılı yanıtları bulacaksınız. Sosyal hizmetlerde yardımlarla ilgilenen iki bölüm vardır. Bunlar Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'dür. Sosyal Hizmetler tarafından yapılan yardımlar genellikle nakdi yardımlar yapılmaktadır. Sosyal Hizmetler yardımları şunlardır;

 • Nakdi Yardım; Başvuru yapan ihtiyaç sahibi ailelere nakdi olarak yardım yapılır.
 • Göç Yardımı; İstanbul'a herhangi bir sebepten göç eden kişilerin geri dönmek istemeleri halinde ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlardır.
 • Sosyal Yardım Kartı Olan İstanbul Kart; İstanbul kart yardımı alan kişiler belediyenin anlaşma sağladığı marketlerden alışveriş yaparak ihtiyaçlarını giderebilirler.
 • Eğitim Yardımı; Şehit çocukları, engelli, öksüz ve yetim olan ilkokul, ortaokul, lise ve rehabilitasyon merkezi öğrencilerine verilen yardımdır. Kişilerin özel durumlarını belirledikleri evraklar ile başvuru yapmaları gerekir. Yardım nakdi olup yılda sadece bir kez yapılmaktadır.

Kadın ve Aile Hizmetleri kadın ve ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için yardım hizmeti vermektedir. Verdiği yardımlar ise şunlardır;

 • Sağlık Desteği
 • Çocuk Kulüpleri
 • Eşya ve Giyim Yardımları
 • Kültürel Etkinlik ve Çalışmalar

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geçim sıkıntısı yaşayan İstanbul halkı Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan yardımlardan faydalanmak için Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne başvuruda bulunmaları gerekir. Edirnekapı sosyal hizmetler yardımı başvurusu nasıl yapılır diye merak edenler için biz yazımızda bilgileri derledik. Başvuruların bizzat Edirnekapı sosyal hizmet biriminin Üsküdar veya Büyükçekmece’deki iletişim noktalarına yapılması gerekir. Gidemeyecek vatandaşlar ise 444 00 93 numaralı çağrı merkezini arayarak yardım talebinde bulunabilir. Başvuru yapıldıktan kısa bir süre sonra sosyal hizmetlerin ekibi başvuru sahiplerini evlerinde ziyaret eder. Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen kişilere en yakın zamanda yardım ulaştırılır.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımı Başvuru Formu

Yardım hizmetlerinden yararlanmak için başvuru formu doldurulmalıdır. Edirnekapı sosyal hizmetler yardımı başvuru formu internette yer almaktadır. Buradan erişim sağlayarak formu doldurup başvuru sağlayabilirsiniz. Edirnekapı sosyal hizmetlerine bizzat gidip başvuruda bulunmanız halinde formu burada edinmeniz mümkün. Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardımları Nelerdir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımı Başvuru Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sunduğu yardım hizmetine başvuru yaptıktan sonra sonuçlara internet üzerinden ulaşılabilir. Edirnekapı sosyal hizmetler yardımı başvuru sorgulama işlemi

https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

adresinden yapılmaktadır. Bu adrese giriş yapıp T.C. numarası ile doğum tarihinin istendiği alanlar doldurularak başvuru süreciyle ilgili detayları elde edebilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardım başvuruları internet üzerinden yapıldığı gibi telefon ile de yapılmaktadır. Edirnekapı sosyal hizmetler yardım başvurusu telefon numarası aşağıda verilmiştir. Bu iletişim numaralarıyla ilgili kişilerden başvuru hakkındaki bilgileri edinebilirsiniz. Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü gerekli araştırmaları yaptıktan sonra uygun gördüğü takdirde size olumlu dönüş sağlayacaktır.

 • İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00
 • Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00
 • Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Tel: 0212 449 7400 – Fax: 0212 449 7420

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımları Kimlere Verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal devlet anlayışını benimseyen bir düşünceyle yola çıkarak ihtiyaç sahiplerine yardımlarda bulunmaktadır. Edirnekapı sosyal hizmetler yardımları kimlere verilir sorusuna birçok yerde cevap verdik. Yardımlar ihtiyacı olduğunu düşünüp belediyeye başvuran ve araştırmalar sonucu gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen her vatandaşa verilir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Edirnekapı sosyal hizmetler yardım başvurusu için gerekli belgeler; T.C. kimlik kartı veya nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi ve İkametgâh belgesidir. Bizzat başvuru yalanların bu belgeler ile hazır bir şekilde başvurmaları gerekir. Ancak e-devlet aracılığıyla başvuru yapanların bilgileri sistemde mevcut olduğu için böyle bir hazırlığa gerek yoktur.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Adresi

Yardım için başvuran kişilerin en çok sorguladıkları Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü adresi olmuştur. Müdürlüğün adresi şu şekildedir;Topçular Mah. Beylerbeyi Cad. Bostanaralığı Sk. (İETT Garaj Yanı) Eyüp – İstanbul

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Nerede?

Geçim sıkıntısı yaşayanlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir çalışma yürütmektedir. Bu çalışmalar Edirnekapı Sosyal Hizmetler tarafından titizlikle yürütülmektedir. İhtiyaç sahiplerinin başvuru yapmalarıyla başlayan süreç ev ziyaretleri sonucu yardım alacak kişilerin belirlenip yardımlarını almalarıyla son bulur. Peki Edirnekapı Sosyal Hizmetler Nerede? İşte tüm geçim sıkıntısı çeken okurlarımız için adres; Topçular Mah. Beylerbeyi Cad. Bostanaralığı Sk. (İETT Garaj Yanı) Eyüp – İstanbul

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum