Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama; Deniz Feneri Derneği, ihtiyaç sahibi aileler yönelik bir çok alanda yardım yaparak, ihtiyaçlarının...

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama; Deniz Feneri Derneği, ihtiyaç sahibi aileler yönelik bir çok alanda yardım yaparak, ihtiyaçlarının karşılanmasında yardım oluyor. Yaşam standartlarını düzeltmek, eğitim gördüğü sürece eğitim masraflarını karşılamak, kalacak yeri olmayanların barınmasını sağlamak, sağlık, temizlik, giyim ya da eşya gibi bir çok farklı alanda yardıma muhtaç olanlara yardım eden bir dernek olarak bilinmektedir.

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Deniz Feneri Derneği yardım başvurusu nasıl yapılır? Deniz Feneri Derneği yardım başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahipleri vatandaşların, bağlı olduğu ilde bulunan dernek ile iletişime geçmesi gerekiyor. Deniz Feneri Derneği'nden nasıl yardım alabilirim sorusunu soruyorsanız, ilk kez başvuru yapacak ihtiyaç sahibi vatandaşlar, öncelikle yaşadığı il sınırları içerisinde bulunan dernek ile iletişim kurup, istenilen belgeleri tamamlaması gerekiyor. Belgeleri tamamladıktan sonra yardım başvurusu yapabilirsiniz. Sizden istenen belgeleri eksiksiz olarak eden ya da posta yoluyla teslim etmeniz gerekiyor. Belgeleri teslim ettikten sonra, her başvuru yapan ihtiyaç sahibi vatandaşın adına dosyası açılır ve aile numarası verilir. Bu aile numarası istenildiği anda aile hakkında gerekli bilgiye kolay ulaşılması için verilmektedir.

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvuru Formu

Deniz Feneri Derneği yardım başvuru formu olarak sadece internet sitesinde bulunan iletişim

https://www.denizfeneri.org.tr/iletisim/

bölümündeki form bulunmaktadır. Bunun dışında yardım başvurusu yaparken sizden istenen belgelerle birlikte derneğe gitmeniz gerekiyor. Deniz Feneri Derneği iletişim bilgileri;

Kazlıçeşme Mah. 10. Yıl Caddesi Zeytinburnu, İSTANBUL
+90 212 414 60 60
+90 212 415 61 61
[email protected]

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Sorgulama

Deniz Feneri Derneği yardım başvurusu sorgulama; Yardım başvurusu yapmak için öncelikle sizden istenen evrakları eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurup, teslim etmeniz gerekiyor. Başvurunuzu yaptıktan sonra ihtiyaçlı tespiti için gerekli olan inceleme yapılmaya başlanacaktır. Sosyal İnceleme Süreci olarak adlandırılan bu süreci, Sosyal İnceleme Görevlisi tarafından gerekli bilgi toplanıp, bu toplanan bilgiler sayesinde aileyi evinde ziyaret eder. Bu ev ziyaretinde ailenin ev içerisinde nelere ihtiyacı olduğunu tespit eder ve bu tespitler sayesinde de aileye gerekli yardım yapılır. Deniz Feneri Derneği'ne yapılan yardım başvurularını sorgulamak için, Deniz Feneri Derneği telefon numarasını arayarak gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Deniz Feneri Yardım Derneği Telefon Numarası

Deniz Feneri Yardım Derneği telefon numarası her il için ayrı bir telefon numarası bulunmaktadır. Hangi ilde yaşıyorsanız o ilde bulunan Deniz Feneri Derneği'ni aramalısınız. Deniz Feneri Derneği telefon numarası genel merkezi 0 212 414 60 60 - 0 212 415 61 61 numaralarıdır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Para Yardımı Yapan Vakıflar, Dernekler, İş Adamları ve Ünlüler

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


Deniz Feneri Derneği'nden Kimler Yardım Alabilir?

Deniz Feneri Derneğinden ihtiyaç sahibi olmanız durumunda yardım alabilirsiniz. Valilik, kaymakamlık, belediye gibi kurumlarda olduğu gibi gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım yapılmaktadır.  Deniz Feneri'nden yardım alabilir;

 • Açlık ve yoksulluk sınırında yaşayan kişiler
 •  İhtiyaç sahibi şehit yakınları ve gaziler,
 • Dul ve yetimler,
 •  Bakıma muhtaç yaşlılar,
 • Afetzedeler,
 • Hiçbir sosyal güvencesi olmayanlar ya da hastalığı sosyal güvencesinden karşılanamayan kişiler

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Deniz Feneri Derneği yardım başvurusu yapacak olan ihtiyaç sahiplerinden bir takım belgeler talep edilmektedir. Aşağıda belitmiş olduğumuz belgeler ile bizzat, e-posta yada posta yolu ile başvuru yapabilirsiniz.

 •  Nüfus cüzdanı fotokopisi
 •  Vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-Devlet)
 •  İkametgah (e-Devlet)
 • Sağlık yardımı talebiniz varsa sağlık raporunun fotokopisi
 •  Sosyo ekonomik durumunuzu ve taleplerinizi içeren bir mektup

Deniz Feneri Derneği Gönderi Adresi: Deniz Feneri Derneği PK:99 Fatih, İstanbul E-POSTA: [email protected]

Deniz Feneri Yardım Başvurusu Yapmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Deniz Feneri yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar başvuru için gerekli evrakları tamamladıktan sonra dernek merkezlerine bizzat gidebilir, e-posta ya da posta yoluyla evraklarını derneğe ulaştırarak yardım başvurusu yapabilirler. Dernekten gerçek ihtiyaç sahipleri yardım alabilmektedir. Yardım başvurusu yapan kişilerin evrakları uzman ekipler tarafından sosyal incelemeye alınır. Başvuru esnasında verilen bilgilerin doğruluğunu incelemek için evinize sosyal inceleme ekibi gelir. Bu ekibin evinizde yapacağı inceleme sonucu oluşturduğu rapor ile yardım alıp alamayacağınıza dair karar verilmektedir. Evrakları tamamlanan her kişinin bilgisayar ortamında takip edilebilmesi için kendisine mahsus bir dosya açılır ve aile numarası verilir. Böylelikle istenildiği takdirde kişi ve aileyle ilgili bilgilere ulaşılır, yardım süreci kolaylıkla buradan takip edilebilir.

Deniz Feneri Derneği Yardımları Nelerdir?

 • Gıda
 • Nakit
 • Giyim
 • Barınma
 • Sağlık
 • Temizlik

Deniz Feneri Derneği Nakdi Yardım

Deniz Feneri Para Yardımı; dernek tarafından yapılan sosyal inceleme sonucunda yardıma ihtiyaç duyduğu tespit edilen kişilere bir seferlik veya periyodik olarak banka havalesi yoluyla nakit yardımı yapılır.

Deniz Feneri Derneği Gıda Kolisi Yardımı

Gıda yardımı; yerinde yapılan sosyal inceleme sonucunda ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişi ya da hanelere tek seferlik yada düzenli olarak belli dönemlerde gıda kolisi yardımı yapılmaktadır. Yardımlar ihtiyaç sahibi ailelerin ev adreslerine teslim edilmektedir.

Deniz Feneri Derneği Ramazan Kolisi Yardımı

Deniz Feneri Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan Kolisi, Ramazan kumanyası dağıtmaktadır. Deniz Feneri Ramazan Yardımı almak isteyen vatandaşlarımız başvuru için gerekli olan belgeler ile Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu yapabilirler.

Deniz Feneri Derneği Giyim Yardımı

Giyim yardımı, yerinde inceleme sonucunda tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yapılmaktadır. Deniz Feneri mağazalarının olduğu illerde ihtiyaç sahipleri, mağazalara davet edilerek giyim yardımı yapılır. Mağazaların olmadığı illerde muhtaçlara ise adreslerine koli olarak giyim yardımları ulaştırılır.

Deniz Feneri Derneği Eğitim Yardımı

Eğitim hayatını devam ettirebilmek için maddi imkanları yeterli olmayan öğrencilere; şartlı nakit yardımı (Burs), kırtasiye seti, okul çantası, okul kıyafeti, kitap, vb. yardımlar yapılmaktadır. Ayrıca  Deniz Feneri afetlerde, savaşlarda zarar gören okul binalarının eski hallerine dönmesi ya da yenilerinin yapılması için destek olmaktadır.

Deniz Feneri Derneği Sağlık Yardımı

Gelir düzeyi düşük veya sosyal güvencesi olmayan kimselerin sağlık sorunlarının giderilmesi için danışmanlık, yönlendirme, medikal malzeme, ilaç gibi yardımlar yapmaktadır.

Deniz Feneri Derneği Temizlik Yardımı

İhtiyaç sahiplerinin temizliğini kolaylıkla yapabilmesi için şampuan, sabun, diş fırçası, diş macunu, deterjan v.b ürünlerden oluşan temizlik malzemeleri içeren ürünleri ulaştırmaktadır.

Deniz Feneri Derneği Eşya Yardımı

Deniz Feneri Derneği, ihtiyaç sahibi olan insanlara yardım etmek amacıyla çeşitli sosyal yardım programları yürütmektedir. Bu yardım programları arasında, eşya yardımı da bulunmaktadır. Deniz Feneri Derneği'nin eşya yardımı programı kapsamında, kullanılmış ama kullanılabilir durumdaki mobilya, beyaz eşya, tekstil ürünleri, elektronik cihazlar gibi ev eşyaları, ihtiyaç sahibi olan ailelere ücretsiz olarak verilmektedir. Yardım talebinde bulunmak için, Deniz Feneri Derneği'nin resmi internet sitesinde yer alan "İhtiyaç Talep Formu"nu doldurmanız gerekmektedir. İhtiyaç Talep Formunda, ihtiyaç sahibi kişi veya ailenin adı, adresi, iletişim bilgileri ve talep edilen eşya türleri gibi bilgiler yer almaktadır. Form doldurulduktan sonra, Deniz Feneri Derneği gönüllüleri tarafından başvuru sahibi ile iletişime geçilecek ve yardım talebi incelenecektir. İnceleme sonucunda uygun görülen yardım talepleri, mümkün olan en kısa sürede karşılanmaya çalışılacaktır. Deniz Feneri Derneği, yardım etmek isteyen gönüllülerin de desteğine ihtiyaç duymaktadır. Eğer kullanılabilir durumda olan eşyalarınızı bağışlamak isterseniz, Deniz Feneri Derneği'nin resmi internet sitesinde yer alan "Bağış Yap" bölümünden bağışta bulunabilirsiniz.

Deniz Feneri Derneği Aşevi ve Misafirhane Yardımı

Deniz Feneri Ankara Şubesi'nde aşevi hizmet vermektedir. Günde ortalama 1000 kişiye Deniz Feneri Aşevi'nde yapılan yemekler, aşevine gelen tüm ihtiyaç sahiplerine sıcak sıcak dağıtılmaktadır. Deniz Feneri Derneği Gevherhan Sultan Misafirhanesi açıldı. İstanbul´daki hastanelerde tedavi gören yoksul hastaların refakatçileri hastane bahçesinde kalmaktan kurtulacak, sıcak bir ortamda hastalarının tedavisini takip edebilecekler. İstedikleri zaman hastalarının yanına gidebilecek refakatçiler, gece yatacak sıcak bir yatağa kavuştular.

Devlet Ödemeleri başvurusu için

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
30 Yorum