Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama. Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?...

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama. Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama; Geçim derdinde olan yüzlerce aile bulunuyor. Ev ihtiyaçları, mutfak ihtiyaçları, kırtasiye ihtiyaçları, yeni doğan bebeğin ihtiyaçları gibi pek çok giderleri oluyor. Bunların birazını aileler karşılarken birazı için bütçeleri yeterli olmuyor. Bu aşamada hemen her belediye vatandaşına yardım etmektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi de bunlardan biri. İhtiyacı olan ailelere çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Ramazan yardımı da bunların içinde yer alıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı yaparak ihtiyaç sahibi insanların ramazan ayını kolay geçirmesine vesile oluyor. Ramazan yardımı almak için bazı şartların sağlanması lazım. Bu şartlar tam ise yardım alınabilir. Almak için başvuru yapılmalı, yapılan başvuru değerlendirilmelidir. Değerlendirme sonucu olumlu ise yardım verilecektir. Peki ramazan yardımı için nasıl başvuru yapılır? Başvuru formu nasıl doldurulur? Sonuç ne zaman belli olur, nasıl öğrenilir? Yardım almak için gerekli şartlar nelerdir? Tüm bu soruların cevabı için yapılması gereken bu yazının geri kalanının okunmasıdır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır? Ramazan yardımı ramazan ayı gelmeden önce ihtiyaç sahiplerine dağıtılan kolilerden oluşur. Çoğu belediye bu yardımı kendi sınırları içinde yaşayan vatandaşlara verir. Ancak herkes bu imkandan yararlanamaz. Yararlanmak için bazı hususların sağlanması lazımdır. Tüm şartları sağladığınızı düşünüyor iseniz yapmanız gerekenleri merak ediyor olabilirsiniz. Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı sorusunu soruyor iseniz bu yazı tam size göre olacaktır. Başvuru yapmak için birkaç yöntem vardır. Bunlardan ilki belediyeye giderek form doldurmaktır. Zaman bulamayanlar, evden çıkamayanlar için de internet üzerinden başvuru yapılabilir. Bursa Büyükşehir Belediyesi başvuru ekranı olan https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Kart16.aspx linkine tıklayarak başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Bu linke tıkladıktan sonra karşınıza doldurmanız gereken alanlar çıkacaktır. Öncelik ile bu başvuruyu 18 yaşını doldurmuş olanlar yapabilir. 18 yaşından küçük birinin yapması halinde başvuru iptal edilecektir. Yine bu başvuruyu aynı adreste oturan kişilerden sadece biri yapabilir. Aynı adresten birkaç kişinin başvurması halinde biri kabuk edilip diğerleri iptal edilecektir. Başvuru ekranında doldurulması gereken ilk bölüm kişisel bilgilerin yer aldığı isim, soy isim, TC kimlik numarası, doğum tarihi, öğrenim durumu, meslek, telefon numarası şeklindedir. Bu kısımda ikinci bir telefon numarası girmeniz de istenir. Sebebi ise sonucun size bildirilmesi sırasında ilk telefon numarası ile size ulaşılamaması durumudur. Bu durumda ikinci numaradan size bilgi verilecektir. İkinci doldurulması gereken yer ise sosyo demografik alandır. Burada hanede yaşayan kişi sayısı, kaç çocuk olduğu, çocuklardan kaçının okula gittiği, kaçının 0-5 yaş aralığında yer aldığı, hanede bulunan kişilerden kaçının 60 yaş üstünde olduğu doldurulur. Üçüncü bölümde ise eve giren maddi gelir doldurulmaktadır. Yani kaç kişi çalışıyor, başvuruyu yapan kişi çalışıyor mu, çalışıyor ise çalışma durumu, maaşı, sosyal güvencesi nedir, nasıl bir yerde barınıyor, ev kira mı, kira ise bedeli nedir, ev ne ile ısınıyor, başvuru yapan kişinin gayrimenkulü var mı, taşıt mevcut mu sorularının cevabı veriliyor. Dördüncü alanda ise başvuru yapan kişinin aldığı başka destek var mı diye sorulur. Bu alanın doğru doldurulması gerekir. Bu destekler içerisinde tek seferlik yardım, engelli maaşı, evde bakım maaşı, dul maaşı, yaşlılık maaşı, aile yardımı gibi seçenekler vardır. Sonraki aşamada başvuru nedeni ve istenilen yardım türü işaretlenir. Bir de kendi cümleleriniz ile derdinizi anlayabileceğiniz bir alan vardır. Bu alanda ne durumdasınız, neden başvuru yapıyorsunuz kısaca anlatabilirsiniz. Yukarıda sıralanan aşamaları tek tek doldurarak Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu formu doldurduktan belirli bir süre sonra size geri dönüş yapılacaktır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru formu; Bursa Büyükşehir Belediyesi çeşitli alanlardan yapılmaktadır. Bunlardan ilki belediyeye giderek yüz yüze talebin oluşturulmasıdır. Burada da form doldurmak gerekir. Bir diğer başvuru yeri ise belediyenin internet sayfasıdır.

https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Kart16.aspx

adresine girerek başvuru yapılabilir. Bu link sizi direkt başvuru ekranına götürecektir. Dolduracağınız formda kişisel bilgilerinizin yer aldığı bir alan bulunur. Burada ad, soyad, TC numarası ve telefon numarası gibi genel bilgiler yer alır. Bir sonraki alanda ise ev halkı ile ilgili bölüm vardır. Kaç kişi yaşanıldığı, atmış yaş üstünde kaç kişinin olduğu sorulduğu bölümdür. Formda doldurulması gereken bir sonraki bölümde ise ekonomik düzey sorulur. Kimlerin çalıştığı, aylık gelirin ne kadar olduğu sorularak ihtiyaç durumu incelenir. Yine bu formda alınan başka destekler var mı, neden ramazan yardımı alınmak isteniyor soruları da sorulmaktadır. Görüldüğü üzere Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru formu ile sizin genel bilgileriniz alınmaktadır. Buraya yazılan bilgiler ile çeşitli kollardan araştırılmanız yapılır. Girilen bilgilerde hata olması durumunda yardım talebi reddedilecektir. Formun doğru doldurulması bu açıdan önemlidir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu sorgulama; Ramazan yardımı almak için başvuruda bulundunuz; ancak sonucun ne zaman çıkacağını ve sizin nasıl öğreneceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Öncelik ile bu yardımı almak için online olarak formu doldurmanız gerekir. Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurdu iseniz bir iki haftaya kadar sonuç belli olacaktır. Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu sorgulama işlemini yapabileceğiniz ekran ise https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Sorgulama.aspx olmaktadır. Bu linke tıklayarak Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı sorgulama sayfasına yönlendirilirsiniz. Buradan gerekli bilgiler girildikten sonra size yardımın çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz. Başvurunuz sırasında alınan telefon numaraları aracılığı ile size bilgilendirme de yapılacaktır. Bu neden ile de iki tane numara alınmaktadır. Numaranın ilki ile size ulaşılamaz ise ikinci numara ile bilgi verilecektir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Kart16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu


Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı kimlere verilir? Ramazan yardımı gerçek ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Başvuruyu pek çok insan yapıyor; ancak gerçekten ihtiyacı olanlar bunlar içerisinde belirli bir kesim oluyor. Şartları sağlamayan başvuru sahiplerine ise ramazan yardımı verilmiyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı kimlere verilir sorusu pek çok kişi tarafından soruluyor. Bu yardımı alabilecek kişiler ve sağlanması gereken şartlar şöyle sıralanabilir:

  • Başvuru yapacak ailede hiç kimse çalışmıyor ise şart sağlanmış olur. Ailede kimsenin çalışmaması demek kazancın olmaması demektir.
  • Eğer ailede kişi çalışıyor ise aylık gelirinin asgari ücretten daha az olması gerekir. Asgari ücret bir ailenin geçimini sağlayabileceği en düşük gelir demektir. Bu miktar kadar alamayan bir aile geçimini de sağlayamıyor anlamına gelir.
  • Bir diğer durum ise aile gelirinin asgari ücret kadar olması ancak aynı evde ikamet eden kişi sayısının altı ve daha üzerinde olmasıdır.
  • Ailenin toplam geliri asgari ücret ile eşit yada bu miktardan daha fazla ise de başvuru gerçekleşebilir. Bunun için ailede fazladan tıbbi gider söz konusu olmalıdır. Yani ailede sürekli hastaneye giden ve bu açıdan tıbbi masrafın fazla olduğu bir kişi bulunmalıdır. Bu kişinin küçük ya da büyük olması önemli değildir, var olması yeterlidir.
  • Bu yardım zor durumda olan kadınlar için de verilmektedir. Örneğin evi herhangi bir sebepten ötürü evde değildir ve eve giren gelir azdır. Eşin evde olmaması ise vefat etmiş olması, hapishanede olması, eşini ve çocuklarını terk etmiş olması gibi nedenlerden dolayı olabilir. Kadın eşi tarafından şiddet görüyor ise yine bu yardıma başvurabilir. Ancak bu durumun ispat edilmiş olması gerekir.
  • Kadınlar için bir diğer ihtimal ise eşin evde olmaması ve kadının çalışıyor olma durumudur. Bu durumda eve giren kazanç aylık olarak hesaplandığında asgari ücretten az ise başvuru yapabilir.
  • Bu paket ihtiyaç sahibi yaşlıları da düşünmektedir. Belirli yaş üstüne ve gelir altına ramazan yardımı verilmektedir. Karşılanması gereken ilk şart ise 60 yaşını doldurmuş olmaktır. Evde tek yaşıyor olmak da diğer şarttır. Ayrıca aylık gelirin asgari ücretten az olması gerekir.
  • Hastalık durumunda, geliri az olan kişilere de ramazan paketi yardımı verilmektedir.
  • Göç yapan kişilerin ihtiyacı var ise bu yardıma başvurması ile olumlu sonuç ortaya çıkacaktır. Burada işsiz olmak koşulu bulunur.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru şartları sağlanıyor ise yardım talebiniz olumlu olacaktır. Bu şartlar içerisinde işsizlik, gelir yetersizliği, yaşlılık, sağlık sorunları bulunur. Geçimde sıkıntı yaşayanların başvuru yapacağı bu yardım için belediyenin gerçekten yoksulluk çektiğinizden emin olması gerekir. Ailede bulunan kişi sayısı altıdan az ise toplam gelirin asgari ücretten az olması gerekir. Yapılan araştırma sonucunda toplam gelir asgari ücretten fazla ise yardım talebi geri çevrilir. Hanede bulunan kişi sayısı altı ve altıdan fazla ise asgari ücretten fazla gelirin eve girmesi sorun olmayacaktır. Diğer kriterlere bakılır. Bunlar ailenin gelir yetersizliği ile ilgilidir. Başvuru yapan kişinin on sekiz yaşını doldurmuş olması gerekir. Ailede çalışan birinin olmaması durumunda başvuru yapılabilir. Ailede sürekli hastalığı olan biri var ise yine başvuru şartı sağlanmış olur. Bu tıbbi giderlerin çok olması demektir. Kadınlara da verilmesini sağlayan çeşitli başvuru şartları vardır. Bunlardan çoğu eşin evde olmaması ile bağlantılıdır. Eşin vefat etmiş olması, evi terk etmesi, hapishanede olması durumları buna örnektir. Atmış yaş üstünde yer alan yaşlılar için de tek başına yaşıyor olma şartı ile bu yardım verilir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine ramazan kolisi yardımı sağlamaktadır. Bu yardım ile insanlar ramazan ayını daha refah içinde geçirir. Başvuru şartını sağlayan herkes yardımı alabilir. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından verildiği için Bursa'da yaşıyor olmak gerekir. Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu için belediyenin internet sayfasında yer alan formu doldurmalısınız. Formda yazılı olan bilgiler belediye tarafından araştırılacaktır. Şartları gerçekten sağlayıp sağlamadığınıza bakılacaktır. Sağlamama halinde sonuç olumsuz olacaktır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak Paketi Yardımı İçin Nereye Başvurulur?

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan erzak paketi yardımı din, dil ayırt edilmeden verilmektedir. Pek bu başvuru için nereye gitmek ve başvuruyu nasıl yapmak gerekir? Bu sorunun cevabı farklılık içerir. İlk seçenek belediyeye giderek form doldurmaktır. İkinci seçenek ise belediyenin sitesinde yer alan formun doldurulmasıdır. Başvuru ekranından başvuruyu yapan kişinin bilgileri doğru bir şekilde girilir. Kısa süre içerisinde sonuç belli olacaktır. Öğrenmek için yine belediyenin internet sitesinden sonuç ekranına girilebilir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Destek Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu sene vereceği Ramazan Sosyal Destek Çeki'nin mahalle bakkallarında kullanılacağını açıkladı. Ramazan ayında maddi sıkıntı çeken ailelere verilen Ramazan yardım çekleri ile ihtiyaç sahibi ailelerin temel mutfak ihtiyaçları giderilmiş olacaktır. Kart16 Ramazan Destek Çeki 400TL olarak belirlenmiştir. Bursa Kart16 Ramazan Destek Çeki almak istiyorum diyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

Kart16 Ramazan Destek Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan destek çeki başvurusu için ALO 153 veya 444 16 00 ile iletişime geçebilirsiniz. Bursa Ramazan Destek Çeki Başvuru

https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Kart16.aspx

E-Devlet ramazan yardımı çeki başvurusu için

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum