Burs Veren Vakıflar Hangileri? Kimler burs Başvurusunda Bulunabilir?

Burs Veren Vakıflar Hangileri? Kimler burs Başvurusunda Bulunabilir?
Burs Veren VakıflarBurs Veren Vakıflar. Üniversitelerde eğitim gören öğrenciler, vakıf ve derneklere başvuruda bulunarak burs alabilmektedir. Burs, yalnızca belirli şartları sağlayan ve ekonomik açıdan zor durumda olan başarılı...

Burs Veren Vakıflar

Burs Veren Vakıflar. Üniversitelerde eğitim gören öğrenciler, vakıf ve derneklere başvuruda bulunarak burs alabilmektedir. Burs, yalnızca belirli şartları sağlayan ve ekonomik açıdan zor durumda olan başarılı öğrencilere verilir. Verilen bursun tutarı ise kuruluşlara göre değişiklik göstermekle birlikte aylık 1000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Burs veren vakıflar şunlardır:

 • Anadolu Vakfı
 • Ahbap Derneği
 • Aktaş Holding
 • Atatürkçü Düşünce Derneği
 • Elginkan Vakfı
 • Sema Yazar Gençlik Vakfı
 • Vehbi Koç Vakfı
 • Galatasaray Eğitim Vakfı
 • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı

Yukarıda yer alan vakıflar, yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilere belirlenen şartlar dahilinde burs vermektedir. Bu burslara başvuruda bulunabilmek için ilgili vakfın resmi internet sitesini ziyaret etmeniz ve form doldurmanız yeterlidir. burs veren vakıflar hangileridir burs veren vakıflar hangileridir

Burs Başvurusu Anadolu Vakfı

Anadolu Vakfı, eğitim gören üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Verilen bursun tutarı ise her yıl değişiklik gösterir. Burs başvurusu Anadolu Vakfı tarafından belirlenen şartları taşıyan öğrencilerce yapılabilir. Başvuru yapabilmek için internet tarayıcınızdan

https://www.anadoluvakfi.org.tr/form

adresine gitmeniz gerekecektir. Başvuru tarihi geldiğinde bu ekranda bir form belirecektir. Ekranda yer alan formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız durumunda başvurunuz alınacaktır. Başvuru sonucu ise 60 gün içerisinde yine resmi web sitesi üzerinden duyurulur. Başvurusu onaylanan öğrenciler, belirtilen tarihte başlamak üzere her ay burs alabilecektir. Formda yer alan sorular ise genellikle maddi durumunuzu ve başarı düzeyinizi belirlemeye yöneliktir.

Burs Başvurusu Ankara

Burs başvurusu Ankara ilinde üniversite eğitimi gören öğrencileri yakından ilgilendirir. Ankara’da faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ile vakıflar, belirli şartları sağlayan öğrencilere burs vermektedir. Kurum ve kuruluşlar arasında belediye, kaymakamlıklar, valilik ve bakanlıklar bulunur. Vakıflar ise yukarıda da sıralandığı gibi Anadolu Vakfı, Vehbi Koç Vakfı ve Ahbap Derneği’dir. Ankara’da ikamet eden veya Ankara’daki yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrenciler, bu kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunarak burs almaya hak kazanabilirler. Başvurular genellikle kuruluşa ait resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bu sitede yer alan form eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve kuruluşa teslim edilmelidir. Başvurular ise genellikle 60 gün içerisinde web sitesi üzerinden duyurulmakta, olumlu sonuç alan öğrencilerin cep telefonu numaralarına kısa mesaj olarak gönderilmektedir.

Acun Medya Burs Başvurusu

Acun Medya burs başvurusu, üniversite öğrencileri tarafından merak edilir. Ancak Acun Medya tarafından öğrencilere verilen bir burs bulunmamaktadır.

Acun Ilıcalı

’nın yardımsever olduğu ve öğrencilere burs verdiği bilinir. Ancak bu bursa başvuruda bulunabilmek için Acun Ilıcalı’nın direkt kendisiyle veya sekreteri ile görüşme sağlamanız gerekecektir. Acun Ilıcalı’ya ait cep telefonu numarasını paylaşmak ne yazık ki mümkün değildir. Ancak internet üzerinde biraz araştırma yaparak veya Acun Medya’ya e-posta göndererek detaylı bilgi almanız mümkündür. Bir geri dönüş aldıktan sonra burs başvurunuzu iletebilir ve yanıt bekleyebilirsiniz.

Burs Başvurusu Ahbap

Burs başvurusu Ahbap derneği tarafından eğitim gören öğrencilere verilen bir hizmettir. Burs başvurusunda bulunabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekir:

 • Öncelikle internet tarayıcınızdan https://ahbap.org/ adresine gitmeli ve sağ üst kısımdan üyelik oluşturmalısınız.
 • Üyelik oluşturduktan sonra profil sekmesine gitmeli ve karşınıza çıkan ekranda bulunan ‘’Burs Başvurusu’’ sekmesine tıklamalısınız.
 • Görüntüleyeceğiniz sayfada yer alan formu doldurmalı ve ‘’Başvur’’ butonuna tıklamalısınız.

Başvur butonuna tıkladıktan sonra başvurunuz Ahbap Derneği’ne ulaşacaktır. İstenen belgeleri ise yine profil sekmesinde bulunan ‘’Belge Yönetimi’’ sekmesinden yüklemeniz gerekir. Bu derneğe burs başvurusunda bulunabilmek için istenen şartların tamamını sağlamanız gerekecektir. Burs tutarı ise her yıl değişiklik gösterir. Başvurusu onaylanan öğrencilerin banka hesaplarına her ay burs tutarı gönderilecektir.

Aktaş Holding Burs Başvuru

Aktaş Holding, üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarında eğitim gören öğrencilere burs vermektedir. Aktaş Holding burs başvurusu için tek yapmanız gereken, holdingin internet sitesini ziyaret etmektir. İnternet tarayıcınızdan

https://www.aktasholding.com/sayfa.asp?mdl=sayfalar&id=221&kat=60

adresine giderek ilgili formu doldurabilir ve burs başvurunuzu başarılı bir şekilde iletebilirsiniz. Başvuruyu gerçekleştirirken sizlerden istenen bilgilerin tamamını doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeyi unutmamalısınız. Başvuru sonuçları ise başvurunun son gününü takip eden 60 gün içerisinde internet sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Yayınlanan listede adınızı görmeniz durumunda takip eden ay içerisinde ilk bursunuzu alabilirsiniz. Burs tutarı ise her yıl değiştiği için net bir tutar söylemek mümkün değildir.

AÖF Burs Başvuru Formu

Üniversitelerin açık öğretim fakültelerinde eğitim gören öğrenciler de çeşitli kurum ve kuruluşlardan burs alabilmektedir. AÖF burs başvuru formu için ilgili kuruluşun resmi web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken husus, bazı kuruluşların AÖF öğrencilerine burs vermediğidir. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce ilgili kuruluşun yetkilileri ile iletişime geçmeli ve bilgi edinmelisiniz. Başvuru formunda yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekecektir. Başvurunuz incelendikten sonra bir sonuca varılacak ve sonuç bilgileri cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Burs tutarı ise her kuruluş için farklı olup genellikle her ay öğrencilerin banka hesaplarına yatırılır.

ADD Burs Başvuru

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), üniversite öğrencilerine burs veren bir başka kuruluştur. ADD burs başvuru işlemi için şubelerin resmi internet sitesini tek tek ziyaret etmeniz gerekecektir. Örneğin Beşiktaş şubesi tarafından verilen bursa başvuru yapabilmek için internet tarayıcınızdan

https://www.addbesiktas.org/burs-ba%C5%9Fvurusu

adresine gitmeniz ve burs başvuru formunu doldurarak

[email protected]

e-posta adresine göndermeniz yeterlidir. Burs başvuru formunun yanı sıra bazı belgeleri de e-posta adresine göndermeniz gerekecektir. Bu belgeler; öğrenci belgesi, transkript, anne ve babaya ait tapu ile araç bilgileri, anne ve babanın SGK hizmet dökümü, nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydı olarak sıralanabilir. Bu belgelerin birçoğu e-devlet üzerinden alınabilmektedir. Başvurunuzun işleme alınabilmesi için tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde göndermeyi unutmamalısınız.

Anadolu Vakfı Burs Başvuru

Üniversite öğrencileri, Anadolu Vakfı’na burs başvurusunda bulunarak her ay belirli tutarda burs alabilmektedir. Anadolu Vakfı burs başvurusu için tek yapmanız gereken işlem internet tarayıcınızdan

https://www.anadoluvakfi.org.tr/form

adresine gitmek ve ilgili ekranda yer alan formu doldurmaktır. Bu formu doldurduktan sonra başvurunuz başarılı bir şekilde alınacak ve 60 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır. Sizler de yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda burs başvurusunda bulunabilir ve eğitim-öğretim giderlerinizi kolayca karşılayabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve konu ile alakalı aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için ilgili kuruluşları cep telefonu ile arayabilirsiniz.

Diğer burs Başvuruları İçin Hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.